АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Проаналізуйте історичне джерело та дайте йому оцінку

Читайте также:
  1. I. Дайте англійські еквіваленти для наступних слів і словосполучень.
  2. VI. Вставьте в текст пропущенные слова и словосочетания. Дайте им определения.
  3. Б) Задайте въпроси към трансформирания текст.
  4. Всегда соблюдайте следующее.
  5. Газогідратні поклади, як джерело природного газу
  6. Глава 5. Дайте возможность человеку спасти свое лицо.
  7. Глава 5.Дайте возможность человеку спасти свое лицо.
  8. Глава 7. Дайте собаке хорошее имя.
  9. Глава 7.Дайте собаке хорошее имя.
  10. Дайте ему ответ.
  11. Дайте клиническую оценку полученным результатам
  12. Дайте консультацию обратившимся.

«Діна ходила читати наказ, швидко прочитала й пішла: біля листків із наказом узагалі довго ніхто не затримувався и розмов н виникало.

Цілі день і вечір тривали обговорення й припущення. У Неї були батько й мати, старенькі вже, мати перед приходом німців вийшла лікарні після операції, от усі й гадали: як їй їхати? Старенькі булі впевнені, що на Лук’янівці всіх посадять до потяга та повезуть ні радянську територію.

Чоловік Ціни був росіянином, прізвище в неї російське, крім того, і зовнішність зовсім не єврейська. Діна була більше схожа на українк^ і знала українську мову. Сперечалися, гадали, думали й вирішили, щ старі поїдуть, а Діна їх проведе, посадить у потяг, а сама залишиться з дітьми – що буде, те й буде.

У батьків вона була на початку сьомої ранку. Весь будинок не спав ті, хто їхав, прощалися із сусідами, обіцяли писати, доручали їм речі, квартири, ключі.

Старенькі багато нести не могли, цінностей у них не було, просто взяли найнеобхідніше та харчі. На вулиці Артема вже було справжнє стовпотворіння. Люди з вузлами, з візками, різні двоколки, під води, інколи навіть вантажівки – усе це стояло, потім просувалос. трохи, знову стояло.

…Діна заледве проштовхувалася в натовпі, дедалі більше непокоїлас і тут побачила, що попереду всі складають речі. Різні носильні речі клунки та валізи до купи ліворуч, усі продукти – праворуч.

А німці спрямовують усіх далі, частинами: відправлять групу -чекають, потім із певним інтервалом знову пропускають, рахують, рахують… стоп.

…Аж до війни радянські газети лише вихваляли та підносили Гітлера – кращого друга Радянського Союзу й нічого не повідомляли про становище євреїв у Німеччині й Польщі. Серед київських євреїв можна було знайти навіть захоплених прихильників Гітлера як талановитого державного діяча. З другого боку, старші люди розповідали, як німці були в Україні у 1918 році, і тоді вони євреїв не чіпали… Якийсь солдат підійшов до Діни, швидко й без слів вправно зняв з неї шубку. Тут вона кинулася назад. Відшукала стареньких біля брами, розповіла, що бачила. Батько сказав: -Доню, ти нам уже не потрібна. Йди…»

Відповідь:

Автор документу – Анатолій Кузнецов (1929 – 1979 рр.) письменник, у 1966 р. опубліковав книгу “Бабин Яр”, у 1969 р. звернувся з проханям надання політичного притулку у Великої Британії під час службового відрядження. Працював на “Радіо Свобода”

У наведеному уривку з книги «Бабин Яр» Анатолія Кузнєцова, очевидця описаних подій, розповідається про організоване німецькими фашистами масове винищення єврейського населення Києва. Протягом 103 тижнів окупанти кожного вівторка і п’ятниці розтрілювали в Бабиному Яру. Згодом геноцид євреїв у роки Другої світової війни одержав назву Голокост. Єврейські громади цілеспрямовано знищувались майже в усіх країнах Європи, окупованих гітлерівцями. Для нацистів не було різниці, кого знищувати – старих, дорослих, навіть дітей. Євреїв відводили на тодішню околицю міста — територію Бабиного Яру — і знищували. Тільки за перші 2 доби, 29 і 30 вересня, німці стратили у Бабиному Яру майже 34 тисячі євреїв. Непоодинокими були випадки, коли кияни, ризикуючи своїм життям і життям своїх рідних, рятували від загибелі євреїв. Після війни понад півсотні рятівників удостоєні почесного звання «Праведники Бабиного Яру». У Бабиному Яру гітлерівці розстріляли також десятки тисяч громадян української, російської, циганської та інших національностей, учасників комуністичного антигітлерівського підпілля, членів Організації українських націоналістів.

Уривок з документальної повісті А. Кузнєцова викликає моторошне почуття. Убивства мирних людей за національною, релігійною, расовою чи іншою ознакою є злочином перед усім людством, який не можна ні забути, ні пробачити.

Будь-яке свідчення злочинів проти людства має важливе значення для відкриття злочинців, а також покарання їх та запобігання подібних правопорушень у майбутньому. Ми маємо знати про всі злочини нацистів, їх принципи, цілі, щоб вчасно зупинити навіть зародки прояв расизму та нацизму.

 


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)