АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Кондак воскресный, глас 6

Читайте также:
  1. Кондак воскресный, глас 6
  2. Кондак, глас 2-й
  3. Кондак, глас 4-й
  4. Тропарь воскресный, глас 6
  5. Тропарь воскресный, глас 6
  6. Тропарь воскресный, глас 6.

Живонача=льною дла=нию уме=ршия от мра=чных удо=лий Жизнода=вец воскреси=в всех Христо=с Бог, воскресе=ние подаде= челове=ческому ро=ду: есть бо всех Спаси=тель, Воскресе=ние и Живо=т, и Бог всех.

 

Господи помилуй (40).

Слава, и ныне:

Честне=йшую Херуви=м и сла=внейшую без сравне=ния Серафи=м, без истле=ния Бо=га Сло=во ро=ждшую, су=щую Богоро=дицу Тя велича=ем. (Поклон.)

Именем Госпо=дним благослови=, о=тче.

Моли=твами святы=х оте=ц на=ших, Го=споди Иису=се Христе=, Сы=не Бо=жий, поми=луй нас. Ами=нь.

Молитва ко Святей Троице

Всемогу=щая и Животворя=щая Свята=я Тро=ице и Светонача=льная, я=же ми=рную вся=кую и преми=рную тварь, за еди=ну бла=гость от не су=щих приведы=й, и промышля=я и содержа=щи; и=же по про=чих Твои=х неизрече=нных о земно=м ро=де благодея=ниих, и покая=ние нам ра=ди плотска=го неможе=ния до сме=рти дарова=вый; не оста=ви нас окая=нных в лука=вых на=ших дея=ниих умре=ти, ниже= злонача=льнику и зави=стцу, и губи=телю посме=шство бы=ти. Зри=ши бо, Благосе=рде, ели=к у=бо о=наго на нас наве=т и вражда=, ели=ко же и на=ше страстова=ние, и сла=бость, и небреже=ние. Но неоску=дныя Твоя= бла=гости соде=лай на нас, мо=лим на вся=кий день и час прогне=вающии Тя честны=х и животво=рных за=поведей преступле=нием; и вся у=бо всего= преше=дшаго живота= на=шего, и до ны=нешняго часа= согреше=ная на=ми в дея=ниих или глаго=ланиих, или= в помышле=ниих, оста=ви и прости=; сподо=би же нас, про=чее сконча=ти житие= в покая=нии, и умиле=нии, и соблюде=нии святы=х Твои=х повеле=ний. Аще у=бо сла=достию прельсти=вшеся, многообра=зне согреши=хом, или ме=рзкими похотьми= неполе=зными и вре=дными обольсти=вшеся препроводи=хом; а=ще гне=вом и я=ростию подви=гшеся безслове=сною, кого= бра=та на=шего оскорби=хом, а=ще язы=ком неизбе=жных и стро=потных, и кре=пких сете=й объя=хомся; а=ще ко=им чувств на=ших, или= все=ми, во=лею или нево=лею, ве=дуще или= не ве=дуще, от восхище=ния, или= поуче=ния, безу=мно поползо=хомся; а=ще же лука=выми по=мыслы и су=етными со=весть оскверни=хом; а=ще ли ко=им други=м о=бразом прегреши=хом, от предприя=тия и обы=чая томи=ми зла=го; прости= нам, и оста=ви вся, Всеще=дре, Пребла=же и Многоми=лостиве, и да=руй нам про=чее бо=дрость и си=лу, во е=же твори=ти во=лю Твою= бла=гу, и благоуго=дну, и соверше=ну; да нощна=го и мра=чнаго зла, светови=дным покая=нием преме=ншеся, и я=ко во дни благообра=зно ходя=ще, и очище=ни объяви=мся человеколю=бию Твоему= недосто=йнии, воспева=юще Тя и велича=юще во ве=ки. Ами=нь.

ОКОНЧАНИЕ ПОЛУНОЩНИЦЫ

Слава, и ныне: Господи помилуй. (Трижды.) Господи благослови.

