АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Кондак 5. Чудное милосердие и любовь показующи, о Наталие, припадала еси к ногам узников, в темнице вкупе с мужем твоим за имя Христово заключенных

Читайте также:
  1. Кондак 10
  2. Кондак 13
  3. Кондак 13
  4. Кондак 13
  5. Кондак 2
  6. Кондак 2
  7. Кондак 2
  8. Кондак 2
  9. Кондак 3
  10. Кондак 3
  11. Кондак 3
  12. Кондак 3

 

Чудное милосердие и любовь показующи, о Наталие, припадала еси к ногам узников, в темнице вкупе с мужем твоим за имя Христово заключенных, и священныя язвы их лобызающи, отирала еси гной их, облегчение и отраду всячески им содевая и в сердечном умилении к Богу Небесному вопиющи ангельскую песнь: Аллилуиа.

 

Икос 5

 

Узрев мучитель злочестивый узники святыя, в темнице с тобою затворенныя, толикаго от ран изнеможения достигшия, яко отнюд не мощи им претерпети лютейшия муки, повеле единаго тя, Адриане, привести пред судище свое и всячески тя увещеваше отрещися Христа, устрашая тя предлежащими муками. Обаче, выше укрепляемый и блаженною супругою твоею утешаемый, пребыл еси тверд, аки адамант, противу искушения вражескаго. Сего ради твое за Христа страдание любовию ублажающе и святую супружницу твою величающе, радостно вам взываем:

Радуйтеся, Бога Вышняго победоноснии служителие; радуйтеся, веры Христовы громогласнии исповедницы.

Радуйтеся, идольския прелести дерзновеннии обличителие; радуйтеся, славы Божия неустрашимии проповедателие.

Радуйтеся, Максимианова гнева не убоявшиися; радуйтеся, того ярость ни во чтоже вменившии.

Радуйтеся, святии Адриане и Наталие, мученицы Христови всехвальнии и страдальцы непобедимии!

 

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)