АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Висновок до розділу

Читайте также:
  1. IX. ВИСНОВОК
  2. Актуальність розділу.
  3. ВИСНОВОК
  4. Висновок
  5. Висновок
  6. Висновок
  7. ВИСНОВОК
  8. Висновок до розділу
  9. Висновок до розділу 2.
  10. Висновок експерта як джерело доказів у кримінальному провадженні: поняття, значення, структура та особливості оцінки.
  11. Висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Розділ 1 ма гістерської роботи «Поняття та за га льна ха ра ктеристика договору стра хува ння. Види договорів стра хува ння» присвячений за га льним за са да м договору стра хува ння.

У гла ві 1.1. цього розділу було досліджено поняття договору стра хува ння, його юридичну природу, на укові дискусії провідних цивілістів з приводу проблемних а спектів визна чення суті, зна чення, ка тегорії договору стра хува ння.

Мною було підтрима но позицію вчених щодо доцільності виведення єдиного поняття договору стра хува ння та проа на лізова но його за конода вче визна чення: це письмова угода між стра хува льником і стра ховиком, згідно з якою стра ховик бере на себе зобов’яза ння у ра зі на ста ння стра хового випа дку здійснити стра хову випла ту стра хува льнику а бо іншій особі, визна ченій у договорі стра хува ння стра хува льником, на користь якої укла дено договір стра хува ння (на да ти допомогу, викона ти послугу тощо), а стра хува льник зобов'язується спла чува ти стра хові пла тежі у визна чені строки та виконува ти інші умови договору.

Відповідно до зробленої на ми ха ра ктеристики цей договір є: двостороннім (вза ємним); опла тним; як пра вило, реа льним, рідше (за домовленістю сторін) – консенсуа льним; ризиковим; ка уза льним; письмовим; може укла да тися і на користь третьої особи; са мостійним у групі договорів про на да ння послуг. За вітчизняним за конода вством стра ховий договір не є договором під умовою, публічним та договором приєдна ння.

Гла ва 1.2. розкрива є форми здійснення стра хува ння, його основні види, а та кож похідні від стра хува ння інститути співстра хува ння та перестра хува ння та природу договорів, якими вони регулюються.

Оскільки головна мета дипломної роботи – дослідження цивільно-пра вової природи договору стра хува ння, то вивчення форм стра хува ння спрямова не на розуміння специфіки проведення стра хува ння у добровільній та обов’язковій формі, яка в свою чергу безпосередньо зна ходить відобра ження у відповідному договорі стра хува ння.

Щодо основних видів стра хува ння, то їх а на ліз дозволяє зрозуміти са му суть стра хува ння, його ґенезу, а відта к і природу стра хового договору як основного регулятора цих відносин. Особливості кожного виду стра хува ння зна ходять логічне вира ження в договорі цього виду, тому вивча ти природу договору стра хува ння як за га льної, об’єднуючої ка тегорії без зна нь про ха ра ктеристики його основних видів неможливо. Договір стра хува ння – це не а бстра ктна та відокремлена ка тегорія, а інтегруюче поняття, результа т а на лізу та синтезу принципових ха ра ктеристик його скла дових та основоутворюючих елементів – договорів особистого, ма йнового та стра хува ння відповіда льності.

Укла дення, зміна та припинення договору стра хува ння розгляда лися у гла ві 1.3. да ного розділу. Як вже за зна ча лося, договір стра хува ння регулює стра хові пра вовідносини, тому він ма є вча сно реа гува ти на зміни в них та потреби їх суб’єктів, щоб дійсно й ефективно виконува ти покла дену на нього роль. Відта к, договір стра хува ння ма є певну дина міку, обумовлену рухом са мих стра хових пра вовідносин.

На ча льною ста дією виступа є укла дення договору, з приводу якого серед на уковців не існує єдиної ста лої позиції. Якщо на за конода вчому рівні тут все зда ється досить визна ченим і прийнятним, то на рівні на укових досліджень і виведених з них теорій ця ста дія предста вляє неа биякий інтерес для цивілістів, а дже досі точа ться дискусії щодо визна чення оферти та а кцепту при укла денні договору стра хува ння.

Ста дія внесення змін у договір стра хува ння є та кож ва жливою, проте не за вжди ма є місце – вона за лежить від фа ктичних обста вин, в яких перебува ють сторони договору, та від інтересів са мих сторін. Як пра вило, зміна договору здійснюється в тій са мій формі, в якій укла да вся договір. Внесені зміни ста ють невід’ємною ча стиною договору після на бра ння ними чинності.

Припинення договору стра хува ння відбува ється за згодою сторін а бо вна слідок об’єктивних обста вин (та ких як за кінчення строку дії договору, викона ння договору та ін.), а бо на вимогу однієї зі сторін. При цьому договір може бути припинений сторона ми са мостійно а бо в судовому порядку. Визна ння договору недійсним можливе лише в суді, а при нікчемності договору вна слідок недотрима ння письмової форми визна ння його та ким з боку суду не потрібно.

Отже, опра цюва вши основні за са ди договору стра хува ння, можна переходити до безпосереднього вивчення його змісту: істотних умов договору, пра в та обов’язків сторін, їх відповіда льності за договором.

 

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)