АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Лінгвістична казка

Читайте также:
  1. Казка «Як берізка листя роздарувала»
  2. ЛІНГВІСТИЧНА КАРТА СВІТУ
  3. Лісова пісня Лесі Українки - прекрасна казка про любов і зраду
  4. Методическая подсказка.
  5. Методическая подсказка.
  6. Методическая подсказка.
  7. Методическая подсказка.
  8. Методическая подсказка.
  9. Новогодняя сказка в Республике Адыгея
  10. ОТ ТОЧЕК - К СКАЗКАМ
  11. Подсказка

"Чеберяйчики "з" та "без"

Мета: ознайомити дітей з прийменниками "з" та "без".

Хід заняття. Вихователь розповідає дітям казку:

-Жили-були два чеберяйчики, дуже схожі один на одного, навіть одягались однаково: якщо один із них одягав червоний капелюшок із китицею, то другий поспішав зро­бити те саме. Вони завжди ходили галявиною разом, але щоб їх могли друзі-чеберяйчики відрізняти і не плутати, вони щось брали з собою. Якщо один чеберяйчик був із книжкою, то другий - без неї, якщо один брав у руки дзвіночок або був із іншою будь-якою квіткою, то другий - без.

Їх звали 3 та Без.

Ось і сьогодні, щоб ви, діти, не переплутали їх, вони склали загадки зі своїми іменами. Послухайте, чиє ім'я зву­чить у загадці:

"Без рук, без ніг у небо повзе" (дим). "Без крил літають, без ніг стрибають, без вітрил пливуть" (хмари). "Що без по­чатку і без кінця?" (обручка). "З бородою, а не дід, з рогами, а не бик, доять, а не корова, лико дере, а личаків не плете"

(коза).

Чеберяйчикам сподобалось, як ви відгадували загадки і вони вирішили пригостити вас чаєм. Чеберяйчик 3 зробив канапки. Діти, як ви гадаєте, з чим зроблено канапки? (з рибою, з маслом, з сиром тощо). А його друг без запропо­нував пити чай Без цукру. А ще без чого можна пити чай? (без лимона, без цукерок, без тістечок) [50].

 

Лінгвістична казка

"Чеберяйчики "біля" та "перед"

Мета: ознайомити дітей з прийменниками "біля та перед".

Хід заняття. Вихователь розповідає дітям лінгвістич­ну казку:

- Жили-були два чеберяйчики. Один із них був дуже допитливий, він завжди стояв біля чого-небудь і розглядав: біля гриба, біля квіточки, біля травинки. Звали його Біля.

Його друга звали Перед. Він любив у всьому порядок: рано вранці вставав, умивавсь із лілеї, зачісувався перед люстерком, мив руки перед сніданком, ставив перед собою філіжанку із соком кульбаби. Йому завжди здавалося, що він спізнюється, тому прибігав і одразу ж кричав Біля: "Ви­бач, будь ласка, мене. Я винен перед тобою". Чеберяйчик Біля заспокоював друга Перед, сідали біля віконечка і починали грати. Вони і для вас, діти, придумали гру.

Але, перш ніж почати гру, запам'ятайте: Якщо пред­мети знаходяться поряд, близько один до одного, до нас на допомогу приходить Біля. А якщо предмети стоять перед чим-небудь? Правильно, допомагає Перед. Отже, я читаю речення, а ви їх закінчуєте.

Зразок відповіді:

- Я стою біля дерева, а ти стоїш перед деревом. Я стою біля хатинки, ти стоїш... Я стою біля столу, ти стоїш... Я стою біля машини, ти стоїш... Я стою біля каруселі, ти стоїш... Я стою біля крамниці, ти стоїш...

А зараз, діти, відгадайте загадки з іменами чеберяйчиків Біля і Перед:

- "Покружилась зірочка біля мене трішки,

Сіла і розтанула на моїй долоньці" (сніжинка).

- "Він ходить перед нами, голову задравши, не тому, що поважний граф, не тому, що гордий норов,

А тому, що він..." (жираф) [50].

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)