 

Воскресы=й из ме=ртвых, Го=споди Иису=се Христе=, Сы=не Бо=жий, моли=твами Пречи=стыя Твоея= Ма=тере, преподо=бных и богоно=сных оте=ц на=ших и всех святы=х поми=луй и спаси= нас, я=ко Благ и Человеколю=бец. Ами=нь.

Молитва конечная

Ненави=дящих и оби=дящих нас прости=, Го=споди Человеколю=бче. Благотворя=щим благосотвори=. Бра=тиям и сро=дником на=шим да=руй я=же ко спасе=нию проше=ния и жизнь ве=чную. В не=мощех су=щия посети= и исцеле=ние да=руй. Иже на мо=ри упра=ви. Путеше=ствующим спутеше=ствуй. Служа=щим и ми=лующим нас грехо=в оставле=ние да=руй. Запове=давших нам недосто=йным моли=тися о них поми=луй по вели=цей Твое=й ми=лости. Помяни=, Го=споди, пре=жде усо=пших оте=ц и бра=тий на=ших и упоко=й их, иде=же присеща=ет свет лица= Твоего=. Помяни=, Го=споди, бра=тий на=ших плене=нных и изба=ви я= от вся=каго обстоя=ния. Помяни=, Го=споди, плодонося=щих и доброде=лающих во святы=х Твои=х це=рквах, и даждь им я=же ко спасе=нию проше=ния и жизнь ве=чную. Помяни=, Го=споди, и нас, смире=нных и гре=шных и недосто=йных раб Твои=х, и просвети= наш ум све=том ра=зума Твоего=, и наста=ви нас на стезю= за=поведей Твои=х, моли=твами Пречи=стыя Влады=чицы на=шея Богоро=дицы и Присноде=вы Мари=и и всех Твои=х святы=х: я=ко благослове=н еси= во ве=ки веко=в. Ами=нь.

 

Господи, помилуй. (Трижды.)

УТРЕНЯ[27]

Моли=твами святы=х оте=ц на=ших, Го=споди Иису=се Христе=, Бо=же наш, поми=луй нас. Ами=нь.

Сла=ва Тебе=, Бо=же наш, сла=ва Тебе=.

Царю= Небе=сный, Уте=шителю, Ду=ше и=стины, Иже везде= сый и вся исполня=яй, Сокро=вище благи=х и жи=зни Пода=телю, прииди= и всели=ся в ны, и очи=сти ны от вся=кия скве=рны, и спаси=, Бла=же, ду=ши на=ша[28].

Святы=й Бо=же, Святы=й Кре=пкий, Святы=й Безсме=ртный, поми=луй нас. (Трижды с поклонами.)

Сла=ва Отцу= и Сы=ну и Свято=му Ду=ху, и ны=не и при=сно и во ве=ки веко=в. Ами=нь.

Пресвята=я Тро=ице, поми=луй нас; Го=споди, очи=сти грехи= на=ша; Влады=ко, прости= беззако=ния на=ша; Святы=й, посети= и исцели= не=мощи на=ша, и=мене Твоего= ра=ди.

Го=споди, поми=луй. (Трижды).

Слава, и ныне:

Отче наш, Иже еси= на Небесе=х! Да святи=тся и=мя Твое=, да прии=дет Ца=рствие Твое=, да бу=дет во=ля Твоя=, я=ко на Небеси= и на земли=. Хлеб наш насу=щный да=ждь нам днесь; и оста=ви нам до=лги на=ша, я=коже и мы оставля=ем должнико=м на=шим; и не введи= нас во искуше=ние, но изба=ви нас от лука=ваго.

Го=споди, поми=луй. (12 раз).

Слава, и ныне:

Прииди=те, поклони=мся Царе=ви на=шему Бо=гу. (Поклон.)

Прииди=те, поклони=мся и припаде=м Христу=, Царе=ви на=шему Бо=гу. (Поклон.)

Прииди=те, поклони=мся и припаде=м Самому= Христу=, Царе=ви и Бо=гу на=шему. (Поклон.)

