АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Роль мікроорганізмів в охороні навколишнього середовища

Читайте также:
  1. Антропогенне забруднення та охорона навколишнього середовища.
  2. Безпека харчування в умовах хімічного забруднення навколишнього середовища.
  3. Законодавчі і нормативні засади участі громадян в охороні державного кордону.
  4. Лекція ТЕМА 2. Державне управління в галузі охорони навколишнього природного середовища
  5. Основні компоненти середовища.
  6. Охарактеризуйте фізичні НШВФ, що впливають натепловий баланс людини та навколишнього середовища.
  7. Підхід - щодо хар-ру звязку причин злочинності та соц середовища.
  8. ПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ У СФЕРІ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
  9. Проблеми підвищення рівня життя населення і удоскона-лення соціального середовища.
  10. Процес та методи аналізу маркетингового середовища.
  11. Санітарно-гігієнічні та екологічні показники якості навколишнього середовища

& 1.Абіотичні фактори.

Абіотичні фактори - це фізико-хімічні умови середовища існування. До нихналежать: температура, вологість, осмотичний тиск, різноманітні види променевої енергії, концентрація водневих іонів і кисню.

1.Температура - головний фактор, що визначає розвиток мікроорганізмів. Вони можуть рости і проявляти свою життєдіяльність у відповідному температурному діапазоні. В цьому діапазоні розрізняють гри кардинальні точки: мінімальна температура, нижче якої ріст не відбувається; максимальна - вище якої ріст припиняється; оптимальна, при якій ріст і життєдіяльність мікроорганізмів відбувається найбільш інтенсивно. По відношенню до температури мікроорганізми поділяють на три групи: психрофіли, мезофіли і термофіли.

Психрофіли - холодолюбиві мікроорганізми, які мешкають у холодних джерелах, грунті північних районів, розвиваються в холодильнику, викликаючи псування охолоджених продуктів. Температурний - -10... +15°С.

Мезофіли - найбільш розповсюджена група мікроорганізмів у природі. Оптимальна температура для їх розвитку - +25...+40°С, максимальна - +45...+50°С, мінімальна - +5...+ 10°С. Мезофілами є дріжджі, міцеліальні гриби, молочнокислі бактерії, більшість збудників псування харчових продуктів і харчових отруєнь.

Термофіли - теплолюбиві мікроорганізми, оптимальна температура їх розвитку - +50...+60°С, максимальна - +70...+80°С, мінімальна -30°С. Термофіли можуть існувати в гарячих джерелах, грунтах і водоймах жарких країн, в кишечнику людини і тварини. Термофіли викликають явище термогенезу, псування консервів.

Більшість термофілів утворюють стійкі спори, які витримують нагрівання до І30-170°С. Спори більшості дріжджів і цвілевих грибів менш стійкі до нагрівання і гинуть при температурі 65-80°С.

На згубній дії високих температур засновані методи знищення мікроорганізмів у харчових продуктах такі як кип'ятіння, варіння, бланшування, обсмажування, пастеризація і стерилізація.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)