АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Вибір теми

Читайте также:
  1. I. ТЕМИ КУРСОВОГО ПРОЕКТУ ТА ЇХ ВИБІР
  2. Вибір варіанта контрольної роботи
  3. ВИБІР ВАРІАНТУ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
  4. ВИБІР ГІДРОАПАРАТУРИ
  5. Вибір димососів (вентиляторів)
  6. Вибір допоміжного і транспортного обладнання
  7. Вибір задачі для моделювання
  8. Вибір засобу усунення дефектів деталі
  9. Вибір засобу усунення дефектів деталі
  10. ВИБІР ЗМІШУВАЛЬНОГО УСТАТКУВАННЯ
  11. Вибір контрольно - вимірювальної апаратури, інструкція по ремонту та регулюванню
  12. Вибір місця водозабору та трасування водопровідної мережі

 

Кафедрою податків та фіскальної політики щорічно готується примірна тематика дипломних робітвідповідно до змісту освітньо-кваліфікаційної програми, навчального плану яка охоплює усі професійно-орієнтовані дисципліни.

Ознайомившись з примірною тематикою дипломних робіт та керуючись власними науковими і професійними інтересами, функціональними обов’язками за місцем роботи, студент обирає найбільш привабливий для себе напрям наукових досліджень.

Вибір теми дипломного дослідження має принципове значення не тільки для успішного навчання за програмою підготовки магістрів і спеціалістів та захисту роботи, але й у професійній діяльності, працевлаштуванні, кар’єрному рості. В дипломі магістра вказується лише назва спеціальності, а в додатку до диплому вказується тема дипломної роботи.

Вибір теми дослідження є визначальним також для вибору бази практики студентами очної форми навчання. Складовою частиною практики є переддипломне стажування, яке, завдяки доступу студента до інформаційної бази, забезпечує збір, систематизацію і глибоке опрацювання інформації, необхідної для здійснення емпіричного дослідження з врахуванням обраного об’єкту дипломного дослідження та виданих студенту індивідуальних завдань.

Програми підготовки за ОКР «Спеціаліст» та «Магістр» забезпечують формування належного рівня теоретичних знань, набуття професійних навиків, оволодіння методиками прогнозних, планових, аналітичних, контрольних розрахунків, вивчення всіх складових податкової системи держави.

Тема роботи повинна відповідати спеціальності та суті досліджуваної наукової проблеми, вказувати на мету дослідження і його завершеність. При формуванні назви роботи слід уникати багатослівності.

Слід зауважити, що написання наукової роботи є складним творчим процесом, на завершальній стадії якого автор повинен засвідчити здатність вести науковий пошук, творчо опрацьовувати наукову літературу, нормативно –правову базу, аналітичні та статистичні дані. Результат наукового дослідження повинен відповідати вимогам істинності, новизни, бути логічно і експериментально обгрунтованим та практично значущим.

Дипломна робота за ОКР «спеціаліст» та «магістр» повинна відповідати стандартам вищої школи, тобто бути виконаною самостійно на основі опрацьованого теоретичного, аналітичного та статистичного матеріалу. У мовностилістичному оформленні роботи необхідно дотримуватись вимог наукового стилю, уникати загальних фраз, тавтології, бездоказових тверджень.

Результати дослідження та зміст повинні бути викладені стисло, логічно та аргументовано, з обов’язковим посиланням на авторів і джерела, з яких запозичені окремі результати та матеріали як теоретичного, так і емпіричного характеру.

Процес написання дипломної роботи розпочинається з вибору теми дослідження. Важливим фактором вибору для студента є усвідомлення проблеми дослідження, її осмислення та обгрунтування.

При цьому, студент повинен виокремлювати три етапи у виборі проблеми:

Ø формулювання проблеми та окреслення очікуваного результату;

Ø розроблення структури проблеми, тобто виокремлення теми, підтем та дослідницьких питань;

Ø визначення актуальності, цінності проблеми для економічної науки та практики.

Від того, наскільки правильною буде постановка проблеми, в значній мірі залежить її розв'язок, а відповідно і результат написання дипломної роботи.

Загалом розрізняють декілька специфічних груп проблем, до них відносяться: добре структуровані проблеми, проблеми середнього рівня структурованості, мало структуровані проблеми, не структуровані проблеми.