Псалом 19

Услы=шит тя Госпо=дь в день печа=ли, защи=тит тя имя Бо=га Иа=ковля. По=слет ти по=мощь от Свята=го, и от Сио=на засту=пит тя. Помяне=т вся=ку же=ртву твою=, и всесожже=ние твое= ту=чно бу=ди. Даст ти Госпо=дь по се=рдцу Твоему= и весь сове=т твой испо=лнит. Возра=дуемся о спасе=нии твое=м и во и=мя Го=спода Бо=га на=шего возвели=чимся; испо=лнит Госпо=дь вся проше=ния твоя=. Ны=не позна=х, я=ко спасе= Госпо=дь христа= Своего=; услы=шит его с Небесе= свята=го Своего=; в си=лах спасе=ние десни=цы Его. Си=и на колесни=цах, и си=и на ко=нех; мы же во и=мя Го=спода Бо=га на=шего призове=м. Ти=и спя=ти бы=ша и падо=ша; мы же воста=хом и испра=вихомся. Го=споди, спаси= царя и услы=ши ны, во=ньже а=ще день призове=м Тя.

Псалом 20

Го=споди, си=лою Твое=ю возвесели=тся царь и о спасе=нии Твое=м возра=дуется зело=. Жела=ние се=рдца его дал еси= ему, и хоте=ния устну= его не=си лиши=л его. Яко предвари=л еси= его благослове=нием благосты=нным, положи=л еси= на главе= его вене=ц от ка=мене че=стна. Живота= проси=л есть у Тебе=, и дал еси= ему долготу= дний во век ве=ка. Ве=лия сла=ва его спасе=нием Твои=м; сла=ву и велеле=пие возложи=ши на него=. Яко да=си ему благослове=ние во век ве=ка; возвесели=ши его ра=достию с лице=м Твои=м. Яко царь упова=ет на Го=спода, и ми=лостию Вы=шняго не подви=жится. Да обря=щется рука= Твоя= всем враго=м Твои=м, десни=ца Твоя= да обря=щет вся ненави=дящия Тебе=. Яко положи=ши их я=ко пещь о=гненную во вре=мя лица= Твоего=: Госпо=дь гне=вом Свои=м смяте=т я=, и сне=ст их огнь. Плод их от земли= погуби=ши, и се=мя их от сыно=в челове=ческих. Яко уклони=ша на Тя зла=я, помы=слиша сове=ты, и=хже не возмо=гут соста=вити. Яко положи=ши я= хребе=т, во избы=тцех Твои=х угото=виши лице= их. Вознеси=ся, Го=споди, си=лою Твое=ю; воспое=м и пое=м си=лы Твоя=.

 

Слава и ныне: Трисвятое. Пресвятая Троице: Отче наш:

Тропари, глас 1

Спаси=, Го=споди, лю=ди Твоя=, и благослови= достоя=ние Твое=, побе=ды на сопроти=вныя да=руя, и Твое= сохраня=я Кресто=м Твои=м жи=тельство.

 

Слава: Вознесы=йся на Крест во=лею, тезоимени=тому Твоему= но=вому жи=тельству щедро=ты Твоя= да=руй, Христе= Бо=же, возвесели= нас си=лою Твое=ю, побе=ды дая= нам на сопоста=ты, посо=бие иму=щим Твое=, ору=жие ми=ра, непобеди=мую побе=ду.

И ныне: Предста=тельство стра=шное и непосды=дное, не пре=зри, Блага=я, моли=тв на=ших. Всепе=тая Богоро=дице, утверди= правосла=вных жи=тельство: спаси= ве=рныя лю=ди Твоя=, и пода=ждь им с Небесе= побе=ду, зане= родила= еси=, Блага=я, Еди=на Благослове=нная.

Господи, помилуй (12 раз.)

Слава, и ныне:

ШЕСТОПСАЛМИЕ[29]

Сла=ва в вы=шних Бо=гу, и на земли= мир, в челове=цех благоволе=ние. (Трижды.)

