|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Семінарське заняття №7Тема: “ Робота з вузівським підручником. ” Мета: Ознайомитись з методикою опрацювання навчальної літератури, навчитися працювати з текстом. Обладнання: навчальні підручники, методичні рекомендації. Основні поняття теми: вузівський підручник, конструкція параграфу, ефективність самостійної роботи. Хід заняття: 1. Перевірка теоретичних знань. 2. Виконання практичного завдання. Питання для обговорення:
Основна література:
Додаткова література:
Короткий зміст теми: Вузівський підручник - це книга для студента, підготовлена для вивчення певної наукової дисципліни. Підручник - це достатньо складний за своїм змістом письмовий твір, який відповідає певним вимогам науково-педагогічного, психологічного і методичного характеру. Природно, що зміст підручника значно легше засвоїти, ніж монографію або наукову статтю. Але, як показує досвід, студенти, не маючи відповідних навчально-інтелектуальних умінь, стикаються із значними труднощами у роботі з навчальною літературою. Підручник складається з двох компонентів: текстового і позатекстового. Перший компонент – текстовий – це основні, додаткові та пояснювальні тексти. До другого – позатекстового – належать: а) апарат організації засвоєння: запитання і завдання, інструктивні матеріали (пам’ятки, зразки розв’язування задач, прикладів); таблиці; підписи-пояснення до ілюстративного матеріалу; вправи; б) ілюстративний матеріал (фотографії, малюнки, плани, картки, креслення та ін.); в) апарат орієнтування (вступ, зміст, бібліографія). Методичні поради, наведені нижче, будуть сприяти підвищенню ефективності самостійної роботи студентів із вузівським підручником. Порада перша. Уважно прочитати назву розділу і уявити, про що у ньому повинна йти мова. Справа в тому, що у підручнику матеріал викладається в логічній послідовності і це дозволяє студенту уявити новий матеріал за аналогією з попереднім. Так, наприклад, якщо у педагогіці студент вивчив розділ "Моральне виховання", то він у змозі уявити, про що йдеться у наступному розділі – "Трудове виховання". Порада друга. Відновити, висвітлити базові знання для більш глибокого засвоєння нового матеріалу. Наприклад, у віковій психології, перш ніж прочитати матеріал "Особливості пізнавальної діяльності молодшого школяра", необхідно відновити в пам’яті або переглянути у вузівському підручнику "Загальна психологія" розділи і параграфи "Сприймання", "Увага", "Уява", "Пам’ять". Порада третя. Прочитати перший параграф від початку до кінця і виконати такі навчальні операції: по-перше, виділити головне; по-друге, виписати всі незрозумілі слова; по-третє, скласти план параграфа. Уміння виділяти головне є найбільш складним для студента. Виділення головного – це основний спосіб логічної обробки навчального матеріалу. Спочатку необхідно визначити найважливіше за допомогою питання: "Про що повідомляється в даному абзаці, в наступному?". Потім слід відокремити головне від другорядного, а далі розділити зміст параграфа на смислові частини і скласти план. Плани можуть бути простими і розгорнутими. Простий план складається в оповідній формі або у формі запитань і відображає логічну послідовність викладу матеріалу у параграфі. Розгорнутий план, окрім основних питань, включає і деякі підпункти, короткий їх зміст. Разом з простим і розгорнутим планами можна зміст параграфа зобразити схематично або за допомогою малюнків. Такі прийоми допомагають акцентувати увагу на головному і сприяють тривалому запам’ятовуванню матеріалу. Порада четверта. Звернутись до різноманітної навчальної та довідникової літератури, з’ясувати значення незрозумілих термінів і занотувати їх. Порада п’ята. Закрити книгу і повторити зміст параграфа за допомогою складеного плану, малюнка або схеми. Порада шоста. Замінити приклади підручника власними, пов’язаними із професійною діяльністю вчителя трудового навчання, сформулювати вступ і висновки до матеріалу параграфа. Така робота з вузівським підручником повинна проводитися систематично. При цьому студенти повинні працювати над вдосконаленням власного стилю читання і письмової обробки навчального матеріалу.
Завдання для лабораторної роботи: Опрацювання декількох параграфів використовуючи методичні поради. Запитання для самоконтролю: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |