АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

присвячена 64-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні

Читайте также:
  1. З ВИСТУПУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ Л. КУЧМИ НА УРОЧИСТИХ ЗБОРАХ 3 НАГОДИ 50-РІЧЧЯ ПЕРЕМОГИ У ВЕЛИКІЙ ВІТЧИЗНЯНІЙ ВІЙНІ 1941—1945 рр.
  2. М. Дергачі, пл. Перемоги, 20 0674005875
  3. Молодіжна проблематика у вітчизняній соціології
  4. Подвійні зорі
  5. Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років
  6. Семінар 12-13. Україна у другій світовій війні.
  7. Сутність соціології молоді, основні категорії, поняття, розробка молодіжних проблем у вітчизняній соціології
  8. Театри бойових дій у Першій світовій війні
  9. Теоретичні та практичні аспекти громадської думки в зарубіжній та вітчизняній соціології.
  10. Україна у Другій світовій війні

Гімназія № 261

Дарницького району м. Києва

П’ята гра

Інтелект - турніру

«Брейн-ринг»,

Присвячена 64-й річниці Перемоги у

Великій Вітчизняній війні

Підготував Петро Волошин,

Заступник директора з виховної

Роботи гімназії № 261

Київ – 2009

П`ята гра інтелект-турніру «Брейн-ринг»,

присвячена 64-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні

У грі беруть участь команди 8-11 класів у складі 4-5 чоловік. Кожна команда сидить за своїм столом. Команди отримують папірці, які необхідно завчасно підписати (вказати назву своєї команди) до початку гри.

Ведучий оголошує питання і дає час (30 секунд) на роздуми над відповіддю. Команди за 30 секунд обирають відповідь, пишуть його на підписаному папірці і здають журі.

І тур гри складається з 10 питань, кожне з яких оцінюється 1-м балом. ІІ тур гри складається з 6 питань, які оцінюються 2-ма балами. ІІІ тур гри складається з 4 питань, які оцінюються 3-ма балами. Після кожного туру ведучий оголошує правильні відповіді, а журі інформує про кількість балів, що набрали кожна з команд. Загальний рахунок балів підбивається по закінченні ІІІ туру. Між кожним туром (у перервах) на сцені глядачів та учасників гри вітають учні з номерами самодіяльності.

Визначаються переможці гри, які зайняли І, ІІ, ІІІ місця. Вони нагороджуються дипломами інтелект-турніру «Брейн-ринг» та призами.

Тематичні запитання I туру

1. 8 травня 1945 року фашистська Німеччина капітулювала. Цього ж дня Указом Президії Верховної Ради СРСР, 9 травня, День Перемоги радянського народу над фашистською Німеччиною, є всенародним державним святом. Що ж відбувається тепер щороку в День святкування цієї події у майже усіх містах колишнього Союзу? (Салюти)

2. Який захід відбувся в Москві на Красній площі 24 червня 1045 р.? (Парад Перемоги)

3. Німецький генеральний штаб і сам Гітлер не без задоволення підбирали назви для своїх воєнних планів. План захоплення Польщі називався «Вейс», тобто «Білий». Для Франції, Нідерландів та Бельгії – «Гельб» («Жовтий»), жіночим іменем «Маріта» називалася операція із загарбання Греції і Югославії. Для плану війни проти СРСР фашистські воєначальники обрали ім’я жорстокого германського імператора Рудобородого, який жив у XII ст.., командував лицарським військом і пролив багато людської крові. Як же називався цей план? (План «Барбаросса»)

4. З перших же днів, тижнів війни розпочалася збройна боротьба радянського народу проти фашистських загарбників на окупованій території, в тилу ворога. Активною вона була в Україні, Білорусії, в Орловській, Смоленській, Ленінградській та Калінінській областях Росії. Створювалися цілі їх формування – загони, полки, бригади та дивізії, інколи до 20 тисяч чоловік. Головні їх удари вони наносили по комунікаціях противника, допомагали наступу радянських військ. Хто ж були учасниками цієї боротьби? (Партизани)

5. Під Києвом фашисти втратили близько 100 тисяч чоловік. Це була тривала оборона столиці. Для порівняння: Данія захищалася від фашистського нашестя лише 1 день, Бельгія – 19, Франція – 44 дні, Норвегія – 2 місяці. То скільки днів тривала оборона Києва? (Понад 70 днів)

6. Яка битва тривала з 17 липня 1942 року по 2 лютого 1943 року? (Сталінградська битва)