Го=споди, устне= мои отве=рзеши, и уста= моя= возвестя=т хвалу= Твою. (Дважды.)

Псалом 3

Го=споди, что ся умно=жиша стужа=ющии ми? Мно=зи востаю=т на мя, мно=зи глаго=лют души= мое=й: несть спасе=ния ему= в Бо=зе его=. Ты же, Го=споди, Засту=пник мой еси=, сла=ва моя= и вознося=й главу= мою=. Гла=сом мои=м ко Го=споду воззва=х, и услы=ша мя от горы= святы=я Своея=. Аз усну=х и спах; воста=х, я=ко Госпо=дь засту=пит мя. Не убою=ся от тем люде=й, о=крест напа=дающих на мя. Воскресни=, Го=споди, спаси= мя, Бо=же мой, я=ко Ты порази=л еси= вся вражду=ющия ми всу=е, зу=бы гре=шников сокруши=л еси=. Госпо=дне есть спасе=ние, и на лю=дех Твои=х благослове=ние Твое.

Аз усну=х и спах; воста=х, я=ко Госпо=дь засту=пит мя.

Псалом 37

Го=споди, да не я=ростию Твое=ю обличи=ши мене=, ниже= гне=вом Твои=м нака=жеши мене=. Яко стре=лы Твоя= унзо=ша во мне, и утверди=л еси= на мне ру=ку Твою. Несть исцеле=ния в пло=ти мое=й от лица= гне=ва Твоего=, несть ми=ра в косте=х мои=х от лица= грех мои=х. Яко беззако=ния моя= превзыдо=ша главу= мою, я=ко бре=мя тя=жкое отяготе=ша на мне. Возсмерде=ша и согни=ша ра=ны моя= от лица= безу=мия моего=. Пострада=х и сляко=хся до конца=, весь день се=туя хожда=х. Яко ля=двия моя= напо=лнишася поруга=ний, и несть исцеле=ния в пло=ти мое=й. Озло=блен бых и смири=хся до зела=, рыка=х от воздыха=ния се=рдца моего=. Го=споди, пред Тобо=ю все жела=ние мое= и воздыха=ние мое= от Тебе= не утаи=ся. Се=рдце мое= смяте=ся, оста=ви мя сила= моя=, и свет о=чию мое=ю, и той несть со мно=ю. Дру=зи мои= и и=скреннии мои= пря=мо мне прибли=жишася и ста=ша. И бли=жнии мои= отдале=че мене= ста=ша, и нужда=хуся и=щущии ду=шу мою; и и=щущии зла=я мне глаго=лаху су=етная, и льсти=вным весь день поуча=хуся. Аз же я=ко глух не слы=шах, и я=ко нем не отверза=яй уст свои=х. И бых я=ко челове=к не слы=шай и не имы=й во усте=х свои=х обличе=ния. Яко на Тя, Го=споди, упова=х, Ты услы=шиши, Го=споди Бо=же мой. Яко рех: да не когда= пора=дуют ми ся врази= мои=, и внегда= подвижа=тися нога=м мои=м, на мя велере=чеваша. Яко аз на ра=ны гото=в, и боле=знь моя= предо мно=ю есть вы=ну. Яко беззако=ние мое= аз возвещу= и попеку=ся о гресе= мое=м. Врази= же мои= живу=т и укрепи=шася па=че мене=, и умно=жишася ненави=дящии мя без пра=вды. Воздаю=щии ми зла=я возблага=я оболга=ху мя, зане= гоня=х благосты=ню. Не оста=ви мене=, Го=споди Бо=же мой, не отступи= от мене=. Вонми= в по=мощь мою, Го=споди спасе=ния моего=.

Не оста=ви мене=, Го=споди Бо=же мой, не отступи= от мене=. Вонми= в по=мощь мою=, Го=споди спасе=ния моего=.

