АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Контрфорсні греблі з плоским перекриттям

Читайте также:
  1. Контрфорсні греблі з арковим перекриттям
  2. Построение касательных и нормалей к плоским кривым

Контрфорсні греблі з плоским перекриттям представляють собою ряд бетонних (рідко залізобетонних) вертикальних стінок-контрфорсів, на які опираються плоскі залізобетонні плити.

В даний час будуються порівняно рідко і невеликої висоти в зв’язку з великою витратою арматури (40…50 кг на 1 м3 кладки). Контрфорси таких гребель тонкі, тому між контрфорсами влаштовують балки жорсткості. Поблизу напірної грані на контрфорсах влаштовують потовщення на які опираються плоскі перекриття – залізобетонні плити. Відстань між контрфорсами складає від 4,0…5,5 м в греблях на нескельній основі. У високих греблях на скельній основі відстань між ними становить 12…13 м. Товщина плит становить 0,5…3,0 м, а контрфорсів 0,7…5,0 м в залежності від кроку контрфорсів і висоти греблі. Товщина плит і контрфорсів зростає у напрямку до підошви.

Типи контрфорсних гребель з плоским перекриттям
1 – напірна консольна плита; 2 – контрфорс; 3 – утеплюючи стінка; 4 – шов між напірними плитами а) – глуха гребля; б) - водозливна гребля на скельних основах з донним або поверхневим спряженням б’єфів; в) - водозливна гребля на скельних основах з відкиданням струмини від споруди; г) - водозливна гребля на слабких скельних основах з фундаментною плитою, пазухи між контрфорсами засипають місцевим грантом, що збільшує стійкість греблі; д) - водозливна гребля на слабких основах з фундаментною плитою та сильно розпластаним профілем; е) - водозливна гребля на слабких основах з фундаментною плитою та напірною і водозливною низовою граню – реверсивна гребля, порожнина греблі заповнена водою, що сприяє підвищенню її стійкості проти зсуву.
В Норвегії розповсюджений тип гребель, в яких напірна плита жорстко скріплюється з контрфорсом, утворюючи дві консолі, між якими утворюється деформаційний шов.

 



1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)