АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Загальні принципи організації лікування і оздоровлення на курортах

Читайте также:
  1. Cхема электрическая принципиальная блока ТУ-16. Назначение, принцип действия.
  2. I. Мета, завдання та загальні вимоги до виконання курсової роботи
  3. V. Несколько принципиальных соображений
  4. А.3.3. Алгоритм медикаментозного лікування
  5. Апаратура, загальні вказівки по виконанню процедур
  6. Апаратура, загальні вказівки по виконанню процедур
  7. Бытие как сознание и бытие как реальность. Принципиальное различие способов созерцания
  8. Визначення площі зони для поточного методу організації ТО
  9. Визначення площі зони для поточного методу організації ЩО
  10. Виявляти хиби в організації та методиці проведення навчального процесу.
  11. Властивості організації
  12. Глава 1. Загальні положення

До курортів пред'являються наступні вимоги:

1) наявність природних лікувальних чинників, що забезпечують нормальне функціонування курорту;

2) необхідні технічні пристрої і споруди для раціонального застосування курортних чинників (басейни, грязелікарні, пляжі і т. д.);

3) спеціально пристосовані приміщення для лікування і житла (санаторії, будинки відпочинку);

4) наявність лікувально профілактичних установ, що забезпечують медичне обслуговування хворих і відпочиваючих;

5) наявність оздоровчих установ, спортивних споруд і майданчиків;

6) наявність установ суспільного користування, установ громадського харчування, торгового і побутового обслуговування, культурно просвітницьких установ;

7) зручні під'їзди і засоби повідомлення;

8) упорядкована територія, інженерний технічні споруди, що забезпечують електро- і водопостачання, каналізацію.

Результат високого професійного рівня лікарів, умілих рук масажистів і експертів у сфері естетики - все це використовується з метою допомогти гостям курортів знайти стан гармонії та заспокоєння. В рамках будь-якої оздоровчої програми можна за додаткову платню одержати консультацію лікаря фахівця, який призначить індивідуальну дієту для дотримання її і в домашніх умовах.

Як правило, гості курорту мають вільний доступ до основних інфраструктур курорту (користування басейнами з термальною водою, гідромасажем; спортивним залом, де можуть відвідувати групові спортивні заняття і т. д.). Найважливіші принципи організації санаторно-курортного лікування - доступність лікування, спрямованість, єдина система спостереження за станом здоров'я і ефективністю лікування, що проводиться, до, в час і після перебування на курорті.

Найважливіший принцип санаторний курортного лікування - його комплексність, тобто використання різноманітних природних лікувальних чинників в поєднанні з дієтотерапією, фізіотерапією, лікарською терапією і іншими методами. Основним природним лікувальним чинником є клімат. Разом з кліматом використовуються також мінеральні води і лікувальні грязі. Найважливішим завданням курсу лікування і оздоровлення, що проводиться, є нормалізація функцій центральної нервової системи, саме вона сприяє впорядкуванню діяльності сердечно-судинної, дихальної систем, обмінних процесів. Обов'язкові елементи лікування і оздоровлення на курортах - лікувальна гімнастика, теренкур, спортивні ігри.

Для ефективності санаторно-курортного лікування особливе значення має загальнокурортний, санаторний і індивідуальний режими. Загальнокурортний режим поширюється на всю територію курорту і регламентується правилами розпорядку на даному курорті. Він включає регламентовану роботу загальнокурортних діагностичних, лікувальних і курортних побутових установ, а також боротьбу з шумом. Санаторний режим - це розпорядок і ритм життя в санаторії, що обумовлює певну періодичність дії на пацієнта. У санаторному режимі передбачені як загальні правила для всіх пацієнтів, так і індивідуальні розпорядження і рекомендації лікуючого лікаря, що стосуються розпорядку дня пацієнта, виконання лікувальних призначень. Індивідуальний режим складається індивідуально для кожного пацієнта і визначається після першої бесіди з лікарем. Він залежить від характеру хвороби і стану хворого і може бути таким, що тренує, коли застосовують підвищену дію процедур, або щадним - з обмеженням кількості і інтенсивності вживаної лікувальної дії.

Перебування в санаторії можна розділити на три етапи:

- початковий період (адаптація), в якому застосовується щадний режим і ще не призначають в повному об'ємі лікувальні процедури; цей період співпадає з дообстеженням пацієнта і звичайно не перевищує 2- 3 днів.

- основний лікувальний період, протягом якого повністю реалізується лікувальний комплекс (в середньому 20 днів);

- завершальний період (2- 3 дня), коли знову вводиться щадний режим, і пацієнти відпочивають після завершення лікувального циклу.

Термін лікування залежить від характеру захворювання і його складності та типу курорту і варіює від 24 днів (для найбільш поширених захворювань) до 30 (легеневі хвороби), 45 та більше діб (посттравматичне лікування хребта). Курортний режим зазвичай жорстко регламентований специфікою лікування і послаблюється лише за амбулаторно-курсовочними варіантами профілактики захворювань.

 

 


1 | 2 | 3 | 4 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)