АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Особливості узгодження договірних цін і розрахунків за об'єми виконаних робіт

Договірна ціна - це кошторис вартості підрядних робіт, за яку підрядна організація згодна виконати об'єкт замовлення.

Договірна ціна входить до складу вартості будівництва і використовується при проведенні взаєморозрахунків.

Договірна ціна на будівництво об'єкту формується претендентом на виконання робіт (генпідрядником) із залученням субпідрядних організацій і узгоджується із замовником і є невід ' ємною частиною контракту.

Договірні ціни можуть встановлюватися твердими, динамічними і періодичними.

Твердий кошторис (тверда договірна ціна), як правило, встановлюються для будівництва тривалістю до 1,5 років.

Тверді договірні ціни встановлюються незмінними на весь об'єм будівництва і не уточнюються, за винятком випадків, якщо:

а) замовник змінює в процесі будівництва проектні рішення, що викликає зміну об'ємів робіт і вартісних показників;

б) в процесі будівництва в проектній документації і інвесторських кошторисах виявлені безперечні помилки, які не були виявлені на стадії тендерної пропозиції і складання договірної ціни, а підрядчик не є виконавцем проектно-кошторисної документації;

в) виникають обставини непереборної сили - надзвичайні обставини і події, які не можуть бути передбачені сторонами при укладенні договору (контракту).

Приблизний кошторис (динамічна договірна ціна) встановлюються відкритими і можуть уточнюватися протягом всього терміну будівництва, при цьому маса прибутку, врахована в договірній ціні на початок будівництва, не уточнюється, окрім випадків, приведених вище (як при зміні твердої ціни).

Якщо в договірній ціні підрядчик при обчисленні маси прибутку врахував трудовитрати на перевезення матеріальних ресурсів власним автомобільним транспортом, виготовлення окремих матеріальних ресурсів власними силами і виконання будівельно-монтажних робіт власною будівельною технікою, а при виконанні робіт це не відбулося або відбулося частково, в цьому випадку маса прибутку також уточнюється виходячи з фактичних умов виконання будівельно-монтажних робіт.

Періодичні договірні ціни встановлюються відкритими і мають елементи як динамічної, так і твердої договірних цін.

Особливість такої ціни полягає в тому, що на об'єми робіт, що плануються на певний період, як правило, це річний план, встановлюється тверда договірна ціна (фіксована частина ціни). Формування і застосування фіксованої частини періодичної договірної ціни проводиться за правилами як для твердої договірної ціни.

Після закінчення періоду, в якому діяла тверда ціна у складі періодичної договірної ціни, вартість залишків робіт може уточнюватися з подальшим встановленням твердої ціни на весь залишок або його частину.

При узгодженні договірної ціни замовник, розглядаючи її складові, перевіряє вартість матеріальних ресурсів, яка не повинна перевищувати ту, що склалася в регіоні за цінами виробників, окрім випадків, підтверджених відповідними обгрунтуваннями і розрахунками. До таких випадків, зокрема, відносяться:

- особливі вимоги до технічних характеристик і якості матеріалів, виробів і конструкцій;

- технологічні умови здійснення будівництва.

Після узгодження договірної ціни складається контракт на виконання робіт. У контракті указується документ, покладений в основу визначення вартісних показників; указується вид договірної ціни: тверда, динамічна або періодична; порядок і терміни уточнення договірної ціни; умови фінансування і розрахунків за об'єми виконаних робіт; гарантії замовника і підрядчика і т.п.

Уточнення динамічних договірних цін проводиться виходячи із зіставлення регіональних рівнів цін матеріально-технічних ресурсів на час узгодження договірної ціни, середньої їх зміни на момент уточнення і цін ресурсів, пред'явлених підрядчиком. При необхідності може проводитися уточнення вартості окремих складових вартості будівельної продукції або конкретних видів робіт і ресурсів, що обумовлюється в контракті.

Якщо збільшення вартості матеріально-технічних ресурсів, пред'явлених підрядчиком до оплати, вище за середнє збільшення цін по таких ресурсах в регіоні, рішення про рівень уточнених вартісних показників і джерела покриття різниці ухвалюється замовником на основі відповідних обгрунтувань підрядчика.

Уточнення динамічної частини періодичної договірної ціни здійснюється за правилами як для динамічних договірних цін.

Взаєморозрахунки за об'єми виконаних робіт проводяться за період, встановлений в контракті (щомісячно, за етап і т.п.).

При твердій договірній ціні взаєморозрахунки проводяться на підставі виконаних об'ємів робіт і їх вартості, визначеної в договірній ціні.

