АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Країни Південно-Східної і Південної Африки

Читайте также:
  1. III. ДЕКЛЯРАЦІЯ ПРАВ І ОБОВ'ЯЗКІВ ПРАЦЮЮЧОГО І ЕКСПЛЬОАТУЄМОГО НАРОДУ УКРАЇНИ
  2. а) З основ законодавства України про культуру.
  3. Авдання та методи контролю органів державної фінансової інспекції України?
  4. Автономна Республіка Крим — територіальна автономія у складі України
  5. Актуальні проблеми економічної безпеки України
  6. Аналіз Закону України « Про державну службу»
  7. Аналіз навчально-методичного комплексу для учнів 7-го класу з історії України
  8. АРХЕОГРАФІЧНІ УСТАНОВИ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
  9. Беляневич О. А. Господарське договірне право України (теоретичні аспекти). – К.: Юрінком Інтер, 2006. – 592 с.
  10. Блок 8-14. РОСЛИННИЙ І ТВАРИННИЙ СВІТ УКРАЇНИ.
  11. Блок 8-2. ФІЗИКО-ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ УКРАЇНИ.
  12. Блок 8-4. ГЕОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ ДО ПОЧАТКУ XX СТ.

До регіону входять такі країни як Бурунді, Джібуті, Ерітрея, Ефіопія, Кенія, Сомалі, Судан, Танзанія, Того, Уганда, Ботсвана, Замбія, Зімбабве, Коморі, Лесото, Маврикій, Мадагаскар, Малаві, Мозамбік, Намібія, Південна Африка (ПА), Свазіленд,РеспублікаСейшельські острови.

В даному африканському регіоні зібрані країни, що значно відрізняються за рівнем соціально-економічного розвитку – від найбагатшої і найрозвинутішої Південної Африки до дуже бідних Мозамбіку та Малаві (дохід на душу населення менше 100 дол.).

В країнах панує не тільки голод, а й безробіття, низький рівень медичного обслуговування та соціальної інфраструктури (зокрема, погано розвинений громадський транспорт, на 1000 жителів припадає 1,5 телевізори, низький рівень грамотності). До 90 % населення зайнято в монокультурному сільському господарстві. Експортують каву, бавовну, тютюн та ін. товари. Причинами відсталості країн цього регіону Африки є складні природні умови, тривале перебування в колоніальній залежності, панування військових режимів та часті збройні конфлікти. Окремі країни регіону не так давно набули незалежності. Цим пояснюють їх відсталість. Бідні країни спеціалізуються переважно на монокультурному сільському господарстві, вирощуючи цукрову тростину, кавове дерево, пряності та ін. що і складає статті експорту.

До найбільш популярних у туристичному відношенні країн належать Зімбабаве, Кенія, Танзанія, Уганда, Свазіленд, острівні країни та Південна Африка.

Кенія займає площу у 583 тис. км2, населення понад 35 млн. чол., столиця – Найробі. За формою державного правління є республікою. За віросповіданням це християнська країна. Кенія є членом Співдружності Британських націй.

В країні розвивається переважно екологічний туризм. Для цього використовуються такі ресурси: рифтова долина, колонія фламінго, що тут мешкає і є найбільшою у світі. На території країни діє багато унікальних національних парків. Серед них Амбоселі, в якому збереглося велике стадо слонів (600-700 особин) та носороги, Цаво – найбільший парк, Масаї Мара – продовження парку Серенгеті, що у Танзанія.

Прокладені туристичні маршрути на Кіліманджаро, розвивається пляжний туризм на узбережжі Індійського океану. Кенійці – одні з найкращих спортсменів, тому вони намагаються розвивати в своїй країні й спортивний туризм.

В Найробі туристам пропонують відвідати національній музей, зміїну ферми. Від’їжджаючи до країни, слід пам’ятати про певні небезпечні явища, які тут існують. Це поширення гірської малярії, спалахи і епідемії якої є щорічними; зливи у лісах; наявність великої кількості отруйних рослин і комах..

Танзанія розмістилася на площі у 945 тис. км2, її населення становить 36 млн. чол., столиця – Додома. Нині країна є Об’єднаною Республікою, що утворилася в результаті злиття Занзібару і Танганьїки. Головними об’єктами туризму є національні парки: Серенгеті, де можна спостерігати за міграціями тварин, особливо антилопи гну, та Нгоронгоро, який розташований в кратері вулкану діаметром 20 км. Краї кратеру знаходяться на висоті близько 2,5 тис. км над рівнем моря, а дно на 600 м нижче країв кратеру. Тому в середині утворилося особливе середовище для тварин.

