АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Ціни біржової, аукціонної торгівлі, тендери

Читайте также:
  1. III Універсал
  2. POS - це скорочення від point of sales (місце продажу).
  3. Австро-Угорщина
  4. Б)Діяльність культурно-освітніх осередків
  5. Б)Релігійні вірування давніх слов’ян
  6. Базові організації
  7. Банківські гарантії в міжнародній торгівлі
  8. В РОБІТНИЧОМУ РУСІ
  9. Варіант 8
  10. Велика Британія в 1870-1918 рр.
  11. Велика Британія.
  12. Вигоди і механізми Митного союзу

 

Ціни на сировинні товари визначаються цінами бірж та аукціонів.

Біржові ціни розраховуються й друкуються котирувальним комітетом

на основі розрахунків середніх цін за попередній період І, по суті, є середніми цінами укладених раніше угод. Вони поділяються на дві групи:

- ціна угоди на строк, коли товар при укладанні угоди відсутній;

- ціна угоди на реальний товар.

Біржові ціни друкуються в біржових бюлетенях або в інших виданнях. Вони залежать в основному від кон'юнктури ринку, тому що відбиваються ціни конкретних угод. Якість виробу, обсяг угоди та інші чинники на них майже не впливають. Зауважимо, що такі ціни діють недовго(як правило, щонайбільше тиждень).

Сьогодні біржі перестають бути тільки складовою частиною оптової торгівлі. Їх роль в оптовій торгівлі має тенденцію до скорочення і біржі стають все більше ціноутворюючими центрами.

Ф’ючерсна ціна = спот-ціна + витрати на зберігання даного товару.

Спот-ціна при умові негайної поставки одиниці товару і негайної оплати називають ціною спот.

Форвардні контракти – ціна на поставку в майбутньому(місяць, 3, 6, 9). Оплата за товар має бути проведена на протязі 2х днів(угоди з відстроченою поставкою).

Учасникам біржових торгів вигідніше отримати(купити) право на участь у торгах за перед відомою ціною, купити опціон. Фіксована ціна опціона називається ціна страйк.

Ціни товарних аукціонів — це ціни публічного продажу попередньо оглянутої покупцями партії товару (лот), як правило, за максимальною запропонованою ціною.

Під час аукціонних торгів використовуються стартові ціни, ціни аукціонного кроку та ціни фактичної реалізації.

різновидом аукціонних цін є ціни торгів (тендерні тори), вони існують у торгівлі заснованій на одержанні заявок на постачання товарів попередньо оголошення у спеціальному документі (тендері) на умовах, що передбачаються залучення на принципах конкуренції та терміновості пропозицій від декількох постачальників з різних країн з метою забезпечення найбільш вигідних умов угоди.

Ціни торгів охоплюють близько третини всіх експортних цін на машини та обладнання. Крім того, на торгах оцінюється будівництво промислових підприємств, мостів, залізничних та автомобільних шляхів, трубопроводів, портових та комунальних споруд, електростанцій, а також ліцензії та різні інженерно-консультаційних послуг.

За такої форми торгівлі створюється високий рівень конкуренції серед продавців, то ціни в цих умовах на порівняльні види товарів і послуг, як правило, нижче ціни на аналогічну продукцію, що реалізується за звичайними комерційними контрактами.

Ціни аукціонів і торгів відбивають, як правило, реальні угоди. Розрізняють два способи утогргування цін на аукціонах: аукціони з підвищенням ціни й аукціони зі зниженням ціни.

 

За вивченим матеріалом скласти конспект і дати відповіді на питання.

 

Питання для самоконтролю

1. Дайте визначення товарної біржі.

2. Які основні завдання функціонування товарної біржі?

3. Обґрунтуйте доцільність укладання форвардних та ф’ючерсних контрактів на товарній біржі?

4. Які види цін використовуються при веденні торгів на біржі?

5. Поясніть особливості здійснення офіційного та поза офіційного котирування на біржі.

6. Які види угод укладаються на товарній біржі?

7. Які вимоги ставляться до біржового товару?

8. Поясніть особливості ведення біржових торгів «з голосу».

9. Які моделі ціноутворення опціонів відомі Вам?

10. Торгівельно-посередницька надбавка та її складові.

11. Цінові знижки та їх зміст.


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)