7. Червоний Прапор, який 30 квітня 1945 року розвідники 756-го полку 150-ї стрілецької дивізії Михайло Єгоров та Мелітон Кантарія підняли в Берліні, став символом Перемоги радянських військ над фашистськими загарбниками. 20 червня 1945 р. прапор Перемоги з особливими військовими почестями спеціальним рейсом літаком Лі-2 був доставлений з Берліна до Москви, де 24 червня на Параді Перемоги його урочисто провезли на спеціально обладнаному автомобілі по Красній площі попереду військ. Над якою ж спорудою в Берліні він був піднятий? (Над Рейхстагом)

8. «…Німецький народ має право завоювати Європу і перетворити її в германську імперію німецького народу. Ми повинні знищувати населення – це входить в нашу місію охорони німецької нації. Нам доведеться розвинути техніку знищення населення… Я маю право знищити мільйони людей нижчої раси, які розмножуються, як хробаки». Кому належать ці слова? (А.Гітлеру)

9. Як свідчить відомий англійський військовий історик Б. Ліддел-Гарт, восени 1943 р. наступ радянських військ «…став усе більше схожим на приплив уздовж 1600-кілометрового узбережжя». Вода в ріці кипіла від куль, снарядів і бомб. В небі фашистським льотчикам протистояли радянські аси. 2438 воїнів-учасників битви удостоєно звання Героя Радянського Союзу. Про яку битву йде мови? (Битва за Дніпро)

10. У липні 1941 року гітлерівці здолали опір радянських військ, вийшли на ближні підступи до міста і відрізали його від усієї країни. Ворог не зміг заволодіти містом. З 10 липня почалися страшні дні блокади. Оточення та варварські обстріли тривали 900 днів і ночей. Але місто вистояло. УВАГА! Про яке СУЧАСНЕ місто йде мова? (Санкт-Петербург (Ленінград)

 

Різні запитання II туру

1. Він – найважливіший військовий орден у Радянському Союзі. Основа його платинова. В центрі – рубінова зірка облямована діамантами. Заснований орден у листопаді 1943 року. Першим удостоєний цього ордена маршал Г.Жуков. Згодом, впродовж війни, його одержали ще 16-ть осіб. Як називався цей орден? («Перемога»)

2. «Пізній час, неодноразово проведений в невеликому поселенні поряд з іншим населеним пунктом.» Про який твір йде мова? («Вечори на хуторі поблизу Диканьки»)

3. Що об’єднує дати 1 та 2 вересня різних років періоду Другої світової війни? (Початок і закінчення війни)

4. Одна повінь, дві пожежі, два руйнування, один землетрус. Назвіть останнє з чудес, що уціліло після всіх цих бід. (Єгипетські піраміди)

5. За своєю цинічністю цей план був одним з найганебніших документів у історії людства. У травні 1940 року уряд фашистської Німеччини прийняв директиву про розробку плану знищення та поневолення народів Східної Європи, який мав на меті ліквідувати Радянський Союз. Територію Естонії, Латвії, Литви, Білорусії, України, Європейської частини Росії передбачалося заселити німцями і після колонізації включити до складу Німеччини. Як називався цей план? (План «Ост»)

6. Коли Піфагор сварився з тираном Леонтом, то стверджував, що мудрецем може бути тільки Бог. А ким, на його думку, може бути людина? (Філософом)

 

Не тематичні запитання III туру

1. В книзі «Житія Ісуса», виданій в XIX ст. і популярній по сьогоднішній день, її автор Жозеф Ренан трактує образ Христа як Людини, Засновника, Учителя, великого і трагічного, але не як сина Бога. Оскар Уайльд, часто перечитував цю книгу і одного разу дав їй дотепну назву. Яку? (Євангелія від Фоми)

2. В 1946 р. Сталін сказав про академіка О.Богомольця «Оце так жулік! Усіх обдурив!». А що було предметом наукового наклепу на академіка? (Наука геронтологія) 150 р. – помер в 65 р.

3. В клініці відомого доктора М. Шмідеберга з’явилася пацієнтка, яка була закохана в свій автомобіль. Вона мазала радіатор кремом від засмаги, ліпила на фари штучні вії. Однак в цьому не було нічого незвичайного. А що вона захотіла зробити, після чого жінку помістили в психіатричну лікарню? (Укласти шлюб)

4. Після деякого нововведення прибутки ресторану в штаті Каліфорнія, яким володів бізнесмен Хайліс, зросли майже в 2 рази. Суть цього нововведення було у тому, що в меню добавлявся додатковий розділ, що змінювався щоденно. Що було в цьому розділі? (Кросворд)


Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)