АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Невідкладна допомога при печінковій недостатності

Читайте также:
  1. Алгоритм 1.11. Пошук невідкладних дій (перша медична допомога) симптоматичної допомоги при гострих струєннях.
  2. Алгоритм 1.4. Діагностичний і лікувальний (перша медична допомога) пошук при гіпертонічній кризі
  3. Водокористування: суб'єкти, види і порядок. Умови скидання зворотних вод у водні об'єкти, юридична допомога адвоката у таких справах.
  4. Глава 25. Медичне забезпечення, одноразова грошова допомога та страхування
  5. Долікарська допомога при різних видах ушкоджень
  6. Долікарська допомога при термічних впливах та хімічних опіках
  7. Допомога при отруєннях
  8. Допомога при ураженні електричним струмом та блискавкою
  9. Клініко-лабораторні критерії діагностики гострої і хронічної серцевої недостатності
  10. Клініко-лабораторні критерії діагностики гострої і хронічної серцевої недостатності
  11. Коматозні стани, перша медична допомога.
  12. НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА ПРИ КРИТИЧНИХ СТАНАХ У ДІТЕЙ

Задача 1. Хлопчик, 11 років, знаходиться на лікуванні у відділенні планової хірургії ОДКЛ з приводу синдрому портальної гіпертензії. Хворіє на протязі семи років. Проходив курси консервативного лікування. Під час останньої госпіталізації у лікарню з’явились скарги на відсутність притомності; часте шумне дихання, кровотечу із варикозно розширених вен стравоходу, асцит, анемію, високі показники трансаміназ.

1. Для якої форми печінкової недостатності характерні ці клінічні прояви?

2. Які методи діагностики необхідно провести?

Задача 2. Дівчинка, 1 місяця, надішла до відділення планової хірургії. Зі слів матері у дитині визначається жовтяниця з періоду новонородженності, ахолічний стілець, темний кольор сечі, судинні зірочки на шкірі, метеоризм, В біохімічному аналізі крові високі показники трансаміназ, гіпербілірубінемія за рахунок прямої фракції. Попередній діагноз вроджена вада розвитку, атрезія жовчних шляхів.

1.Для якої форми печінкової недостатності характерні ці клінічні прояви?

2. Методи діагностики, які допоможуть визначити тактику лікування?

3. Принципи лікування данної форми печінкової недостатності?

 

Задача 3. Дівчинка, 15 років, звернулась до дільнічого педіатра зі скаргами на жовтяницю, лихоманку, нудоту, відсутність апетиту, біль в животі, метеоризм. Під час огляду визначається печінковий запах з роту, червоний гладкий язик, на шкірі судинні зірочки, "пальмарні" долоні, розширення дрібних поверхневих судин обличчя. З анамнезу відомо, що дівчинка вживала гриби, які самостіно зібрала у лісі. Ці ж скарги з’явились у батьків, які теж вживали гриби.

1. Який попередній діагноз можно виставити?

2. Для якої форми печінкової недостатності характерні ці клінічні прояви?

3. Яку невідкладну допомогу необхідно провести дитині?

Задача 4. Хлопчик, 7 років, знаходиться на лікуванні у відділенні планової хірургії з приводу синдрому портальної гіпертензії. В анамнезі було зроблено оперативне втручання (сплено-ренальний анастомоз) 3 роки тому. За останній час (протягом 3 місяців) з’явились скарги на розширення дрібних поверхневих судин обличчя, періодичну лихоманку, печінковий запах з роту, нудоту, відсутність апетиту, біль в животі, метеоризм. Під час проведення біохімічного дослідження крові виявлені високі показники трансаміназ.

1. Яке ускладнення виникло у дитини?

2. Які принципи лікування цього ускладнення?

Задача 5. У хлопчика 13 років, який знаходиться на лікуванні у відділенні планової хірургії з приводу синдрому портальної гіпертензії, ускладненної васкулярною формою печінкової недостатності з’явились скарги на слабість, головний біль, млявість, апатію, зміну періоду сну та бадьорості.

1. Яке ускладнення печінкової недостатності розвилося у дитини?

2. Які методи діагностики допоможуть в постановці діагнозу?

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)