АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Настройка моделі у вікні Поиск решения. В меню Сервис виконайте команду Поиск решения

Читайте также:
  1. B. Пояснение сути принятия решения
  2. I. ПОИСК ФУНДАМЕНТА ВСЕГО ЗНАНИЯ И ВСЕГО СУЩЕГО
  3. I.4. ОСНОВНІ МОДЕЛІ ЗВЕРТАННЯ В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ
  4. II. Методы прогнозирования и поиска идей
  5. III этап диагностического поиска
  6. III этап диагностического поиска
  7. III. Принятие решения, заполнение протоколов и комментарии
  8. Акты ни МП, ни ВП пока не дают рецепта для разрешения возникающих правовых коллизий.
  9. Алгоритм поиска научной информации
  10. Алгоритм принятия решения
  11. Алгоритм решения задачи
  12. Алгоритм решения ситуационных задач

В меню Сервис виконайте команду Поиск решения. З’явиться діалогове вікно для настройки моделі оптимізатора (рис. 3.5).

Задайте F15 (загальний прибуток за рік) в полі Установить целевую ячейку. Виберіть пошук максимального значення. Задайте в якості змінних комірок В11:Е11 (витрати на рекламу в кожному кварталі). Поле Ограничения – порожнє.

Задача є нелінійною задачею оптимізації середнього ступеня складності. Нелінійність рівняння пов’язана з операцією піднесення до степеня в формулі рядка числа продажів. Тому, натиснувши кнопку Параметры, задаємо у вікні настройки алгоритмів нелінійну задачу та вибираємо методи Ньютона чи градієнтний.

Рис. 3.5. Вікно настройки моделі оптимізації

 

Після настройки моделі та установки параметрів алгоритму натискаємо кнопку Выполнить вікна Поиск решения. За секунду оптимальний розв’язок готовий. В табл. 3.4 наведений оптимальний розв’язок, знайдений програмою.

Таблиця 3.4

  А В С D E F
    1 квартал 2 квартал 3 квартал 4 квартал Всього
    Сезонність   Число продажів, шт. Виручка від реалізації Собівартість Валовий прибуток   Торговий персонал Реклама 0,9 1,1 0,8 1,2  
                   
         
         
  Непрямі витрати Сумарні витрати   Виробничий прибуток          
         
  Норма прибутку 8 % 9 % 7 % 9 % 9 %
    Ціна виробу Собівартість виробу          

Отриманий план з максимальним річним прибутком від поквартальних річних інвестицій в рекламу. Річний прибуток збільшений до 79 706 грн. при річних витратах на рекламу 89 706 грн.

4. Оптимальний план з обмеженням бюджету реклами.

Найбільш близькі до життя моделі враховують також обмеження, які накладаються на ті чи інші величини. Ці обмеження можуть стосуватись комірок результату, комірок даних, що змінюються, чи інших величин, які використовуються в формулах для цих комірок. Отже, бюджет покриває витрати на рекламу та забезпечує отримання прибутку, але спостерігається тенденція до зменшення ефективності вкладень. Оскільки немає гарантії, що дана модель залежності прибутку від витрат на рекламу буде працювати в наступному році (враховуючи істотне збільшення витрат), доцільно ввести обмеження витрат, пов’язаних з рекламою.

Нехай витрати на рекламу за чотири квартали не повинні перевищувати 40 000 грн. Додамо в розглянуту задачу відповідне обмеження.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)