АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Діалогічне мовлення

Читайте также:
  1. IV. ВПРАВИ НА РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ
  2. Будувати речення, текст відповідно до стилю мовлення.
  3. Визначення оптимального рівня товарних запасів та точки замовлення
  4. Виразність мовлення формується впродовж усього життя: мовленням середовища
  5. Вопрос 14.Український мовленнєвий етноетикет як складова професійного мовлення лікаря
  6. Говоріння і письмо (діалогічне та монологічне висловлювання)
  7. Державотворча роль мови. Мова як засіб пізнання, мислення, спілкування. Функції мови. Стилі і типи мовлення.
  8. Договір про створення за замовленням і використання об'єкта права інтелектуальної власності
  9. Завдання, зміст, методи розвитку діалогічного мовлення
  10. Замовлення на виконання проектної роботи
  11. Заявки і замовлення на товари

Гра-заняття "Знайомство з країною телепузиків"

Мета: познайомити дітей з казковою Країною телепузією. Створити емоційне тло і викликати бажання грати з персонажами казкового дійства.

Матеріал: іграшкові телепузики, макет галявини.

Хід заняття. Вихователь пропонує дітям подорож до країни Телепузії:

- У лузі, на сонячній галявині серед трав живуть не­великі казкові істоти. їх рідко можна побачити, і звуть їх телепузиками. Проте це нові, наші українські, телепузики. Усі телепузики зовні схожі між собою. Але між ними є й відмінності: один (показує іграшки) яскраво-червоного кольору, і звати його Пізнайко. Пізнайко завжди над чимось розмірковує; другий - зеленого кольору, і звати його Називайко. Він любить усе детально описувати; третій - синього кольору, і звати його Розмовляйко. Розмовляйко знає бага­то цікавих історій. Він любить розповідати. А четвертий жовтого кольору. Це Любава. Любава завжди все знає і лю­бить пояснювати.

Телепузики живуть дружно, багато спілкуються між собою, вони надзвичайно допитливі. Завжди про щось роз­питують один в одного, про щось домовляються, обміню­ються враженнями та обговорюють усе побачене і почуте. Знають багато цікавих ігор, найбільше вони люблять гра­тись у різні ігри, вони і вас навчать, діти, гратися.

Діти розглядають свої іграшкові чи намальовані теле­пузики. Педагог надає їм можливість створити свої ігрові ситуації з ними, поспілкуватися між собою [61].

Ігрові мовленнєві вправи

Зустріч на вулиці

Мета; закріплення умінь дітей вести діалог у ситуації розпитування.

Матеріал: телепузики.

Хід вправи: Створюється ігрова ситуація. На вулиці зустрічаються телепузики і розпитують один в одного, як дійти до іграшкової крамниці.

Телепузик Називайко: - Скажіть, будь ласка, як пройти до іграшкової крамниці?

Телепузик Пізнайко: - Чи не знаєте ви, як потрапити до крамниці?

Телепузик Розмовляйко: - Будьте добрі, підкажіть, як потрапити до іграшкової крамниці?

Вихователь: - А ти як запитаєш? (звертається до кож­ної дитини).

Телефонна розмова

Мета: формувати вміння вести діалог домовленості.

Матеріал: телепузики, два телефонні апарати.

Хід вправи: телепузикам пропонується по телефону до­мовитися про зустріч біля зоопарку.

Телепузик Називайко: - Привіт!

Телепузик Пізнайко: - Привіт. Радий чути твій голос.

Телепузик Називайко: - Давай разом підемо до зоопарку.

Телепузик Пізнайко: - Давай. А коли зустрінемось?

Телепузик Називайко: - Десь о 12 годині біля входу. Ти згідний?

Телепузик Пізнайко: - Добре. Це мене влаштовує. До зустрічі.

Вихователь пропонує кожній парі дітей по телефону до­мовитися про зустріч.

 

Продовж далі

Мета: вправляти дітей у складанні діалогу-обговорення. Вихователь пропонує дітям уявити, що вони розмовля­ють між собою по дорозі в метро.

- Тобі подобається мультфільм про черепашок Ніндзя?

- Так. Ти думаєш вони справжні герої? і т. ін.

Улюблений герой

Мета: формувати вміння вести діалог обговорення.

Матеріал: картинки із зображенням героїв казок.

Хід вправи: вихователь пропонує дітям вибрати кар­тинки із зображенням улюбленого казкового героя. Звер­тається із запитанням до дітей: Хто твій улюблений герой? З якої він казки? Чому тобі подобається саме цей герой? Надалі вихователь пропонує дітям розпитати один в одного про улюбленого казкового героя.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)