Добре структуровані, або як їх ще називають, стандартні проблеми, це ті, розв'язання яких жорстко залежить від будь-яких змін у причинах, що їх породили.

Проблеми середнього рівня структурованості - це такі, при вирішенні яких необхідно враховувати і вплив вірогідних чинників, тобто таких, які можуть вплинути, а можуть і не вплинути.

Мало структуровані проблеми - це такі, при вирішенні яких невідомі чинники посідають значне місце, а отже має місце високий рівень невизначеності.

Неструктуровані проблеми характеризуються максимальною невизначеністю.

Важливою передумовою успішного написання дипломної роботи є правильна констатація проблеми з визначенням її актуальності, ступеню розробки, наявної літератури.

Якщо студент недостатньо ознайомлений з темою то, вивчення літератури по обраній темі потрібно починати з загальних робіт, щоб одержати уявлення про основні питання, які охоплює обрана тема, а потім уже вести пошук нового матеріалу. Якщо ж студент в достатній мірі володіє темою наукового дослідження, то краще починати знайомство з найбільш перспективних джерел.

Примірна тематика дипломних робіт розробляється випусковою кафедрою податків і фіскальної політики, щорічно оновлюється та коригується відповідно до набутого досвіду, побажань спеціалістів, викладачів та студентів, рекомендацій членів Державної екзаменаційної комісії.

Студент самостійно вибирає тему дипломної роботи:

- керуючись запропонованою кафедрою примірною тематикою дипломних робіт;

- запропонувавши власний варіант назви теми дипломного дослідження.

Здійснюючи вибір теми дипломного дослідження студент керується різними міркуваннями та інтересами, зокрема:

- обізнаністю з проблемою, її актуальністю та значимістю,

- своїм теперішнім чи майбутнім місцем роботи (працевлаштування),

- передбачуваною майбутньою базою стажування (для студентів очної форми навчання),

- можливістю доступу до інформаційної бази,

- своїм майбутнім фахом і рівнем підготовки,

- іншими уподобаннями та інтересами.

В кожному конкретному випадку при виборі теми слід враховувати її актуальність та новизну, рівень дослідженості та значимість розробки, перспективність, наявність та рівень наукових досліджень, законодавчо-нормативне та інструктивно-методичне забезпечення, перспективу професійного росту автора, можливості узагальнення діючої практики оподаткування, розробки конкретних пропозицій щодо її удосконалення.

При виборі теми дипломної роботи слід уникати дублювання тем. Тема дипломної роботи є одиничною у випуску поточного року за формою навчання (очна, заочна).

Консультації з питань формування назви дипломного дослідження надають завідувач кафедри, заступник завідувача кафедри, керівники програм підготовки спеціалістів та магістрів, науково-педагогічні працівники кафедри податків і фіскальної політики.

Визначившись попередньо з темою дипломної роботи студент подає на ім’я завідувача кафедри заяву, в якій вказує:

- обрану тему дипломного дослідження,

- коротке обґрунтування вибору теми,

- побажання („науковим керівником прошу призначити...”).

Заява подається на кафедру податків і фіскальної політики старшому лаборанту (додаток А).

Подані студентами заяви розглядаються завідувачем кафедри на предмет призначення наукового керівника з професорсько-викладацького складу кафедри.

Науковий керівник дипломної роботи:

- уточнює назву теми роботи;

- надає допомогу студенту у складанні плану роботи;

- здійснює керівництво підготовкою роботи;

- формує разом зі студентом завдання на виконання дипломної роботи;

- контролює вдотримання графіку виконання дипломної роботи;

- проводить систематичні консультації;

- видає індивідуальні завдання в процесі виконання роботи та на час проходження переддипломного стажування;

- здійснює контроль рівня виконаної роботи у відповідності до вимог освітнього стандарту;

- дає письмовий відзив на завершену роботу;

- надає допомогу у підготовці доповіді на публічний захист в ДЕКу;

- надає допомогу у підготовці ілюстративного матеріалу до роботи;

- регулярно (1 раз на місяць) звітує на засіданнях кафедри про хід виконання дипломної роботи;

- присутній на публічному захисті студентом дипломної роботи в ДЕКу.

