АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Водні ресурси та їх використання

Читайте также:
  1. Адаптивна система навчання з використанням інформаційних технологій.
  2. Актуальні ресурси української правничої термінології
  3. Аналіз використання виробничих потужностей
  4. Аналіз використання виробничого обладнання
  5. Аналіз та оцінка маркетингових можливостей підприємства. Використання матриці Ансоффа.
  6. В настоящее время в заповедном деле имеется три основных идеологии, которые можно назвать как 1) ресурсизм; 2) классическое заповедание; 3) экоцентризм (этика дикой природы).
  7. В Україні природно-заповідний фонд охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.
  8. Визначення територій та використання земель для містобудівних потреб
  9. ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ,ЇХ МАЙБУТНЄ В ЕНЕРГЕТИЦІ.
  10. Використання бункерних агрегатів для приготування опари
  11. Використання вологого тепла. Припарки. Компреси
  12. ВИКОРИСТАННЯ ГРАМАТИЧНИХ КАТЕГОРІЙ ІменникА У ПРОФЕСІЙНОМУ МОВЛЕННІ

РЕФЕРАТ

З дисципліни „Регіональна економіка”

 

На тему: “ Характеристика водних ресурсів України, особливості їх формування та розміщення ”

 

 

Студентки І курсу, групи УВ-32

спеціальності “Менеджмент та адміністрування”

Балашук Нелі Миколаївни

Перевірив: асистент кафедри менеджменту

Манаєнко Ірина Миколаївна

 

Київ – 2013

Зміст

Вступ. 3

1.Водні ресурси та їх використання. 5

1.1. Загальні відомості про водні ресурси України. 5

2.Річковий стік та річкова мережа як основні джерела водних ресурсів. 8

2.1.Річковий стік. 8

2.2. Дніпро-головний постачальник води. 10

2.3.Водосховища, канали і ставки України. 16

2.4.Озера,лимани та болота як окремі частини збереження води. 19

3.Екологічні класифікації та нормативи якості вод. Створення карт. 21

4.Підземні води як забезпечення потреб в питній воді 24

5.Морські акваторії України. 26

5.1.Азовське море. 27

5.2.Чорне море. 29

6. Джерела і види забруднення водних ресурсів. 31

7. Економічне використання водних ресурсів. 33

Висновок. 36

Список використаної літератури. 37

 

 


 

Вступ

Сьогодні в Україні склалась досить складна водогосподарська і водно-екологічна обстановка. Питання охорони комплексного використання і відновлення рівноваги оточуючого природного середовища займає одне з провідних місць в економічному, політичному і соціальному житті держави.

Вода знаходить застосування у всіх без винятку сферах народного господарства та сторонах життєдіяльності людини. Вона необхідна для водопостачання населення і різноманітних промислових підприємств, зрошення і обводнення земель, охорони здоров’я і водного господарства.

Проблема водопостачання у країні ускладнюється ще різким погіршенням води безпосередньо у самих джерелах водопостачання у зв’язку з інтенсивним відбором річкового стоку і недостатньою ефективністю очищення стічних вод.

Розвиток водогосподарського комплексу повинен задовольняти певні соціально-економічні і екологічні вимоги. Соціально-економічний аспект цих вимог передбачає реалізацію заходів, спрямованих на удосконалення територіально-галузевої структури і технологій водокористування.

В умовах перехідної економіки необхідність активного використання економічних інструментів для покращення процесу водокористування набуває все більшого значення. Актуальність впровадження ринкових стимулів до його раціоналізації посилюється хронічним бюджетним дефіцитом України, значним скороченням державних інвестицій у водоохоронну діяльність. Але ж саме завдяки впровадженню надійних економіко-правових механізмів оздоровлення водних систем, створилися б такі умови виробничої діяльності, за яких господарюючим суб’єктам було б вигідно дотримуватись водоохоронних вимог, знижувати обсяги забруднення і запобігати його появі.

Предметом цього дослідження є еколого-економічні і еколого-географічні проблеми водозабезпечення територій. Об’єктом, що досліджується, виступає водоресурсний та економічний потенціал України.

Метою роботи є теоретичне обґрунтування еколого-економічної оцінки перспектив водозабезпечення України. У даній роботі для дослідження використовуються різні таблиці для кращого відображення статистичних даних.


 

Водні ресурси та їх використання


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)