АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Файлова структура диска

Читайте также:
  1. B) социально-стратификационная структура
  2. HI. Лакан: структура детерминации
  3. I. Структура интеллекта
  4. I.2. Структура оптимизационных задач
  5. II. Структура и использование земель сельскохозяйственного назначения
  6. III. СТРУКТУРА И ОРГАНЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРИХОДА
  7. IV Структура АИС. Функциональные и обеспечивающие подсистемы
  8. NDS і файлова система
  9. VI. Рыночный механизм. Структура рынка. Типы конкурентных рынков
  10. VIII. Формирование и структура характера
  11. А. Лінійна організаційна структура
  12. Автоматизовані банки даних (АБД), їх особливості та структура.

Операційна система звільняє користувача від необхідності мати каталоги розміщення файлів, які необхідні для доступу до них, та веде їх сама. При зверненні до файлу користувачу достатньо вказати його специфікацію (шлях до файлу та ім’я). ОС спочатку звертається до файлу-каталогу, знаходить в ньому запис із відомостями про місцезнаходження на диску файла, потім виконуються необхідні дії.

При доступі до даних на диску ОС використовує збережені на ньому таблицю розміщення файлів – FAT (File Allocation Table), кореневий каталог (Root-Directory) та підкаталоги. Стартовий сектор (сектор початкового завантаження, Boot-сектор), таблиця розміщення файлів, кореневий каталог та решту вільного простору пам’яті диска, що називається областю даних, є елементами файлової структури диска (рис. 3). Вони створюються ОС в процесі ініціалізації диска.

Boot-сектор
FAT
Копія FAT
Кореневий каталог
Область даних (файли, каталоги, вільне поле)

Рис. 3. Структура розміщення даних на диску

Стартовий сектор (сектор початкового завантаження, Boot-сектор). Тут записана інформація, необхідна ОС для роботи з диском.

Таблиця розміщення файлів (FAT – File Allocation Table). Область даних диска представлена в MS DOS як послідовність пронумерованих кластерів. FAT – це масив елементів, що адресують кластери області даних диска. Кожному кластеру області даних відповідає один елемент FAT. Елементи FAT служать в якості ланцюжка посилань на кластери файла в області даних. FAT – важливий елемент Файлової Структури!!! На диску зберігаються дві копії FAT.

Кластер – мінімальна порція інформації, яка може бути записана на жорсткий диск або прочитана з жорсткого диска. Ні одна програма, що працює під керуванням операційної системи, не може прочитати половину кластера. Кластер – це логічне поняття, яке пов’язане з файловою системою. Він може складатися з декількох фізичних блоків – секторів жорсткого диска. Файл складається з деякої (обов’язково цілої) кількості кластерів. Причому останній кластер частіше всього не заповнюється повністю. Розмір кластера – це компроміс між продуктивністю (з великими блоками інформації робота виконується швидше) та економією пам’яті (чим більше кластер, тим більше порожнин після кінця файлу).

Кореневий каталог(Root-Directory). Це певна область диска, що створюється в процесі ініціалізації (форматуванні) диска, де міститься інформація про файли та каталоги, що зберігаються на диску. Кореневий каталог завжди існує на відформатованому диску. На одному диску завжди буває тільки один кореневий каталог. Розмір кореневого каталогу для даного диска – величина фіксована, тому максимальна кількість "прив’язаних" до нього файлів та інших каталогів (підкаталогів) – строго визначена.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)