Уганда має площу 236 тис. км2, населення – 27 млн. чол., столиця – Кампала. За формою державного правління Уганда - республіка. Туристськими ресурсами, як і у попередніх двох країнах, є національні парки з дикою природою. Це, наприклад, національний парк Бвінді, в якому водяться горили (до 600 особин), парк водоспаду Мерчісон, що біля витоків Нілу, національний парк Королеви Єлизавети з різноманітним тварини світом, Тут можна спостерігати за левами, слонами, буйволами, гіпопотамами. Є багато видів птахів, серед яких баклани, гігантські чаплі, орли. Туристичним обєктом є й велике озеро Вікторія.

Зімбабве – це країна на півдні Африки., охоплює територію плато Матабеле і Машона. Загальна площа 397 тис. км2, населення – понад 11 млн. осіб, столиця – місто Хараре. Дика природа – основний чинник зростання популярності країни серед туристів. Велику п’ятірку, а саме - слона, буйвола, лева, леопарда і носорога тут можна побачити у звичній для них природній обстановці. Зімбабве як одна з найпрогресивніших країн африки щодо захисту дикої природи, зберегла близько 5 млн. га, тобто приблизно 13 % території країни як парки і заповідники, де в природних умовах продовжують мешкати і розмножуватися великі популяції диких тварин. Проте, крім дикої африканської природи, Зімбабве славиться самобутньою і дуже давньою культурою. В до колоніальний період територія країни була ядром однієї з націкавіших культур не тільки Африки, а й усього світу – Мономотапа. ЇЇ походження й дотепер викликає дискусії серед учених. Певний час вважали, що саме тут знаходилися копі царя Соломона. На території країни збереглося багато пам’ятників цієї стародавньої цивілізації, які викливають великий інтерес у туристів.

Свазіленд займає площу у 17,4 тис. км2. Це найменша держава на континенті, її населення налічує до 1 млн. чол., віросповідання – християнство, столиця – Мбабане. Місто є основним центром туризму, де туристи відвідують базар, площу Зв’язку, вулицю Олістер Міллер та ін. об’єкти. За традицією патріархальної монархії, якою є Свазіленд, король країни здійснює ритуальні танці, знімає пробу з нового врожаю, на фестивалях серед молодих незаміжніх жінок вибирає собі нову дружину. В країні можна відвідати найстаршу у світі шахту, якій кілька десятків тисяч років. Свазіленд є світовим центром кінного туризму.

Республіка Сейшельські острови розташувалася на 115 островах площею 455 тис. км2, населення налічує 85 тис. чол. Тут мешкають переважно креоли, нащадки піратів, білих колоністів, чорних рабів, індійських торгівців. Столиця держави - місто Вікторія, є найменшою у світі, побудована в англійському стилі. Основними ресурсами туризму в країні є дика природа, яка зберегла свій вигляд й після створення туристської індустрії. Тільки тут мешкають гігантські черепахи, багато рідких птахів, у тому числі й чорний папуга. У водах Індійського океану водяться різноманітні види риби, особливо цінними тут є тунець і марлін. На узбережжі океану створенні курорти з усім комплексом необхідних туристських послуг.

Республіка Південна Африка займає площу у 1,2 млн. км2, що складає 4 % від території континенту; населення нараховує 44 млн. чол. (7 % всіх африканців); національний склад та етнічні групи різноманітні: африканці складають 75 %, мулати – 9 %, індійці – 3 %, нащадки європейців – близько 3 %. Віросповідання в країні таке: 68 % - християни, 28 % - послідовники місцевих культів, по 2 % - мусульмани та індуїсти. Офіційні мови: англійська, африкаанс, що склалася на базі голландської мови європейських переселенців ХУІІ ст. Крім зазначених, офіційними мовами вважаються ще 9 місцевих мов: ндбеле, педі, сото, свазі, тсонга, тсвана, венда, ксхоза, зуду.

Держава має три столиці, що виконують різні функції: Преторія вважається адміністративною столицею, Кейптаун - законодавчою, а Блумфонтейн є юридичною столицею Південної Африки. В адміністративно-територіальному відношенні країна поділяється на 9 провінцій.

