АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

ГАЗОВІ ПІСТОЛЕТИ ТА РЕВОЛЬВЕРИ

Читайте также:
  1. Визначення тиску в газовій свердловині
  2. Вогнегасники газові
  3. Газові методи збільшення нафтовіддачі пластів
  4. Газовіддача газових родовищ при водонапірному режимі
  5. Побудова калібрувального графіку для визначення оксидів азоту в газовій фазі
  6. Стаття 4. Особливості регулювання відносин у нафтогазовій галузі

Засоби самозахисту.

Вступ

Останнім часом все більше доброчесних громадян шукає відповідь на наступне питання: чи давати можливість грабувати нас, безкарно обирати, калічити і т.і. або встати на захист здоров’я, честі, достоїнства себе, своєї сім'ї..?

Якщо прийнято рішення - захищатися, то одразу виникають наступні запитання:

ü Які існують сучасні технічні засоби самозахисту?

ü Які технічні засоби дозволені законодавством?

ü Які переваги та недоліки притаманні кожному виду засобів самозахисту?

ü Як правильно застосувати той чи інший засіб самозахисту?

ü Які технічні засоби самозахисту обрати для себе та членів своєї родини?

Аналітичний огляд засобів самооборони.

Їх переваги та недоліки.

Розглянемо спочатку найдоступніший засіб захисту – ГАЗОВІ БАЛОНЧИКИ.

В нашій країні дозволено використання з метою самооборони тільки чотирьох видів отруйних речовин міліцейського типу: CN, CS, морфолоід пеларгонової кислоти і капсациіну.

Морфолоід пеларгінової кислоти – відносно нова міліцейська отруйна речовина, яка була розроблена на Україні по завданню МВС СРСР. Але вона виявилася не ефективною, порогова концентрація досить мала.

Капсациін – діючий початок олеопсзин капсикум: витяги з природної сировини – червоного перцю певних сортів. Ця речовина впливає на сердечно-сосудисту систему. Ця речовина була заборонена для використання.

CN або «Черемуха» - давно являється у нас основним ірритантом, і його ефективність доведена, при проведенні міліцією самих різних операцій.

CS – близький до «Черемухи», але має так звану теригенну дію, внаслідок чого на Заході в більшості країн від нього відмовилися.

Теригенна дія – це вплив на генну структуру людини. Також слід додати, що CS має властивість накопичення в приміщеннях, де з ним працюють, а також в організмі людини. При цьому він капсулюється і знищити залишки речовини майже не можливо.

У нас Мінздрав не зовсім коректно прийняв норму граничної концентрації перцевої витяжки в аерозольних упаковках громадянського використання – 6% від всієї речовини, яка міститься в балончику. Однак сама витяжка може мати різну концентрацію капсациіну.

Поки що нікому не вдалося використати капсациін у ствольній зброї, так як при температурі +60С він руйнується, але в аерозольній формі ця речовина використовується уже в багатьох країнах і показала досить високу ефективність.

Якщо говорити про особливості аерозольних засобах, які використовують капсациін, то до переваг можна віднести: високу швидкість дії, комплексність дії(різь в очах, кашель, спазм дихання), відносну безвредність(природна речовина), надійна дія на людей в алкогольному та наркотичному сп’янінні та на агресивних тварин.

Оптимальна відстань застосування балончика є 2-2,5м. на ції відстані нападник вас ще не може досягти ні ногою,ні палкою.

ТЕРЕН – 4

Газовий балончик виробництва України.

Газ на основі капсаіцину і морфолоїд пеларгонової кислоти.

Ефективний як для використання проти тварин(собак), так і проти людей, що знаходяться в наркотичному або алкогольному сп’янінні.

Радіус дії: 2м.

Час безперервного використання: 10-12с

Вага: 75г.

Має сильну подразнюючу дію, діє на очі, органи дихання, а також шкіру.

Рекомендації по застосуванню балончиків:

  1. Не рекомендується застосовувати газовий балончик, якщо нападаючий озброєний. Хоча Вам і буде потрібно всього декілька секунд, щоб газ подіяв на супротивника, але цього може вистачити для прицільного пострілу!
  2. При вихоплюванні балончика, пам'ятайте – відразу не виставляйте його перед собою, на витягнутій руці, Ваш супротивник просто виб'є його у Вас з рук, тому будьте готові і до такого розвитку подій. Не дайте Вашому супротивнику це зробити, на вашому боці повинна бути перевага – раптовість! Тобто, перед тим, як вихоплювати балончик, ви повинні врахувати напрямок вітру, дистанцію, а потім впевнено зробити відволікаючий крок, наприклад, подивитись за спину нападника і зробивши зраділий та здивований вигляд вигукнути чиєсь ім’я. Нападник обов’язково обернеться, щоб подивитись хто стоїть у нього позаду. В цей момент затримайте дихання, прищурте очі та швидко і впевнено направте струмінь газу в область обличчя нападаючого, випускаючи газ короткими невеликими порціями 1-2с, натискуючи на кнопку, послідовно кілька разів, прагніть потрапити в обличчя, а ще краще в очі нападаючого, тому, що на інших частинах тіла дія газу може не дати очікуваних результатів.
  3. Якщо справа дійшла до “ближнього бою”, натискуйте на кнопку, випускаючи струмінь газу доти поки нападаючий не буде вражений.
  4. Візьміть за правило. Якщо ви йдете через небезпечні вулиці або біля вокзалу, кафе, бару... коли вже стемніло. Або виникла ситуація, що ви починаєте відчувати небезпеку від людей, що до вас наближаються. Балончик потрібно одразу взяти непомітно в руку не виймаючи її з карману.
  5. Якщо Ви використовуєте іноземні балончики, то пам'ятаєте, вміст балончика швидко випаровується на шкірі, тому постарайтеся потрапити в очі, ніс, і особу в цілому, в основному це стосується майже всіх іноземних балончиків із сльозоточивою і сльозоточиво дратівливою дією. Балончики українського виробництва випускають із зарядом в склад, якого входять абсолютно інші інгредієнти, тому при попаданні на шкіру дія аерозоля може мати досить тривалий час, який виражається в больових відчуттях.

ГАЗОВІ ПІСТОЛЕТИ ТА РЕВОЛЬВЕРИ

Газовий пістолет - це короткоствольна ручна самозарядна зброя, в якій перезарядка, підготовка до чергового пострілу здійснюється за рахунок використовування енергії порохових газів за принципом віддачі вільного затвора. Зброя призначена для тимчасової поразки живої цілі при стрільбі газовими патронами, спорядженими речовиною - ірритантом. Крім того, в газових пістолетах використовуються для стрільби звукові (холості) патрони, а за наявності насадки (адаптера) - світлові сигнальні патрони.

Газовий револьвер - особиста багатозарядна неавтоматична газова зброя з барабаном, що обертається, призначена для тимчасової поразки живої мети газовими патронами, спорядженими ОВ-іррітантамі. Також як і для газового пістолета, для стрільби з газового револьвера можна використовувати шумові патрони і сигнальні освітлювальні патрони. Загалом і в цілому конструктивно газові пістолети і револьвери відповідають їх бойовим вогнепальним прототипам. Головна відмінність газової зброї від бойового полягає в спеціальному введенні в конструкцію газових пістолетів і револьверів елементів, що не дозволяють застосовувати зброю даного класу для стрільби "справжніми" патронами. До числа цих елементів відносяться установка спеціальних дульних розсікачів, використовування матеріалів з низькими міцнісними характеристиками (наприклад, силуміну) і ін. Стволи газової зброї, випускаються тільки гладкими (не мають нарізу).

Розберемося з питанням ефективності газової зброї. Теоретична далекобійність газових пістолетів і револьверів, яка вказується виробниками - до 3-х метрів (іноді в комерційних цілях цю цифру абсолютно безпідставно завищують), але більш-менш реальний зупиняючий ефект від застосування газівника досягається на дистанціях до 1 м. Традиційний газовий балончик могутніший. Газові патрони звичайно споряджаються речовиною CS - ірритантом з обмеженою ефективністю, практично не діючою на п’яниць і наркоманів. Іноді у продажу зустрічаються імпортні перцеві газові патрони, але їх ефективність також не дуже велика, та і ціни на такі патрони високі. Чим газовий пістолет (револьвер) краще за газовий балончик? Діапазон робочих температур для газових пістолетів і револьверів звичайно ширше, ніж для балончиків; перш за все це стосується "мінусової" температурної області, в якій балончики достатньо різко втрачають свою ефективність. Ще газовий пістолет/револьвер можна використовувати як "тупий важкий предмет" в рукопашній сутичці, проте чи не простіше і дешевше захопити для цієї мети звичайну ніжку від табурета? Також перевагою і частково недоліком газової зброї є властивий йому зовнішній вигляд бойової короткоствольної зброї. В деяких випадках таким чином вдається налякати нападників, але цей фокус спрацьовує далеко не завжди: злочинці чудово знають, що простим громадянам не доступна вогнепальна короткоствольна зброя і можуть зажадати показати ваш пістолет у дії; звичайного газівника вони тепер уже не бояться. До того ж є вірогідність у відповідь на демонстрацію газового пістолета одержати кулю із справжньої бойової зброї, проте цю можливість не варто перебільшувати: не так вже багато вуличних бандитів зараз володіє вогнепальною зброєю (звичайно вони носять з собою зовні схожі на бойову зброю пневматичні типа MP-654K). Дальність дії газових пістолетів в залежності від калібру кулі:

6 мм, 5.6 мм - до 3 м

8 мм – до 3,5 м

9 мм – до 4 м

45 кал – 4,5 – 5 м

До речі боєприпаси 45 кал на Україні заборонені, а газова зброя вилучена з продажу, так як існує можливість переробки пістолету в бойовий.

Вага пістолетів коливається від 200г до 950г.

Пістолети, як більш сучасний тип зброї, більш зручні в носінні (насправді ця справа смаку). Перезарядити пістолет, вставивши новий, наперед споряджений магазин, простіше і швидше, ніж вставляти патрони поодинці в револьвер, тим більше що запасні магазини завжди можна купити, і носити з собою вже споряджені. Магазини пістолетів вміщають від 5 до 10 патронів. Проте існують ті ж проблеми, що і у бойових аналогів. Якщо при пострілі відбудеться осічка або патрон просто перекосить, то для того, щоб продовжити стрільбу Вам необхідно буде витратити деяку кількість часу для приведення пістолета знову в бойову готовність. На щастя це відбувається рідко. Принаймні, з продукцією таких солідних фірм, як Umarex, Colt, Browning і т.д.

Зовсім інша справа - Револьвери. Проблема осічок в даному виді зброї розв'язується миттєво простим натисненням на спусковій крючок, що забезпечує автоматичний переклад барабана. Наступний патрон готовий і можна продовжувати стрільбу. Сама ця система стара, як світ і дотепер людство не винайшло нічого надійнішого. Проте револьвер вважається менш зручним при носінні (знову таки справа смаку) і зарядці (деяким 5-6 патронів в барабані здається мало). В револьвері на стику стовбура і барабана є невеликий зазор. Існує думка, що при пострілі в нього просочується частина газу. Проте кількість витікаючого газу настільки мала, що завдати шкоди господарю револьвера воно не може.

 

 

Чим же стріляє газова зброя? По складу газу патрони можна розділити таким чином:

Тип газу Колір пластикової заглушки в патроні Маркіровка на гільзі
холості Зелений Knall
CS Жовтий CS
CN Фіолетовий CN

Патрони для пістолетів і револьверів відрізняються зовнішнім виглядом. У револьверних "юбка" на нижній частині патрона трохи виступає, у пістолетних - ні (для виключення можливості зачіплення).

Газові пістолети і револьвери можуть стріляти спеціальними ракетницями. Для цього в комплект входить спеціальна насадка, укручувана в стовбур. В неї вставляється ракетниця, в пістолет або револьвер заряджає холостий патрон і робиться постріл. Ракетниця злітає вгору на 25-30 метрів. На жаль, російські моделі виключають установку цих насадок, але в імпортних пістолетах це загальноприйняте правило.

Також потрібно розглянути пристрій дозованого Аерозольного розпилення «УДАР»

Це ідеальна газова зброя для самооборони. Має багато переваг:

  • Висока ефективність, заряд потрапляє в ціль незалежно від вітру, дощу, снігу
  • Багатозарядність, безшумність, відсутність віддачі, висока точність влучення в ціль
  • Легкість і міцність завдяки пластмассі, яка приміняється для виробництва бойової стрілкової зброї.

Технічні характеристики:

    1. маса без балончика 150г
    2. емність магазину 5 балончиків
    3. дальність метання рідини – до 6м

Також потрібно розглянути питання носіння газового пістолету. Тому розглянемо основні способи:


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)