АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Вкажіть принципову відмінність харчових токсикоінфекцій від інфекційних захворювань?

Читайте также:
  1. D. Принципи виваженості харчування та поступового розширення обсягу харчових предметів, що споживаються
  2. IV. Складіть список КК зарубіжних держав, які перекладені на українську чи російську мову, вкажіть джерела, в яких вони опубліковані.
  3. Введення харчових сумішей через зонд
  4. Відмінність
  5. Відмінність аудиту від ревізії
  6. Відмінність між атестацією та верифікацією ПЗ.
  7. ВІДМІННІСТЬ МІЖ НИМИ ПОЛЯГАЄ В СПОСОБАХ РОЗМІЩЕННЯ МОБІЛІЗОВАНИХ КОШТІВ У ДОХІДНІ АКТИВИ.
  8. Відмінність між ними полягає в способах розміщення мобілізованих коштів у дохідні активи.
  9. Вкажіть вид (види) звільнення особи від кримінальної відповідальності в числі підстав (умов) якого (яких), є вчинення нею злочину невеликої або середньої тяжкості вперше.
  10. Вкажіть вид злочинної організації, обов'язковою ознакою якої є озброєність.
  11. Вкажіть відповіді, в яких названі структурні елементи суспільних відносин?
  12. Вкажіть основні види методів прогнозування за класифікаційною ознакою «алгоритм виконання»

*1). Бактеріємія

2). Гострий гастроентероколіт

3). Інтоксикаційний синдром

4). Можливість передачі через харчові продукти

5). Дистонія, гіпоксія


 

Серед вихованців дитячого будинку зареєстровано випадок масового харчового отруєння. Згідно епідеміологічного анамнезу причиною слугувало вживання в їжу тістечок з кремом, що зберігалися на харчоблоці із порушенням температурного режиму. Який iз перелiчених методiв є найбiльш ефективним у профiлактицi стафiлококових токсикозiв?

*1). Попередження можливостi розмноження стафiлококiв у харчових продуктах i продукування токсину

2). Лiквiдацiя носiйства стафiлококiв серед робiтникiв на харчових об'єктах

3). Лiквiдацiя носiйства стафiлококiв серед тварин

4). Виключення можливостi обсеменення стафiлококами харчових продуктiв

5). Дотримання установлених режимiв теплової обробки їжi

 

Мешканець міста назбирав у лісі грибів і ужив їх у їжу в смаженому виді. Через 12 часів раптово з'явилися сильні болі в животі, блювота, пронос із кров'ю. Наприкінці першої доби захворювання виникнула жовтяниця, збільшення печінки, олігурія. Спостерігалися судома. Смерть наступила на третю добу. Що могло спричинити захворювання?


*1). Отруєння блідою поганкою

2). Переохолодження

3). Отруєння консервантами, що входять до складу маргарину

4). Отруєння мухоморами

5). Отруєння несправжніми опеньками


 

Декілька жителів м. Одеси доставлені в інфекційну лікарню з явищами гострого гастроентериту. Виникнення захворювання вони пов'язують із ужитком малосольної тюльки. З випорожнень хворих виділений V. parahaemolyticus. Які профілактичні заходи слід рекомендувати?

*1). Уникати вжитку малосольної риби домашнього приготування

2). Піддавати солону рибу термічній обробці перед ужитком

3). Використовувати в профілактичних цілях антибіотики

4). Досолювати рибу протягом декількох днів перед вжитком у їжу

5). Застосовувати в профілактичних цілях бактеріофаг

 

Швидка допомога в ночі доставила до інфекційної лікарні хворого, який з ранку з’їв гриби. Захворювання почалось раптово – різкий біль у животі, частий пронос, неспинне блювання, нестерпна спрага, головний біль, запаморочення. На третій день хвороба закінчилась смертю. Отруєння якими грибами мало місце?


1). Сморчки

2). Мухомори

3). Несправжні опеньки

*4). Бліда поганка

5). Сироїжки


 

Восени 20 школярів сільської СШ отримали харчове отруєння, яке характеризувалось субфебрильною температурою, нудотою, блюванням, переймоподібними болями у надчеревній ділянці. Ці прояви виникли через 1-3 години після сніданку (млинці із сметаною). Причиною захворювання стала домашня сметана, придбана у місцевої жительки. Який мікроорганізм найбільш вірогідно міг спричинити захворювання?


*1). Стафілококи

2). Стрептококи

3). Бактерії роду Proteus

4). Патогенні штами E. coli

5). Cl. perfrigens


 

Дітей дитсадка отримали харчове отруєння. Причиною спалаху стали м’ясні фрикадельки, які залишилися з минулого дня? зберігались в холодильнику і не проходили повторної термічної обробки. Відомо, що напередодні шеф-кухаря госпіталізовано із гострим парапроктитом. Який із мікроорганізмів найбільш вірогідно міг спричинити отруєння?


*1). Патогенні штами E. coli

2). Proteus vulgaris

3). Галофільні вібріони

4). Стрептококи

5). Стафілококи


 

В результаті ветеринарного обстеження тварин та молочно–товарній фермі виявлено 20 корів з позитивною реакцією на туберкульоз. Дайте оцінку щодо можливості використання молока від таких тварин для харчування.

*1). Використовувати для харчування після пастеризації на місці при температурі 85° протягом 30 хвилин

2). Використання для харчування без попередньої обробки без обмежень

3). Використання для годування телят

4). Технічна утилізація

5). Знищення

 

До приймального відділення районної лікарні поступив малюк 5-ти років з симптомами: сильні пото-, слиновиділення, сльозотеча, профузний пронос, мозкові явища, запаморочення, сплутаність свідомості, збудливість, марення, галюцинації, хода сп’янілої людини. Встановлено, що малюк разом з батьками напередодні збирав гриби у лісі. Споживання яких грибів чи рослин викликало харчове отруєння?


*1). Мухоморів

2). Строчків

3). Несправжніх опеньок

4). Беладони

5). Блідої поганки


 

834. При розслідуванні випадку харчового отруєння встановлено діагноз – отруєння блідою поганкою. Яка отруйна речовина, що міститься у грибі, могла спричинити отруєння? *1). Аматоксин.

2). Гельвелова кислота.

3). Гіромітрин.

4). Соланин.

5).Фазин.

 

В ході обстеження санітарного стану харчоблоку лікар СЕС заборонив реалізацію страв, мотивуючи це високою вірогідністю виникнення харчового отруєння. Які з перерахованих нижче страв заборонено реалізовувати в організованих колективах?

*1). Студні та заливні страві

2). Борщі та супи на м’ясному бульйоні

3). Каші молочні

4). М’ясні та рибні консерви

5). Копчені ковбаси

 

Через 1 годину після годування немовляти молочною сумішшю у дитини виникли наступні симптоми захворювання: ціаноз губ, слизових оболонок, нігтів, обличчя, потім приєдналася нудота, посилене слиновиділення, біль у надчеревній ділянці, блювання, пронос. Викликаний педіатр відмітив у дитини явища легенево-серцевої недостатності. В процесі розслідування встановлено, що молочна суміш приготована на воді, взятій із колодязя. Який діагноз установив лікар?

*1). Нітратно-нітритна інтоксикація

2). Харчова токсикоінфекція

3). Стафілококовий токсикоз

4). Харчове отруєння хлорорганічними пестицидами

5). Харчове отруєння важкими металом

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)