АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Зарплата і безробіття ростуть повільніше

Читайте также:
  1. Безробіття як економічне явище і його наслідки. Закон Оукена.
  2. Безробіття, його причини, види,форми, та соціально-економічні наслідки.
  3. Безробіття, його сутність і види. Закон Оукена.
  4. Безробіття: суть, структура, вимірювання та соціально – економічні наслідки.
  5. Види безробіття
  6. Види безробіття. Фактичний та природний рівень безробіття.
  7. Визначення потенційного ВВП на основі розриву ВВП. Вплив безробіття на динаміку ВВП.
  8. Зайнятість , безробіття та їх види. Природний рівень безробіття.
  9. Зайнятість і безробіття: види зайнятості, кількісна визначеність безробітя та його види.
  10. Зайнятість та безробіття
  11. Зарплата сотрудников

Не зважаючи на те, що різні наслідки кризи на собі відчули більше 80% українців, багатьом вдалося зберегти роботу. Відсоток безробіття в кризовий час виріс ненабагато – з 7,1% в першому кварталі минулого року до 10,3% в першому кварталі нинішнього.

Крупним промисловим підприємствам вдалося уникнути звільнень за рахунок поблажок від уряду. Для металургійних і хімічних підприємств уряд ввів мораторій на подорожчання вантажних залізничних перевезень, а також відмінило надбавки до ціни на газ. Прагнучи зберегти кваліфіковані кадри, компанії переводили трудящих на неповний робочий день або скорочений робочий тиждень. За станом на початок липня 2009 року промисловці скоротили штати лише на 11,5% щодо минулого року.

У 2007 році в промисловому секторі було зайнято близько 4 мільйонів українців, а безпосередньо на виробництві працювало ще менше – 3,5 мільйони. Це лише 17% працездатного населення України.

Уникнути поголовного безробіття в умовах кризи допомогла структура зайнятості. На початку року, за інформацією Держкомстату, кількість працюючих громадян у віці від 15 до 70 років складала майже 21 мільйон осіб. У штаті українських підприємств числилися лише половина з них – 10,9 мільйонів.

Чим же займається інша половина?

1. Близько 5 мільйонів складають "білі" приватні підприємці і їхні працівники, а також особи, які працюють на основі угоди про виконання робіт і договору підряду.

2. Ще 4,6 мільйона людей працює "в тіні" – це п'ята частина від всього зайнятого населення. Велика частина з них – пенсіонери, що вирощують картоплю, помідори, яблука на своїх городах. Якщо ти ніде не оформлений і працюєш тільки на себе, то і звільнити тебе не можна.

3. Ще одна вагома частка українських трудівників – так звані бюджетники, тобто працівники державного сектора. Півтора мільйони осіб працює в системі Міністерства освіти, ще мільйон – у сфері медицини. До них додаються солдати, міліціонери, держчиновники, працівники державних монополістів на шталт "Нафтогазу". Всього - близько 5 мільйонів, або майже 25% зайнятого населення. Держава своїх "бюджетників", що навіть працюють в роздутих і неефективних структурах, не звільняла і звільняти не збирається.

Середньомісячна зарплата українців в серпні піднялася на цілих 28 гривень – до 2008. Більше всього отримують в Києві (в середньому 3320 гривень на місяць), в Донецькій (2196 грн.), Київській (2104 грн.), Дніпропетровській (2065 грн.), Луганській (1943 грн.) областях. Проте реальна зарплата стоїть на місці. Надлишки з'їдає інфляція, яка, за прогнозами МВФ, може досягти 13% до кінця року.

Ситуація із зайнятістю населення поки не викликає оптимізму у експертів. Вони чекають нової хвилі безробіття. Ринок праці відповість на кризу в економіці, але із затримкою. Першими під скорочення ризикують потрапити ті, хто знаходиться в неоплачуваній відпустці або працює не повний робочий день. Звільнення почнуться, коли у компаній вичерпаються резерви, що дозволяли виплачувати зарплату всьому штату, а потік нових замовлень буде ще замалий.


1 | 2 | 3 | 4 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.)