АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Вектор поляризації

Читайте также:
  1. A) векторы прерывания
  2. Берг С. Классический цигун для женщин. Полный курс за 10 уроков. – СПб. : Вектор, 2014. – 160 с. – (Здоровье на все 100)
  3. Ввод векторов и матриц.
  4. Вектор електричного зміщення. Диференціальне формулювання теореми Остроградського-Гаусса для поля в діелектриках.
  5. Вектор намагнічування і його зв’язок з молекулярними струмами
  6. Вектор напруженості магнітного поля та вектор магнітної індукції.
  7. Вектор скорости
  8. Вектор, содержащий объекты класса
  9. Векторная алгебра.
  10. Векторная графика
  11. Векторное произведение векторов

 

Отже, якісно процес поляризації діелектриків у електричному полі та типи поляризації ми розглянули. Саме час перейти до кількісних характеристик. Як оцінити ступінь поляризації?

Візьмемо речовину із діелектричними властивостями і помістимо у електричне поле. Діелектрик поляризується. Явище поляризації пов’язане із виникненням дипольного моменту в окремому атомі (електронна поляризація), в елементарній комірці (іонна поляризація), середнього значення проекції сталого дипольного моменту молекули на напрям вектора напруженості електричного поля для орієнтаційної поляризації. Нам не важливо, яким саме є механізм поляризації. Для нас важливо знати, що утворилась сукупність диполів будь-якої природи.

Звісно, сумарний ефект залежить від концентрації цих диполів та від величини їх моменту . Тому, якщо взяти одиницю об’єму діелектрика і скласти вектори дипольних моментів в межах цього об’єму, то одержимо кількісну характеристику явища поляризації.

Сумарний дипольний момент одиниці об’єму діелектрика називається вектором поляризації

.

 

Зверніть увагу, сума береться по одиниці об’єму.

Введений таким чином вектор поляризації справедливий для випадку однорідного розподілу диполів по об’єму діелектрика. Оскільки у загальному випадку поляризаційні властивості діелектрика змінюються від точки до точки, то коректніше ввести вектор поляризації як диференціальну величину.

Для цього візьмемо деякий об’єм в діелектрику, знайдемо сумарний дипольний момент цього об’єму , а потім введемо вектор поляризації як

.

Таким чином ми ввели вектор поляризації як локальну характеристику.

 

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)