АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Йонно-електронний метод

Читайте также:
  1. A. Учебно-методическое обеспечение самостоятельной работы студентов
  2. B) должен хорошо знать только физико-химические методы анализа
  3. B. метода разделения смеси веществ, основанный на различных дистрибутивных свойствах различных веществ между двумя фазами — твердой и газовой
  4. D. аналитический метод.
  5. I. Естественные методы
  6. I.Организационно – методический раздел
  7. II Методика виконання курсової роботи.
  8. II. ПОРЯДОК И МЕТОДИКА ПРОВЕДЕНИЯ ЭКЗАМЕНА
  9. II. Учебно-методический блок
  10. II. Учебно-методический блок
  11. III Барьерный метод
  12. III. Методика расчета эффективности электрофильтра.

 

Для складання рівнянь окисно-відновних реакцій застосовують також йонно-електронний метод.

1. Рівняння реакції записують йонно-електронними напівреакціями:

 

6 1 – відновлення, окисник ;

6 (23)

2 3 – окиснення, відновник ;

.

 

Перше рівняння відновлення біхромат іона показує, що під час перетворення йона на катіон сім атомів Оксигену повинні зв'язуватися з 14 йонами Гідрогену (кисле середовище), утворюючи 7 молекул води.

Друге рівняння процесу окиснення Сірки показує, що цей процес відбувається без участі йонів Гідрогену.

2. Знайшовши спільний множник (6) для цих двох йонно-електронних рівнянь і помноживши кожне з них на відповідні коефіцієнти (1 та 3), дістають сумарне йонне рівняння даної окисно-відновної реакції. Вірність сумарного рівняння перевіряють за тими ж ознаками, що і в методі електронного балансу, тільки напослідок перевіряють не суму ступенів окиснення, а суму зарядів йонів у обох частинах: (2−) + (14+) + 3(2−) = 2(3+) + 3(0) → (6+) = (6+).

3. Знайдені коефіцієнти переносять у вихідне молекулярне рівняння, а потім згідно з методом електронного балансу визначають число молекул H2SO4 (4) та H2O (7):

 

K2Cr2O7 + 3H2S + 4H2SO4 → Cr2(SO4)3 + 3S + K2SO4 + 7H2O. (24)

 

Контрольні питання та завдання

 

1. На чому базується метод електронного балансу?

2. Назвіть послідовність дій під час визначення коефіцієнтів у рівняннях окисно-відновних реакцій методом електронного балансу.

3. У чому особливість деяких міжмолекулярних реакцій, у яких окисник або відновник одночасно є і середовищем?

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)