ПАР – член Британської Співдружності націй. Була відкрита португальцями в 1488 р. Держава є однією з найрозвинутіших країн Африки. На її долю припадає понад 52 % електроенергії, 40 % промисловості і 30 % сільськогосподарської продукції, що виробляються на континенті. Основні принципи розвитку економіки це: зростання інвестицій в економіку; розвиток зовнішньої торгівлі; забезпечення вільного руху капіталу як всередині країни, так і на міжнародному рівні; підтримка вільної торгівлі; підтримка гнучкого контролю на ринку праці; розв`язання соціальних проблем; приватизація підприємств державного сектора. Реалізація економічної програми здійснюється без державного втручання в економіку. Результатом став потужний розвиток підприємницької діяльності, збільшення іноземних інвестицій, розвиток економічної, втому числі й туристської інфраструктури, розгалуженої мережі телекомунікативних систем й ІР-технологій, низькі ціни на споживання електроенергії, її доступність на всій території.

Туризм – одна з пріоритетних галузей економіки країни, що відрізняється позитивною динамікою за кількістю туристів і доходами. Розвиток туристичної сфери перебуває в компетенції Південно-Африканської Ради з туризму.

В Південній Африці розвивається діловий, пізнавальний, рекреаційний, екологічний види туризму, які забезпечені різноманітними ресурсами. В країні діє близько двох десятків національних парків – імені Крюгера, парк Калахарі, Джемсбок, Бонтебок, Піланесберг, Еддо (з найбільшою популяцією слонів в ПАР), Цицикама, Кару та ін. Туристів приваблюють також ботанічні сади, пташині заповідники, акваріуми і зоопарки. Національний зоопарк в Тсване (Преторії) входить в десятку найкращих у світі. Тому екологічний туризм розвивається в ПАР швидкими темпами. Нині близько 60 % туристів відвідують саме національні парки чи заповідники країни. У заповідниках пропонують фотосафарі з досвідченим гідом.

З цікавістю подорожують жителі країни та іноземні туристи країною, перетинаючи незвичайні ландшафти – пустелі, квітучи луки, навислі над зеленими долинами і виноградниками гори, розкидані по усій країні ферми, традиційні племенні села та мегаполіси. Бажаючих комфортно відпочити чекають розкішні пляжі, що розтягнулися уздовж узбережжя на 3 тис. км.

Оскільки країна є важливим фінансовим центром континенту, то ту часто відбуваються різноманітні симпозіуми, конференції регіонального і міжнародного рівня, Як виноробська країна ПАР проводить виробничі тури по країні з метою ознайомлення з процесом виробництва вина. Серед туристів і мешканців Кейптауна особливою популярністю користуються дегустаційні тури. Гостям пропонують аткож екскурсії по фруктових і квіткових маршрутах. Як країна алмазна, пропонує туристам відвідати визначні місця гірничорудної промисловості, зокрема, найглибшу рукотворну алмазу шахту світу у місті-музеї Кімберлі.

Південна Африка – місце любителів полювання. Мисливський сезон зазвичай триває з 1 травня по 31 липня. ВІдстріл крупної дичини ведеться під контролем Асоціації професійних мисливців ПАР і провінційних природоохоронних органів. В країні популярні також сафарі, походи на каное і плотах, природні прогулянки.

Уряд країни приділяє значну увагу розбудові туристичної інфраструктури. Велика частина готелів розташована на популярних туристичних маршрутах країни, окремі з яких є історичними пам’ятками і відрізняються вишуканою архітектурою. До послуг подорожуючих також гостьові будинки, затишні заміські готелі, мотелі, пансіонати вихідного дня, пляжні котеджі, мисливські будиночки, ферми для туристів і молодіжні гуртожитки. По всій країні існують кемпінги. Найдорожче розміщення в готелях, розташованих в приватних заповідниках. Вони побудовані таким чином, аби не виділятися з навколишнього пейзажу, проте всередині є усі зручності для комфортного відпочинку.

Туристичні райони країни співпадають з адміністративними провінціями. Це - Готенг, Мпумаланга, Лімпопо, Квазулу Натал, Східний Кейп, Західний Кейп, Північний Кейп.

Готенг – це – найменша і найважливіша провінція країни з містами Тсване (Преторія) і Йоганнесбург. Тсване – це столиця і центр культурно-пізнавального туризму. Тут знаходиться кілька історичних місць, включаючи резиденцію першого президента Поля Крюгера, багато музеїв (культурно-історичний, художній, природи, першопереселенців, образотворчих мистецтв тощо), Державний театральний комплекс, що складається з п’яти залів, одна з найстаріших діамантових шахт країни.

Йоганнесбург – центр торгівлі золотом та алмазами, ділова столиця країни. У місті є багато об’єктів, які привертають увагу туристів. Тут можна побачити золотисті пагорби – відвали золотих шахт, стару (1897 року) діючу пошту, будівлю Центральної бібліотеки, музеї історії країни та геологічний. Відмінню рисою міста є терикони. У передмісті Йоганнесбургу діє цікавий парк атракціонів, в якому відтворено епоху «золотої лихоманки» кінця ХІХ ст.

Мпумаланга знаменита своїми живописним ландшафтами і національними парками. Тут розвивається екологічний і природно-пізнавальний туризм. Подібну туристичну спеціалізацію має й район Лімпопо.

Квазулу Натал – це курортний район з умовною столицею Дурбан. Це улюблене місце відпочинку не тільки жителів ПАР, а й іноземних туристів. Крім пляжів, популярні туристичні дестинації - Драконові гори, етнографічний комплекс «Чак Ленд», живописна долина «Тисячі пагорбів», мечеть Джумма Мусджід – найбільша в Південній півкулі.

Східний Кейп з центром Порт Елізабет пропнує туристам екологічні тури та різноманітні види екологічних розваг. Щороку у травні в затоці Альгоа проходить Національний тиждень вітрильного спорту. Мандрівникам пропонують відвідати єдине традиційне село Кая Лендаба, провести спостереження за птахами, здійснти повітряні польоти або походи на каное. Туристи можуть відвідати різні національні парки і музеї.

Західний Кейп – це легендарний Мс Доброї Надії, винні туристичні маршрути і Садовий шлях. Цей район – одне з найкращих місць у світі для спостереження за китами з берега. На території провінції чимало пам’яток культури і музеїв, багато з яких відреставровані будинки відомих людей, що відіграли значну роль в становлені держави. Центром провінції є місто Кейптаун, який приваблює туристів у будь-який сезон. Влітку популяний пляжний відпочинок, зокрема на курорті Сан-Сіті, а взимку - здійснення цікавих екскурсій музеями та визначними місцями. Серед них будівля Парламенту, Собор Святого Георгія, резиденція президента ПАР, Кейптаунська картинна галерея тощо.

Сучасний Сан-Сіті – це місто в центрі давнього вулкану, чудовий зелений оазис з комфортабельним рекреаційним комплексом. Тут створений один з найбільших у світі аквапарків з водними атракціонами, пляж з кварцевим піском, штучний водоспад, басейн з хвилями висотою 1,8 м і швидкістю 35 км/год. Тут можна здійснити прогулянку по Мосту Часу, де кожну годину імітується землетрус, помилуватися різноманітними рослинами та іншими цікавими об’єктами. Сан-Сіті вважається справжньою «Меккою» розваг і відпочинку.

Північний Кейп – найбільша за територією провінція ПАР. Тут розміщена діамантова столиця Кимберлі. Туристів приваблюють тури до пустелі Калахарі, річки Оранжева та водоспаду Ауграбіс.

Кімберлі – сучасне місто з власним туристичним трамваєм, музеєм образотворчих мистецтв, гірничорудним музеєм. Неподалік від міста знаходиться діюче діамантове родовище Бултфонтейн, по якому проводять екскурсії.

 

ПІДСУМКИ:

Ø Країни Африки – серед лідерів за темпами нарощування туристичного потоку до країн регіону.

Ø Конкурентними перевагами розвитку туризму в країнах регіону є унікальні природні ресурси національних парків та африканська етнічна культура

Ø Чинники, що гальмують розвиток масового туризму в Африці - слабке освоєння території, економічна і політична нестабільність, етнічні конфлікти, загрози різних захворювань.

Ø В країнах регіону переважає екологічний, природно- і культурно-пізнавальний та рекреаційний види туризму.

Ø Основними туристичними країнам Африки є Туніс, Марокко, ПАР, Зімбабаве, Кенія, Танзанія, Сейшельські острови.

Запитання і завдання для самоконтролю:

1. Чому країни Африки виділені в окремий туристичний регіон світу?

2. Схарактеризуйте основні тенденції розвитку туризму в регіоні.

3. Дайте порівняльну оцінку туристичним ресурсам двох країн Африки (на власний вибір).

4. Що вирізняє ПАР як один з напрямів міжнародного туризму?

5. Розробіть туристичнкий маршрут Африкою для різних вікових груп туристів з України. Обґрунтуйте свій вибір.

 

Дискусійні питання:

v Чи можливе збереження високих темпів нарощування туристичного потоку до африканських країн?

v За і проти щодо здійснення пізнавального туру до країн Африки.

Підготуйте есе, обравши одну із запропонованих тем:

ü Національні традиції країн Африки та їх вплив на розвиток туризму.

ü Пам’ятка для туриста, що відправляється до Африки.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)