АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

ІV. Засвоєння нових знань та способів дій

Читайте также:
  1. V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
  2. V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
  3. V. Формування нових знань.
  4. Аналіз знань дітей про рослини
  5. Блок 8-3. КАРТИ — ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ.
  6. Взаємозвязок попиту і пропозиції. Закон попиту. Вплив нецінових чинників на попит
  7. Вибір способів формування ООД у тих, кого навчають з теми «Класифікація способів захисту інформації», та способи реалізації
  8. Визначення підсумкового рівня знань студентів.
  9. Вимоги до знань і умінь
  10. Вплив способів основного обробітку на агрофізичні показники ґрунту
  11. Галузі знань 1301 «Соціальне забезпечення»
  12. Державне регулювання виробництва і обігу сплати алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Сонце встало – запалало,

Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться ви до мене,

Посміхніться і до себе,

Привітайтесь: «Добрий, день!»

ІІ. Перевірка виконання домашнього завдання.

- Що таке зовнішність?

- Що таке характер?

- Які риси характеру є позитивними?

- Які – негативними?

- Які риси характеру є у вас?

ІІІ. Підготовка учнів до роботи на основному етапі.

1. Створення проблемної ситуації.

- Навіщо людям вчитися?

- Доведіть, що Україна здавна була державою освічених людей. (Ярослав Мудрий, Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, та ін.)

- Чи завжди вам легко вчитися?

- Чи залежить навчання від здоров’я дитини?

2. Розв’язування проблемної ситуації.

- Тільки здорова дитина досягає успіхів у навчанні, займає гідне становище у класному колективі, добре розвивається фізично, має врівноважений психічний стан.

3. Читання вірша вчителем.

Люблю я свій розум,

увагу та пам’ять

Працює мій мозок.

і вчусь я старанно.

Сприймаю все нове

і мислю логічно

Учителя слово

здійсню практично.

- Про що цей вірш?

ІV. Засвоєння нових знань та способів дій.

— Для кожного учня навчання — найголовніша справа. Щоб бути освіченою людиною, почуватися впевнено у житті, оволодіти професією, потрібно вчитися. Ти, мабуть, помічаєш, що одним учням навчатися легко, вони швидко засвоюють і запам’ятовують новий матеріал, іншим, навпаки —важко. Вони більше часу витрачають на засвоєння матеріалу. Успішність навчання залежить від багатьох факторів: наполегливості, працьовитості, бажання вчитися, організованості тощо. Щоб добре вчитися, потрібно планувати свій час, дотримувати режим дня, тренувати пам’ять, увагу, зосередженість. Тільки працювати над собою необхідно щодня. Якщо ж лінуватимешся, будеш неуважним на уроках, не виконуватимеш усіх завдань, не завантажуватимеш роботою свою пам’ять, не розвиватимеш уваги, то погано вчитимешся, не досягнеш успіхів у житті.

- Кожна людина день за днем пізнає світ, його таємниці. Світ ми пізнаємо через відчуття і сприймання. Ми відчуваємо тепло, холод, звук, сприймаємо усе, що відбувається навколо нас. Це залежить від багатьох чинників. Кожна людина має індивідуальне сприйняття світу. Але й загальні правила, за якими це відбувається. Подумайте, який орган людини допомагає це робити? (Мозок)

Читання оповідання «Якою буває пам’ять?»

Учені визначили, що пам’ять буває різною. Наприклад, іде урок. Учитель пояснив правило. І деякі учні відразу запам’ятали це правило. У таких дітей хороша слухова пам’ять.

Потім учитель записав правило на дошці. Інші учні прочитали його і теж запам’ятали. У них добре розвинена зорова пам’ять.

Частина учнів переписала правило у свій зошит. Їм так легше запам’ятати матеріал. Цей вид пам’яті, пов’язаний з руховою активністю, називають моторною, або руховою, пам’яттю. Буває і змішаний вид пам’яті, коли краще запам’ятовується те, що учень прослухає, а потім ще прочитає або пригадає малюнки в підручнику.

— З’ясуйте, який вид пам’яті у вас є провідним.

— Для успішного навчання треба розвивати всі види пам’яті. Тренувати пам’ять можна по-різному, навіть ідучи вулицею. Коли ви проходите повз знайоме місце, подивіться, що змінилося за той час, коли ви були тут востаннє. Спостерігайте за природою. Переказуйте батькам зміст прочитаної книжки, переглянутого фільму. Грайте в ігри, які тренують пам’ять. Запам’ятайте! Добра пам’ять і увага допомагають у навчанні.


Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)