|
|||||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Робота з таблицеюУрок № 25 6 клас 31.10.2014. Розвиток мовлення № 5(у). Докладний переказ тексту-роздуму Художнього стилю із творчим завданням Мета: удосконалювати мовленнєво-мислительні вміння усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, тип і стиль мовлення, запам’ятовувати конкретні факти, послідовність викладу матеріалу; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати змістовно-композиційний і мовний аналіз художнього тексту розповідного характеру з елементами роздуму, сприймати письмовий текст, розуміти його, докладно відтворювати зміст прочитаного тексту.
Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь і навичок. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент ІІІ. Ознайомлення шестикласників з темою, метою й завданнями уроку ІІІ. Актуалізація опорних знань шестикласників задля порівняння нових знань з базовими Робота з таблицею Готуючись до переказу тексту-роздуму, пригадати, які існують способи структурування тексту типу роздуму. Скористатися поданою таблицею:
Коментар учителя Тексти типу роздуму бувають розгорнуті та стягнені. Розгорнутий роздум має три частини: 1) теза, яку треба довести; 2) доведення (або кілька доведень) на підтвердження тези; 3) висновок.
Стягнений роздум має дві частини: 1) тези; 2) доведення.
ІV. Колективна робота з текстом Прочитати текст уголос. Придумати заголовок. Переказати прочитане стисло, зберігаючи тип і стиль мовлення. Покоління народу проходять одне за другим, але результатом кожного покоління залишаються в мові слова — у спадщину нащадкам. У скарбницю рідного слова складає одне покоління за другим плоди глибоких сердечних порухів, плоди історичних подій, вірування, погляди, сліди пережитого горя і пережитої радості, словом, увесь слід свого духовного життя народ дбайливо зберігає в народному слові. Мова є найбільш живий, найбільш різноманітний і міцний зв’язок, що з’єднує минулі, сучасні й прийдешні покоління народу в одне велике, історичне живе ціле. Вона не тільки виражає собою життєвість народу, але є, власне, саме життя. Коли зникає мова — народу немає більше! (К. Ушинський, 94 сл.).
Дати відповіді на питання й виконати завдання до тексту:
1. Яка думка стверджується в цьому тексті? 2. Що в тексті є тезою? 3. Прочитати речення і словосполучення, що є доведенням у тексті. 4. Як би ви закінчили цей роздум? Виписати ключові слова, за якими можна докладно переказати поданий текст-роздум. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |