АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Загальні принципи косметичного догляду

Читайте также:
  1. I. Загальні положення
  2. I. Загальні положення
  3. I.ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  4. III. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ .
  5. Адміністративна відповідальність: поняття, мета, функції, принципи та ознаки.
  6. Альтруїзм-егоїзм — вихідні принципи родового життя
  7. Б) Принципи радянської державної служби базуються на розроблених В. І. Леніним основних принципах державного апарату.
  8. Визначення, поняття та принципи побудови структури управління.
  9. Виховання учнів початкової школи та принципи їх реалізації.
  10. ВІДПОВІДІ на тести по ДОГЛЯДУ ЗА ХВОРИМИ
  11. Вопрос 1 Поняття, ознаки, види господарської діяльності та принципи її здійснення
  12. Вопрос Загальні вимоги до форми і змісту позовної заяви.

Складна будова шкіри,її участь процесі життєдіяльності організму, наявність шкідливих звичок, вплив навколишнього середовища та умови життя і, нарешті, індивідуальність кожної людини зумовлюють складність діагностики і вибору методу косметичної допомоги.

Переважна більшість людей звертаються в косметичні кабінети з приводу корекції косметичних недоліків. Причини, що їх викликають, бувають внутрішніми і зовнішніми. Генетична схильність, хронічні захворювання органів травлення, репродуктивної системи, залоз внутрішньої секреції часто призводять до проблем зі шкірою. Для досягнення найкращого результату в корекції косметичних недоліків косметолог-естетист має працювати в тісному контакті з лікарем-косметологом.

Підбираючи відповідний косметичний догляд, потрібно враховувати тип і вікові зміни шкіри. Розрізняють чотири основних типи шкіри:

· Нормальну;

· Суху;

· Жирну;

· Комбіновану.

У сучасних умовах косметик усе частіше стикається з таким явищем, як чутлива шкіра. Це шкіра будь-якого типу, схильна до подразнень, почервоніння, алергічних реакцій.

Нормальна шкіра характеризується збалансованістю процесів життєдіяльності. Як правило, вона майже не реагує на стреси, після очищення досить швидко відновлює водно-ліпідну мантію. Нормальна шкіра має здоровий вигляд, пори не виражені, комедони відсутні, вона не лисніє. Така шкіра потребує тільки підтримуючого догляду з урахуванням віку клієнтки.

Для нормальної шкіри без виражених косметичних і вікових проблем можна рекомендувати таку послідовність процедур:

· Демакіяж;

· Тонізація;

· Вапоризація;

· Бросаж;

· Дарсонвалізація;

· Масаж;

· Маска;

· Нанесення зволожувального,захисного крему.

Суха шкіра в молодості дуже гарна, тонка, ніжна, але, на жаль, швидко старіє. Позбавлена правильного догляду, вона може злущуватись, ставати зневодненою, тьмяною, з червоними плямами. Суха шкіра частіше, ніж шкіра інших типів, буває чутливою. Працювати з нею дуже складно, тому що можливі непередбачені алергічні реакції. Суха шкіра реагує на часту зміну препаратів, а також на застосування дуже активних методик. При призначенні тих чи інших засобів і процедур слід пам’ятати,що сухій шкірі не вистачає не так жиру, як води. Тому застосування жирних кремів без гідратації не призведе до поліпшення, а навпаки.

Особам із сухою шкірою можна рекомендувати таку схему послідовності процедур у косметичному салоні:

· Демакіяж;

· Тонізація;

· Пілінг (без використання абразивних часточок);

· Фонофорез зі зволожувальними субстанціями;

· Масаж;

· Маска;

· Вакуум-спрей;

· Нанесення захисного крему.

Жирна шкіра є найпроблемнішою. Через надлишкове виділення шкірного сала обличчя блищить, воно землистого кольору, пори розширені і шкіра нагадує апельсина; можуть спостерігатися вугри, комедони. Крім надлишкового саловиділення, змінюється хімічний склад шкірного сала, кисла реакція трансформується в лужну, що є сприятливим чинником для розвитку гноячкової інфекції.

Клієнтам із жирною шкірою можна рекомендувати таку схему процедур у салоні:

· Демакіяж;

· Тонізація;

· Вапоризація;

· Механічна чистка;

· Дарсонвалізація;

· Масаж за Жаке;

· Маски з дезінфікуючою та підсушувальною дією.

Звертаємо увагу на дуже важливий момент. У процесі догляду за жирною шкірою існує велика небезпека її надмірного пересушування. У випадках, коли косметолог, маючи якнайкращі наміри, перетворює жирну шкіру клієнтки на суху и чутливу, проблем стає ще більше. Тому дуже важливо вчасно підключити активні зволожувальні процедури.

Комбінована шкіра зустрічається дуже часто. Жирні ділянки зазвичай локалізуються в Т-зоні,а нормальна чи суха шкіра – по овалу обличчя. Це треба враховувати при проведенні косметичних процедур. Наприклад, після очищення тільки на Т-зону накладають маску, що підсушує, а по овалу – зволожувальну маску з живильним ефектом.

Особливої уваги потребує чутлива шкіра. Власне чутливою може бути шкіра будь-якого типу, але найчастіше підвищена чутливість спостерігається при сухому типі шкіри. Стреси, дія прямих сонячних променів, сухе й гаряче або, навпаки, дуже холодне повітря, водопровідна вода – все це фактори, що спричинюють розвиток підвищеної чутливості шкіри. Люди, які страждають на сінну лихоманку, астму, екзему більшою мірою схильні до алергічних реакцій.

При догляді за чутливою шкірою нові препарати краще вводити поступово, з попередньою пробою. Для цього на внутрішню поверхню передпліччя (у місці ліктьового згину) нанесіть препарат, який збирається використовувати, й увітріть його у шкіру. Якщо наступного дня не буде алергічної реакції, обережно почніть з ним працювати.

Для догляду за чутливою шкірою краще використовувати спеціальні косметичні засоби.

Найважливішим фактором, що визначає можливість розвитку тих чи інших проблем зі шкірою, є вік. З огляду на вікові особливості, рекомендуються різні методики догляду в косметичному салоні.

У юнацькому віці та у період 18-25 років спостерігається підвищене саловиділення, наявність комедонів у ділянці Т-зони, можливі рубцеві зміни після акне. Візуально можна спостерігати лискучу Т-зону чи все обличчя, чорні точки, запальні елементи. У цьому випадку рекомендуються такі процедури:

· Механічне очищення обличчя;

· Дарсонвалізація;

· Кріомасаж;

· Іонофорез;

· Дезінфікуючі підсушувальні маски.

У віці 25-30 років з’являються перші зморшки на чолі, у зовнішніх кутиках очей – так звані «гусячі лапки»; зменшується саловиділення. У цьому випадку необхідний домашній догляд за допомогою косметичних засобів,що не вирізняються вираженою активністю, і відвідування косметичного салону з метою проведення таких процедур:

· Пілінг;

· Живильні і зволожувальні маски;

· Пластичний масаж;

· Кріомасаж;

· Дарсонвалізація.

У віці 30-35 років відбувається поглиблення шкірного рельєфу носогубних складок і зморшок, знижується еластичність шкіри, з’являються ознаки куперозу, набряклість обличчя у зв’язку з явищами застою лімфи. У цей період починає знижуватися рівень статевих гормонів у крові, що сповільнює процес утворення нових клітин у базальному шарі епідермісу, а процес кератинізації практично не змінюється. Внаслідок цього товщає роговий шар епідермісу. Процедури, що рекомендуються у косметичному салоні:

· Хімічний пілінг;

· Бросаж;

· Кріомасаж;

· Іонофорез;

· Мікрострумова терапія;

· Косметичний масаж;

· Парафінотерапія;

· Лімфодренаж;

· Живильні і колагенові маски;

· Пластифікуючи маски.

Неодмінною умовою для підтримки естетичного стану шкіри є регулярний догляд за шкірою в домашніх умовах. Косметичні засоби рекомендуються з урахуванням стану шкіри і пори року.

У 35-40 років вікові зміни прогресують. Змінюється овал обличчя, поглиблюються зморшки, з’являється друге підборіддя, мішки під очима, набряклість обличчя, провисання шкіри, погіршується тургор і еластичність шкіри, яка стає сухішою. Для уповільнення процесів старіння основною умовою є регулярність професійного косметичного догляду і висока активність косметичних препаратів.

Процедури, що рекомендуються:

· Мезотерапія;

· Локальне введення препаратів, до складу яких входять токсин ботулізму;

· Пілінгові технології;

· Хімічний пілінг;

· Мікродермабразія;

· Мікрострумова терапія;

· Ультразвуковий фонорез;

· Кріомасаж;

· Лімфодренаж;

· Косметичний масаж;

· Парафінотерапія;

· Живильні колагенові, моделюючі маски.

У 40-45 років починається гормональна перебудова організму. Залежно від стану шкіри показані процедури, спрямовані на активізацію метаболізму, тонізацію м’язів обличчя, регенерацію тканин, прискорення злущування верхніх шарів епідермісу. Якщо тургор шкіри поганий и клієнтка не практикувала регулярних відвідувань косметолога, краще почати з методик, які оберігають шкіру, пластичного масажу і, в міру поліпшення стану тканин, переходити до активніших впливів.

Якщо консервативні методики не задовольняють клієнтку, цілком виправдано рекомендувати візит до пластичного хірурга.

Якщо пацієнтка переступила 45-літній рубіж, потрібно пояснити їй, що клімактеричний період супроводжується перебудовою організму і зміною гормонального фону, а це, у свою чергу, відбувається на стані шкіри. На жаль, навіть найретельніший догляд і вдома, і в косметичному салоні може тільки сповільнити процеси старіння, тобто допомогти «старіти красиво».

Сприятливий ефект у цей період має замісна гормонотерапія, яку допоможе підібрати гінеколог-ендокринолог. Радикальну, але тимчасову допомогу маже надати тільки пластичний хірург.

Сьогодні фахівець-косметолог має у своєму арсеналі найширший спектр різних методик і косметичних засобів для салонного догляду. Часто вони поєднуються з різними фізіотерапевтичними процедурами, які потребують спеціального устаткування і підготовки персоналу. Ефективність процедур і рівень цін різні, залишається тільки вибирати.

 

 


Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)