АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Тема 14. Відеокамера і її основні функції

Читайте также:
  1. I. Основні риси політичної системи України
  2. III. Соціальна політика, її сутність і функції.
  3. АБСТРАКТНІ КЛАСИ І ЧИСТІ ВІРТУАЛЬНІ ФУНКЦІЇ_________________________________________
  4. Автоматизоване робоче місце бухгалтера (АРМБ): призначення, функції та його рівні.
  5. Автоматизоване робоче місце бухгалтера (АРМБ): призначення, функції та його рівні.
  6. Алгоритм знаходження функції, оберненої до даної.
  7. Б) Основні властивості операцій над множинами
  8. Бази даних, їх призначення та основні елементи.
  9. Банківська система. Банки, їх види та функції
  10. Банківська система. Банки, їх види та функції
  11. Біржова торгівля. Товарна та фондова біржа, їх функції та значення
  12. Бухгалтерські рахунки, їх призначення, функції і побудова

Відеокамера володіє більшими технічними можливостями ніж фотоапарат.

Але цими можливостями треба вміло користуватися. Відеокамери за носіями зображення поділяються на:

-Video 8 (ширина плівки 8мм) дає високу якість зображення та звуку недолік відсутні відео магнітофони та адаптери для касет.

- VHS Найбільш розповсюджений формат плівка, дає достатню високу якість зображення та звуку широко розповсюджена в побуті ширина плівки 16 мм використовуються компакт касет по 45 хвилин також касети емністю до 4 годин

- S-VHS Супер VHS відео плівки дають більш високу розрізняючу здатність. Цей формат вже використовується на телебаченні.

- Цифровий формат. Сучасне телебачення перейшло на цей формат, дає високу точність якість зображення, більшу контрастність, менші втрати при перезаписі.

Відеокамера – це дуже чутливий та складний механізм.

Основні функції відеокамери: Баланс білого – один з самих суттєвих елементів, який впливає на якість кольорового зображення. Функція балансу білого призначена для передачі натуральних кольорових відтінків такими, якими їх сприймає людина в залежності від погоди, часу доби, інших умов. Установка балансу білого може здійснюватися, як в ручну так і автоматично – автоматичний регулятор різкості зображення – дуже зручний при зйомці.

Пристрій автоматичного регулювання діафрагмами – з допомогою цього пристрою автоматично регулюється кількість світла, що проходить через об’єктів відеокамери. Пристрій може миттєво реагувати на зміну умов освітленості, змінюючи відповідно експозицію.

Об’єктів типу Zoom - варіо-об’єктів забезпечує рівне плавне наближення чи віддалення об’єкту зйомки, зберігаючи при цьому різкість зображення, можливе трьох, чотирьох та навіть шістнадцяті кратне збільшення або зменшення об’єкту з різною швидкістю наближення.

Faole – простим натисканням на клавішу функція забезпечує введення (проявлення) чи виведення (затемнення) зображення функція дозволяє вводити і виводити зображення та звук одночасно цією функцію доцільно використовувати при переході від однієї сцени до другої; від одного матеріалу до іншого. Крім того вона значно спрощує монтаж

Stand – by Ця функція дозволяє вводити в відеокамеру спеціальний режим готовності до роботи, тимчасово вимикаючий камеру від джерела живлення, зберігаючи при цьому готовність камери до швидкого початку запису. Ця функція значно продовжує життєздатність акумуляторної батареї.

Функція Rec. Reich Function – дозволяє автоматично продивлятись кінець запису з метою контролю чи орієнтировки відзнятого матеріалу. Якщо відеокамери знаходиться в режимі паузи, то при натисканні здійснюється автоматична переміщення плівки назад з наступним вмиканням запису останніх декількох секунд зйомки, після цього камера знову стає в режим паузи.

Time Recording – спеціально вбудований механізм, що забезпечуює запис дати і часу зйомки.

В деяких камерах є і інші функції.

 

Тема 15. Задачі відеозйомки і їх втілення:

 

Відеозйомка – самий відповідальний етап в реалізації творчого задуму.

Від уміння провести її на високому рівні залежить кінцевий результат – цікавий відеофільм.