При динамічній договірній ціні:

- Вартість прямих витрат при взаєморозрахунках за об'єми виконаних робіт визначається на підставі нормативних витрат трудових і матеріально-технічних ресурсів, виходячи з фізичних об'ємів виконаних робіт і уточнених цін ресурсів, передбачених в договірній ціні.

- Засоби на покриття решти статей загальновиробничих витрат і рівень заробітної платні працівників, заробітна платня яких враховується в загальновиробничих витратах, уточнюються в порядку, передбачених контрактом.

- При взаєморозрахунках за об'єми робіт, що виконувалися в зимовий період, передбачені на це в договірній ціні засобу уточнюються на підставі довідок місцевих органів гідрометеорологічної служби в наступних випадках:

- коли в окремі місяці, що відносяться до зимового періоду, спостерігається температура повітря вище за нуль загалом не менше 8 робочих днів в місяць. На роботи, що виконувалися в такі дні, не враховуються додаткові витрати на дорожчання будівельно-монтажних робіт в зимовий період;

- якщо, навпаки, в місяці, що не відноситься до зимового періоду, спостерігається температура повітря нижче за нуль також загалом не менше 8 робочих днів в місяць, тоді на роботи, що виконувалися в такі дні, враховуються додаткові витрати на дорожчання будівельно-монтажних робіт в зимовий період;

- якщо місцевості, де виконуються будівельно-монтажні роботи, підпадають під вплив вітрів швидкістю понад 10 м/с, і вказані роботи виконуються на робочих місцях, не захищених від вітру, до усереднених коефіцієнтів, можна застосовувати ті, що підвищують коефіцієнти залежно від кількості легковажних днів в звітний зимовий період, які складають:

Кількість вітряних днів в звітний зимовий період, у відсотках Коефіцієнти
Понад 10 до 30 1,05
Понад 30 1,08

- Якщо в договірній ціні не передбачені засоби на додаткові витрати, пов'язані з виконанням будівельно-монтажних робіт в літній період, то при взаєморозрахунках за наявності вказаних умов вони відшкодовуються підрядчику додатково в порядку, передбаченому контрактом.

При періодичній договірній ціні вартість виконаних підрядних робіт визначається за правилами як для твердої договірної ціни.

Незалежно від виду договірної ціни і способів взаєморозрахунків при виявленні в розрахунках за виконані роботи (форми № КБ-2В «Акт приймання виконаних підрядних робіт» і № КБ-3 «Довідка про вартість виконаних підрядних робіт і витрати», які були відповідно оформлені і сплачені за попередній період) безперечних помилок і порушень діючого порядку визначення вартості будівництва загальна вартість виконаних підрядних робіт підлягає уточненню з моменту виявлення вказаних помилок.

При взаєморозрахунках за об'єми виконаних робіт поворотні суми від розбирання конструкцій, зносу будівель і споруд, унаслідок чого одержані матеріальні ресурси, придатні для подальшого використання* на тому ж будівництві, визначаються на підставі їх номенклатури, кількості і обгрунтованих цін. Якщо за домовленістю сторін підрядчик виконує роботи по доведенню одержаних від розробки матеріальних ресурсів до придатного для використання стану і транспортуванню їх до місця тимчасового складування, вартість цих робіт враховується у вартості будівельно-монтажних робіт.

За підсумком договірної ціни в окремих випадках, обгрунтованих розрахунком, можуть враховуватися додаткові засоби на розвиток власної бази підрядних організацій, а також на відновлення їх парку будівельних машин і механізмів. Розрахунок, що обгрунтовує потребу і розміри цих засобів, складається з урахуванням термінів будівництва (реставрації, ремонту) об'єктів, питомої ваги робіт, що виконуються для конкретного інвестора, в загальному об'ємі робіт і інших чинників. Засоби витрачаються цільовим призначенням і не відносяться на балансову вартість об'єкту (будівництва). Умови обліку цих засобів і їх витрачання обумовлюються контрактом.

Певні прибутки для субпідрядних організацій можна здійснювати або виходячи із загальної маси прибутку на будівництво (об'єкт) і питомої ваги об'єму тих, що доручаються їм для виконання будівельно-монтажних робіт в загальному об'ємі будівельно-монтажних робіт будівництва (об'єкту), або виходячи з нормативно-розрахункових трудовитрат на ці об'єми і усереднених показників, наданих Держбудом, по видах робіт, або будь-яким іншим способом, встановленим сторонами (генпідрядником і субпідрядником) і обумовленим контрактом.

 


* Основная и дополнительная заработная плата далее именуются «зара­ботная плата».

 


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.)