АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Методичні рекомендації. До першого питання. Слід розпочати із історії виникнення поняття «нотаріат»

Читайте также:
  1. I.ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. Деякі рекомендації щодо правил поведінки в умовах небезпеки землетрусу
  3. Додаток. Програма дисципліни і методичні
  4. Завдання № 1 та методичні рекомендації до його виконання
  5. Загальні методичні вказівки
  6. Загальні методичні вказівки.
  7. Загальні методичні рекомендації
  8. ЗАГАЛЬНІ Методичні рекомендації до вивчення тем, що виносяться на семінарські заняття та на самостійну роботу.
  9. Загальні методичні рекомендації щодо виконання контрольних робіт
  10. Загальні рекомендації
  11. Загальні рекомендації до змісту та структури курсової роботи.
  12. Загальні рекомендації щодо припинення тютюнопаління

До першого питання. Слід розпочати із історії виникнення поняття «нотаріат». Підкресліть, що вперше органи, які виконували нотаріальні функції, виникли в Стародавньому Римі. Поясніть як розвивався нотаріат у світі, зупинившись на появі табеліонів. Зверніть увагу, які функції на той час вони виконували та що сприяло появі аналогічного інституту при церкві – нотаріат. Зупиніться на переході нотаріату з Італії до Франції, а пізніше і до Німеччини. Поясніть появу нотаріату як автономної одиниці в Україні. Назвіть сучасні типи нотаріальних систем світу. До якого з двох типів належить Україні. Зупиніться на сучасному розумінні поняття «нотаріат» в Україні, спираючись на чинне законодавство та наукові погляди. Охарактеризуйте основні ознаки нотаріату в Україні, його правову природу та місце у правовій системі України. Завершуючи відповідь на питання, розкажіть про власні уподобання, що для Вас є невідомим у нотаріаті, які його сфери є найцікавішими і потребують більш детального розгляду.

До другого питання. Слід розпочати з того, що в Україні органи нотаріату здійснюють лише їм притаманні функції, серед яких слід вирізняти такі: 1. Функція забезпечення безспірності та доказової сили документів; 2. Функція забезпечення законності при укладенні договорів (контрольна функція); 3. Функція надання правової допомоги особам, які звернулися за здійсненням нотаріальних дій. Кожну з цих функцій необхідно детально охарактеризувати. Після характеристики функцій варто більш детально зупинитись на принципах нотаріату в Україні. Назвіть основні принципи нотаріату та дайте їх правову характеристику, а саме: принцип законності, принцип додержання таємниці виконуваних нотаріальних дій, принцип об’єктивної істини, принцип національної мови нотаріального діловодства, принцип незалежності нотаріусів. Завершуючи відповідь на питання, відзначте, який на вашу думку принцип нотаріату є найважливішим у професійній діяльності нотаріуса.

До третього питання. Слід розпочати з переліку органів, які складають систему нотаріату України. Зупиніться на характеристиці організації роботи державних та приватних нотаріальних контор, а також державних нотаріальних архівів. Варто відзначити, які особи виконують нотаріальні дії: у населених пунктах, де немає нотаріусів; за кордоном; мають право посвідчувати заповіти і доручення. Окремої уваги заслуговує питання щодо нотаріальної діяльності: стажистів нотаріусів; кваліфікаційної комісії нотаріату; Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України; Комісії з розгляду подань Головного управління юстиції Міністерства юстиції в Автономній Республіці Крим, управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, яка розглядає питання дисциплінарної відповідальності осіб, що вчиняють нотаріальні дії; управління юстиції; Міністерства юстиції України. Завершуючи відповідь на питання, слід висловити власну думку щодо ефективності організаційної побудови органів нотаріату в Україні.

До четвертого питання. Слід розпочати з того, які нотаріальні дії вчиняють нотаріуси, при цьому варто посилатися на статтю 34 Закону України «Про нотаріат» від 02.09.1993 р. Після чого зупинитись на тому, які нотаріальні дії вчиняють посадові особами органів місцевого самоврядування у населених пунктах, де немає нотаріусів (вживають заходів щодо охорони спадкового майна; посвідчують заповіти (крім секретних); видають дублікати посвідчених ними документів; засвідчують вірність копій (фотокопій) документів і виписок з них; засвідчують справжність підпису на документах) та консульські установи (посвідчують угоди (договори, заповіти, доручення тощо), крім іпотечних договорів, угод про відчуження та заставу жилих будинків, квартир, дач, садових будинків, гаражів, земельних ділянок, іншого нерухомого майна, що знаходиться в Україні; вживають заходів до охорони спадкового майна; видають свідоцтва про право на спадщину; видають свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя; засвідчують вірність копій документів і виписок з них; засвідчують справжність підпису на документах; засвідчують вірність перекладу документів з однієї мови на іншу; посвідчують факт, що громадянин є живим; посвідчують факт знаходження громадянина в певному місці; посвідчують тотожність громадянина з особою, зображеною на фотокартці; посвідчують час пред'явлення документів; приймають в депозит грошові суми і цінні папери; вчиняють виконавчі написи; приймають на зберігання документи; вчиняють морські протести). Насамкінець, розкажіть про ваше ставлення до того, що приватних та державних нотаріусів урівняли у їх професійних правах.

 

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)