Задачі, які вирішуються при зніманні самого простого кадру складні і різноманітні. Вони повинні бути високої фотографічної якості та задовольняти наступним вимогам:

- бути різкім в сюжетно важливій частині

- лінія горизонту повинна бути паралельна рамці кадру

- бути стійким, не тремтіти і не коливатись на екрані,

- рух відеокамери повинен бути рівномірним без помітних ривків та зупинок

- бути достатньо точно експонованими, тобто на плівці повинно бути правильно відтворено всі кольори або тони об’єкту зйомки

При проведенні зйомки стоять такі задачі:

Передача на відеоплівку об’ємно – пластичних форм, кольору, фактури предмета, рельєфу поверхні, глибини простору, світла та тіні, швидкості і траєкторії руху, розвитку явища у часі і просторі.

Організація відеозйомки:

При організації відеозйомки необхідно планувати що ви будете знімати,

з чого почнете зйомку сюжету і чим закінчите.

Про що ви хочете розповісти. Зазвичай тривалість одного кадру не повинна перевищувати п’ять – п’ятнадцять секунд. Необхідно врахувати, що камера вмикається тільки через три – чотири секунди після натискання на кнопку. Сцени повинні складатися з окремих відрізків, які висвітлюють одну ту саму тему. Необхідна послідовна зміна кадрів і планів (загальний, середній та крупний план). Зручно користуватись класифікацією, яка складається з семі планів:

- дуже крупний план (деталь)

- крупний план

- крупний поясний

- середній

- середній дальній

- загальний

- дальній загальний план

Кожна сцена і епізод повинні бути логічно пов’язані з наступним епізодом, кожен включений в картину кадр повинен бути результат попередніх або бути (попереджувальним) для наступних.

Другою задачею композиційної побудови кадру є вибір знімальної точки і ракурсу відповідно встановлюється відношення глядача до об’єкту, що знімається. Вибором точки зйомки оператор (визначає) відношення глядача до цього об’єкту.

Вибір плану знімальної точки. Оператору слід так розташовувати всі компоненти зйомки так щоб вони були більш виразними. Незалежно від методу зйомки завжди важливо витримувати зображення стабільним. Ідеальним методом для цього є використання штативу.

Рекомендації для відеозйомки:

- під час зйомки на вулиці необхідно знаходитись спиною до світла;

- при можливості не знімати проти яскравого світла;

- для найкращого освітлення об’єкта необхідно використовувати основний та допоміжний джерела світла;

- необхідно уникати великого контрасту між сонячним світлом та тінню.

Рекомендації при панорамній відеозйомці.

- під час знімання не треба повертати відеокамеру дуже швидко;

- поворот камери повинен бути плавним і з такою швидкістю, щоб можна було б встигнути роздивитись в окуляри об’єкт, що знімається;

- перед зніманням необхідно визначити чим почнеться і чим закінчиться панорама;

- цілеспрямовано слідкувати відеокамерою за об’єктами, що рухаються;

- при зніманні панорами необхідно уникнути вертикальних коливань камери.

 

- Звукове рішення фільму

Музика в фільмі виконує важливі функції передаючи картині в цілому і окремим епізодам необхідне емоційне забарвлення, виявляючи головну думку і основну ідею твору, дає авторське відношення до зображеного.

Музика в кінематографі і телебаченні при взаємодії то з кадром, то зі словом, то з монтажним відрізком, то разом зі всіма набуває нові функції і разом з тим, якби нові якості, які багато чим відрізняються від музики, як самостійного виду мистецтва.

Музика, що супроводжує фільм, як правило фрагментальна і служить для створення емоційного тонусу співзвучного основному задуму і настрою окремих епізодів фільму. В музиці повинні відтворюватись і основні емоційні дії і окремі події, що зображені на екрані, їх ритмічний малюнок, темп руху. Музика допомагає передати національний колорит всього твору і окремих кіно та відео-образів.

Озвучування називають процес запису різних звукових компонентів з урахуванням вже готового зображення.

Вибір і розробка основної музичної теми, час звучання музики в окремих епізодах визначають художні якості всього твору.

Відеозапис йде одночасно з записом звуку. Необхідно починати зйомку на початку речення чи музичної фрази, а зупинятися в кінці.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.009 сек.)