Після вибору теми дипломного дослідження студенти разом з науковим керівником уточнюють кінцевий варіант назви теми та її обгрунтування, а також узгоджують план роботи.

Обґрунтування повинно виконуватися із дотриманням послідовності подачі матеріалу та містити наступне:

· постановка наукової проблеми;

· актуальність обраної теми;

· аналіз дослідженості проблеми вітчизняними та зарубіжними дослідниками;

· новизна (елементи новизни) дипломної роботи;

· мета дипломної роботи;

· завдання дипломного дослідження;

· об’єкт дослідження;

· предмет дослідження;

· методи дослідження;

· теоретична та методологічна база дослідження;

· фактологічна база емпіричних досліджень;

· очікувані результати дослідження.

Постановка наукової проблеми передбачає стисле формулювання головного - сутності проблеми. Проблема в науці - це суперечлива ситуація, яка вимагає свого вирішення. Вміння відокремити головне від другорядного в значній мірі визначає спрямованість та логіку майбутнього наукового дослідження.

Визначення актуальності обраної теми передбачає доцільність її дослідження для розвитку фінансової науки та практики (на міжнародному, державному, регіональному, місцевому, галузевому рівнях, на рівні учасників процесів оподаткування).

Проведення аналізу дослідженості проблеми передбачає загальну оцінку сучасного стану висвітлення теми вітчизняними та зарубіжними дослідниками та перелік дослідників в алфавітному порядку.

Новизна, або елементи новизни є свідченням очікуваного якісного рівня науково-дослідної роботи. Доказом новизни дипломної роботи може бути відсутність монографічних досліджень з обраної автором теми, або фрагментарне її висвітлення окремими авторами в наукових статтях.

Особливу увагу слід приділити визначенню мети та завдань дипломної роботи. Мета дипломної роботи в концентрованому вигляді повинна охоплювати кінцевий орієнтир виконуваного дослідження, а завдання будуть вказувати на засіб досягнення мети. Формулювання мети здійснюється з врахуванням обраної теми дослідження, а завдань - з врахуванням назв структурних підрозділів роботи.

Об’єктом дослідження є процес або явище, що породжує суперечливу ситуацію (проблему) та обране автором для дослідження.

Дипломна робота є науковим дослідженням, а отже процесом глибокого вивчення об’єкта (явища, процесу) для виявлення причин та закономірностей його виникнення, ретроспективного огляду становлення, виявлення позитивних та негативних аспектів розвитку та трансформування для раціоналізації та оптимізації функціонування (здійснення), задоволення інтересів і потреб суспільства, регіону, суб’єкту господарювання, домогосподарств та їх дослідження.

Предмет дослідження міститься в межах об’єкта, визначає тему дипломної роботи, саме на нього спрямовується увага дослідника.

Об’єкт і предмет дослідження як категорії наукового процесу співвідносяться між собою як загальне і часткове. Предмет дослідження складає частину об’єкта дослідження.

Канонами обґрунтування вибору теми дипломної роботи є визначення бази дослідження:

- теоретичної – монографічної літератури, публікацій у періодичних виданнях, навчальної літератури;

- методологічної – законів України, постанов, рішень уряду, методології пізнання;

- фактологічної – за якими даними, та даними за який період буде проведене дослідження.

На завершення необхідно зупинитись на лаконічному перерахунку очікуваних результатів.

Визначивши тему та склавши план дипломної роботи студент представляє її на розгляд та затвердження на черговому засіданні кафедри податків та фіскальної політики. Затверджені на засіданні кафедри тема та план дипломної роботи закріплюється за студентам - виконавцем та його науковим керівником.

За бажанням студент може запропонувати власну тему дипломного дослідження, якщо у запропоновуному переліку тем відсутні бажані для студента тема і напрям дослідження. У цьому випадку студент також подає на ім’я завідувача кафедри заяву з проханням дозволу на написання дипломної роботи за індивідуальною темою, де обгрунтовує власний вибір.

Після затвердження теми і плану керівник видає студенту завдання за встановленою формою, яке передбачає перілік і послідовність виконання дослідження та терміни представлення складових частин науковому керівнику (додаток Б). Дотримання визначених термінів є обов’язковим.

Наступним етапом після вибору теми дипломної роботи є підбір літератури.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.009 сек.)