АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Наприклад. Підприємство списало з балансу трактор, первісна вартість якого становить 82000грн., сума нарахованого зносу – 68000грн

Читайте также:
  1. Наприклад.
  2. Наприклад.

Підприємство списало з балансу трактор, первісна вартість якого становить 82000грн., сума нарахованого зносу – 68000грн. Витрати, пов’язані з ліквідацією, становили 1400грн. Після розбирання трактора були виявлені придатні до використання запасні частино вартістю 8300грн. Відобразити дані операцій на рахунках бухгалтерського обліку.

№ п/п Зміст господарської операцій Кореспонденція рахунків Сума
Дт Кт
  Списана залишкова вартість трактора      
  Списана сума нарахованого зносу      
  Відображено витрати, які були пов’язані з ліквідацією   666,65  
  Оприбутковані на склад матеріали, отримані в наслідок ліквідації трактора      
  Відображено податкове зобов’язання з ПДВ      
  Списано на фінансовий результат витрати по ліквідації об’єкта основних засобів      
  Списано на фінансовий результат дохід від ліквідації об’єкта основних засобів      

 

4. В процесі експлуатації основні засоби фізично і морально зношуються. Сума нарахованого зносу (амортизації) переноситься на вартість виготовленої продукції (робіт, послуг). На суму нарахованої амортизації зменшується залишкова вартість основних засобів.

Амортизація -систематичний розподіл вартості, яка амортизується, необоротних активів протягом строку їх корисного використання (експлуатації).

Об’єктом амортизації є всі основні засоби (крім землі і незавершених капітальних інвестицій).

Амортизація нараховується протягом строку корисного використання (експлуатації) об'єкта основних засобів, який встановлюється підприємством при визнанні цього об'єкта активом (зарахуванні на баланс).

Нарахування амортизації призупиняється на період реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання та консервації об'єкта основних засобів.

При визначенні строку корисного використання (експлуатації) об'єкта слід враховувати:

- очікуване використання об'єкта підприємством з урахуванням його потужності або продуктивності;

- фізичний та моральний знос, що передбачається;

- правові або подібні обмеження щодо строків використання об'єкта та інші фактори.

Строк корисного використання (експлуатації) об'єкта основних засобів переглядається у разі зміни очікуваних економічних вигод від його використання.

Амортизація об'єкта основних засобів нараховується, виходячи з нового строку корисного використання, починаючи з місяця, наступного за місяцем зміни строку корисного використання.

Метод амортизації об'єкта основних засобів обирається підприємством самостійно з урахуванням очікуваного способу отримання економічних вигод від його використання, тому підприємство метод амортизації об'єкта основних засобів переглядає у разі зміни очікуваного способу отримання економічних вигод від його використання. Нарахування амортизації за новим методом починається з місяця, наступного за місяцем зміни методу амортизації.

Нарахування амортизації припиняється з місяця, наступного за місяцем, в якому об'єкт основних засобів став придатним для корисного використання.

У П(С)БО 7 «Основні засоби» передбачено, що амортизація основних засобів нараховується із застосуванням таких методів:

1) прямолінійного, за яким річна сума амортизації визначається діленням вартості, яка амортизується, на очікуваний період часу використання об'єкта основних засобів;

АВ =

АВ- амортизаційні відрахування

ПВ- первісна вартість

ЛВ- ліквідаційна вартість

Т- строк корисного використання

 

2) зменшення залишкової вартості, за яким річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об'єкта на початок звітного року та норми амортизації, обчисленої виходячи зі строку корисного використання об'єкта. Річна норма амортизації обчислюється як різниця між одиницею та результатом кореня ступеня кількості років корисного використання об’єкта з результату від ділення ліквідаційної вартості об’єкта на його первісну вартість.

 

АВ= ЗвхНа

 

На = 1-

ЗВ – залишкова вартість

На – норма амортизації

3) прискореного зменшення залишкової вартості, за яким річна сума амортизації визначається як добуток залишкової вартості об'єкта на початок звітного року, або первісної вартості на дату початку нарахування амортизації та річної норми амортизації. Річна норма амортизації обчислюється, виходячи із строку корисного використання об’єкта, і подвоюється

 

АВ= ЗВх На

 

На= х 2

 

 

4) кумулятивного, за яким річна сума амортизації визначається як добуток вартості, яка амортизується, та кумулятивного коефіцієнта. Кумулятивний коефіцієнт розраховується діленням кількості років, що залишаються до кінця очікуваного періоду часу використання об'єкта основних засобів, на суму чисел років його корисного використання;

 

АВ= (ПВ-ЛВ)х Кк

Кк – кумулятивний коефіцієнт

 

5) за виробничим методом, за яким річна сума амортизації визначається як добуток фактичного річного обсягу продукції (робіт, послуг) та виробничої ставки амортизації. Виробнича ставка амортизації обчислюється діленням вартості, яка амортизується, на загальний обсяг продукції (робіт, послуг), який підприємство очікує виробити (виконати) цим об'єктом.

АВ= ФОВ х ВС

ВС =

ФОВ- фактичний обсяг виробництва

ВС- виробнича ставка

ЗОВ- загальний обсяг виробництва

 

Задача

Первісна вартість об’єкта основних засобів 50000 грн. Залишкова вартість 1000 грн., строк корисного використання 4 років. Розрахувати амортизацію методами:

- прямолінійним;

- кумулятивним;

- зменшення залишкової вартості;

- прискореного зменшення залишкової вартості.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)