АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Туристичного бізнесу

Читайте также:
  1. Визначення можливостей вашого бізнесу
  2. ІННОВАЦІЙНА АКТИВНІСТЬ МАЛОГО БІЗНЕСУ В РЕГІОНАХ УКРАЇНИ
  3. КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ ТА ТЕХНОЛОГІЙ
  4. КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ ТА ТЕХНОЛОГІЙ
  5. Київський інститут бізнесу та технологій
  6. Київський інститут бізнесу та технологій
  7. Київський інститут бізнесу та технологій
  8. Київський інститут бізнесу та технологій
  9. Київський інститут бізнесу та технологій
  10. Київський інститут бізнесу та технологій
  11. Київський інститут бізнесу та технологій
  12. Київський інститут бізнесу та технологій

Прибуток будь-якого підприємства виміряється абсолютною величиною, тобто сумою, що виступає узагальнюючим підсумковим показником господарсько-фінансової діяльності. Однак абсо­лютна величина прибутку не характеризує рівень ефективності дія­льності підприємства в цілому та ефективності використання його ресурсів і дотримання режиму економії. Тому для оцінювання ефе­ктивності економічної діяльності підприємства, характеристики рі­вня раціональності використання його ресурсів і витрат використо­вується відносний показник, який називається рентабельністю.

Прибуток як абсолютний синтетичний показник визначається на основі розподілу доходу з урахуванням діючої системи оподат­кування доходу і прибутку.

Сума прибутку - це перевищення доходів над витратами, по­датковими й обов'язковими платежами, а рентабельність визнача­ється як відсоткове відношення суми отриманого прибутку до якого-небудь іншого показника (рис. 2).

 

Рис. 2. Система показників рентабельності підприємства

 

припадає на одиницю виручки (доходу) від реалізації турпослуг або на одиницю витрат підприємства. Рентабельність виручки являє со­бою частку прибутку в середній ціні турпродукту (послуги).

Розрахунок показників рентабельності туристичних підпри­ємств залежить від виду їх діяльності.

Для туроператора розраховується рентабельність у відсот­ках до виручки (доходу) від реалізації турпродукту та окремих послуг опвир) за формулою

Пч

Ропвир = ------ х 100 (6)

Дч

де Пч - чистий прибуток туроператора;

Дч - чистий доход (виручка) від реалізації туроператора.

Для турагентської діяльності розраховується рентабельність комісійної винагороди (р^) за формулою

Пч

Рагкв = ------- х 100 (7)

КВ

Пч - чистий прибуток турагента;

KB - комісійна винагорода турагента.

Рентабельність витрат визначається як відношення суми при­бутку підприємства до суми його витрат за певний період і виража­ється у відсотках. Цей показник характеризує ефективність поточ­них витрат підприємства, їхню окупність і величину прибутку, що припадає на одиницю витрат.

Особливе місце в оцінюванні ефективності витрат займає ре-нта-бельність, обчислена до фонду оплати праці, яка означає, скіль­ки чистого прибутку підприємства припадає на 100 грн заробітної плати трудового колективу. Формула для розрахунків цього показ­ника не залежить від виду підприємства і має такий вигляд:

Пч

Рфоп = ------- х 100 (8)

ФОП

де Рфоп - рентабельність фонду оплати праці, %;

ФОП - фонд оплати праці підприємства.

Однак показники рентабельності діяльності підприємств не характеризують економічну ефективність використання їхніх ре­сурсів. Рентабельність діяльності може бути високою навіть при низькій ефективності використання ресурсів. Тому використову­ється друга група показників рентабельності, які визначаються як відношення прибутку до середньої вартості певних видів ресурсів, виражене у відсотках.

Виняток складає лише рентабельність використання трудо­вих ресурсів (Ртр), яка розраховується як відношення прибутку до середньооблікової чисельності працівників підприємства:

Пч

Ртр = -------- (9)

Чоб

де Ч об - середньооблікова чисельність працівників.

Цей показник характеризує величину прибутку, яку забезпе­чує підприємству один середньообліковий працівник. Він виража­ється в гривнях на одного працівника.

Рентабельність основних фондів (Р0ф) підприємства визна­чається за формулою

Пч

Роф = --------------------- х 100 (10)

(ОФн + Фк): 2

де ОФн, ОФк - відповідно основні фонди на початок і кінець періоду.

Рентабельність оборотних активів розраховується аналогіч­но рентабельності основних фондів з тією лише різницею, що в знаменнику використовується середня сума оборотних активів.

Рентабельність капіталу підприємства може розраховувати­ся стосовно сукупного капіталу, авансованого в діяльність підпри­ємства, або окремих його складових:

- рентабельність сукупного капіталу ск):

Пч

Рск = --------------------- х 100 (11)

(ВБп + ВБк): 2

де ВБп, ВБк - відповідно сума валюти балансу на початок і на кінець періоду;

-рентабельність власного капіталу (Рвк)

Пч

Рвк = --------------------- х 100 (12)

(ВКп + ВКк): 2

 

де ВКп, ВКк – відповідно власний капітал на початок і кінець періоду

-рентабельність чистого оборотного капіталу (Рчок)

Пч

Рчок = ----------------------- x 100 (13)

(ЧОКп + ЧОКк):2

 

де ЧОКп, ЧОКк - відповідно чистий оборотний капітал на початок і кінець періоду;

-рентабельність перманентного капіталу (Рпк):

Пч

Рпк = ----------------------- х 100 (14)

(ПКн + ПКк): 2

де ПКн, ПКк - відповідно перманентний капітал на початок і кінець періоду.

Чистий оборотний капітал - це сума власного оборотного ка­піталу, а до перманентного капіталу відноситься той капітал, що знаходиться в довгостроковому розпорядженні підприємства. Ве­личина перманентного капіталу (ПК) дорівнює сумі всіх джерел власного капіталу і довгострокових кредитів на певну дату:

ПК = ВК + Кдс, (15)

де Кдс - сума довгострокових кредитів.

Усі показники рентабельності можна розраховувати як на ос­нові чистого прибутку, так і оподаткованого прибутку.

Розрахунки рентабельності за даними чистого прибутку до­зволяють оцінити вплив податкових та інших обов'язкових плате­жів на рентабельність.

 


1 | 2 | 3 | 4 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)