АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Аналіз забезпеченості підприємства трудовими ресурсами

Читайте также:
  1. Алгоритм однофакторного дисперсійного аналізу
  2. Анализ обеспечения производства материальными ресурсами
  3. Анализ обеспеченности материальными ресурсами
  4. Анализ обеспеченности предприятия материальными ресурсами
  5. Анализ обеспеченности предприятия трудовыми ресурсами
  6. Анализ обеспеченности предприятия трудовыми ресурсами
  7. АНАЛІЗ ABC-XYZ В УПРАВЛІННІ МАТЕРІАЛЬНИМИ ЗАПАСАМИ
  8. Аналіз активів та пасивів підприємства
  9. Аналіз беззбитковості підприємства
  10. Аналіз бюджетного фінансування соціального захисту населення в регіоні (Калуський район, Івано-Франківська область)
  11. Аналіз валового прибутку підприємства
  12. Аналіз виконання договірних зобов’язань і реалізації продукції

 

Аналіз забезпечення підприємства трудовими ресурсами ресурсами передбачає горизонтальний і вертикальний порівняльні аналізи чисельності працівників, а також аналіз їх руху.

При проведенні горизонтального аналізу трудових ресурсів визначають абсолютні і відносні відхилення фактичної кількості працівників від планової кількості чи кількості попередніх періодів загалом по підприємству чи за окремими групами і категоріями.

Для визначення кількості зайнятих на підприємстві працівників застосовують такі показники: облікова і середня кількість працівників.

Облікова кількість штатних працівників – це показник кількості працівників на певну дату звітного періоду, враховуючи прийнятих цього дня працівників та виключаючи тих, які вибули в цей період.

Середня кількість працівників підприємства за період визначається як сума таких показників:

– середньооблікова кількість штатних працівників;

– середня кількість зовнішніх сумісників;

– середня кількість працюючих за цивільно-правовими договорами.

Вертикальний порівняльний аналіз трудових ресурсів передбачає розрахунок співвідношення між групами і категоріями працівників,а також аналіз змін у структурі працівників.

Персонал підприємства з метою аналізу класифікують за різними озаками. За характером діяльності розрізняють персонал, зайнятий основною діяльністю (в промисловості – промислово-виробничий персонал, в будівництві – персонал, зайнятий будівельно-монтажними роботами), і персонал, зайнятий неосновною діяльністю тобто в обслуговуючих та інших господарствах.

Відповідно до виконуваних функцій персонал поділяють на такі основні категорії: менеджери, керівники, професіонали, технічні службовці, робітники та інші. Зростання частки робітників у складі персоналу основної діяльності вважають передумовою зростання продуктивності праці працівників. У складі функціональних груп персонал поділяють за професіями, спеціальностями і кваліфікацією. Наприклад, у табл.. зображено горизонтальний і вертикальний аналіз персоналу підприємства.

 


Динаміка, склад і структура працівників.

 

    Показник   Середньоблікова кількість, осіб Зміна кількості Структура персоналу, % Стуктурні зрушення, %
попередній рік звітний рік абсолютна, осіб відносна, % попередній рік звітний рік
               
Працівники основної діяльності, зокрема: керівники і фахівці службовці робітники, з них: водії пасажирських автобусів водіїї легкових автомобілів водії спеціальних автомобілів ремонтні і допоміжні робітники Працівники неосновної діяльності Персонал підприємства - разом                

 


На завершальному етапі аналізу забезпечення підприємства трудовимим ресурсами вивчають їх рух (прийом і вибуття).

Рух працівників за звітний період може бути наведений у вигляді балансу: облікова кількість штатних працівників на початок періоду плюс кількість прийнятих протягом звітного періоду мінус кількість тих, які вибули за цей період, дорівнює обліковій кількості штатних працівників на кінець періоду.

Крім абсолютних показників обчислюють відносні показники руху працівників, які розкривають інтенсивність руху і виражаються коефіцієнтами.

Коефіцієнт обороту з прийому. Відношення кількості прийнятих за звітний період працівників до середньооблікової кількості штатних працівників. Характеризує питому вагу прийнятих працівників на роботу.

Коефіцієнт обороту з вибуття. Відношення кількості працівників, які вибули за звітний період, до середньооблікової кількості штатних працівників. Характеризує питому вагу звільнених працівників незалежно від причин.

Коефіцієнт загального обороту. Відношення суми прийнятих працівників та тих, які вибули за звітний період, до середньооблікової кількості штатних працівників. Характеризує частку прийнятих та звільнених працівників за визначений період у загальній кількості штатних працівників.

Коефіцієнт плинності. Відношення кількості працівників, яких звільнено за звітний період за прогул та інші порушення трудової дисципліни, невідповідність займаній посаді, а також за власним бажанням. Характеризує надлишковий оборот, тобто питому вагу вільнених без проважних причин.

Коефіцієнт постійності кадрів. Відношення кількості працівників, які перебували в обліковому складі весь звітний рік, до середньооблікової кількості працівників за рік. Характеризує стабільність кадрів підприємства і часто використовується при оцінці недостатнього обороту, тобто уповільненні необхідного оновлення працівників і зростанні працівників пенсійного віку.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)