Псалом 62

Бо=же, Бо=же мой, к Тебе= у=тренюю; возжада= Тебе= душа= моя=, коль мно=жицею Тебе= плоть моя=, в земли= пу=сте и непрохо=дне, и безво=дне. Та=ко во святе=м яви=хся Тебе=, ви=дети си=лу Твою и сла=ву Твою. Яко лу=чши ми=лость Твоя= па=че живо=т, устне= мои= похвали=те Тя. Та=ко благословлю= Тя в животе= мое=м, о и=мени Твое=м воздежу= ру=це мои=. Яко от ту=ка и ма=сти да испо=лнится душа= моя=, и устна=ма ра=дости восхва=лят Тя уста= моя=. Аще помина=х Тя на посте=ли мое=й, на у=тренних поуча=хся в Тя; яко был еси= Помо=щник мой, и в кро=ве крилу= Твое=ю возра=дуюся. Прильпе= душа= моя= по Тебе=, мене= же прия=т десни=ца Твоя=. Ти=и же всу=е иска=ша ду=шу мою, вни=дут в преиспо=дняя земли=, предадя=тся в ру=ки ору=жия, ча=сти ли=совом бу=дут. Царь же возвесели=тся о Бо=зе, похва=лится всяк клены=йся Им, я=ко загради=шася уста= глаго=лющих непра=ведная.

На у=тренних поуча=хся в Тя; яко был еси Помо=щник мой, и в кро=ве крилу= Твое=ю возра=дуюся. Прильпе= душа= моя по Тебе=, мене= же прия=т десница Твоя.

 

Слава, и ныне:

Аллилуия, аллилуия, аллилуия, слава Тебе, Боже. (Трижды, без поклонов.)

Господи, помилуй. (Трижды.)

Слава, и ныне:

Псалом 87

Го=споди Бо=же спасе=ния моего=, во дни воззва=х, и внощи= пред Тобо=ю. Да вни=дет пред Тя моли=тва моя=, приклони= у=хо Твое= к моле=нию моему=. Яко испо=лнися зол душа= моя=, и живо=т мой аду прибли=жися. Привмене=н бых с низходя=щими в ров, бых я=ко челове=к без по=мощи, в ме=ртвых свобо=дь, я=ко я=звеннии спя=щии во гро=бе, и=хже не помяну=л еси= ктому=, и ти=и от руки= Твоея= отринове=ни бы=ша. Положи=ша мя в ро=ве преиспо=днем, в те=мных и се=ни сме=ртней. На мне утверди=ся я=рость Твоя=, и вся во=лны Твоя= наве=л еси= на мя. Уда=лил еси= зна=емых мои=х от мене=, положи=ша мя ме=рзость себе=: пре=дан бых и не исхожда=х. Очи мои= изнемого=сте от нище=ты, воззва=х к Тебе=, Го=споди, весь день, возде=х к Тебе= ру=це мои=. Еда= ме=ртвыми твори=ши чудеса=? Или= вра=чеве воскреся=т, и испове=дятся Тебе=? Еда= пове=сть кто во гро=бе ми=лость Твою, и и=стину Твою в поги=бели? Еда= позна=на бу=дут во тьме чудеса= Твоя=, и пра=вда Твоя= в земли= забве=нней? И аз к Тебе=, Го=споди, воззва=х и у=тро моли=тва моя= предвари=т Тя. Вску=ю, Го=споди, отре=еши ду=шу мою, отвраща=еши лице= Твое= от мене=? Нищ есмь аз, и в труде=х от ю=ности моея=; возне=с же ся, смири=хся, и изнемого=х. На мне преидо=ша гне=ви Твои, устраше=ния Твоя= возмути=ша мя, обыдо=ша мя я=ко вода=, весь день одержа=ша мя вку=пе. Уда=лил еси= от мене= дру=га и и=скренняго, и зна=емых мои=х от страсте=й.

Го=споди Бо=же спасе=ния моего=, во дни воззва=х и в нощи= пред Тобо=ю. Да вни=дет пред Тя моли=тва моя=, приклони= у=хо Твое= к моле=нию моему=.

Псалом 102

Благослови=, душе= моя=, Го=спода, и вся вну=тренняя моя= и=мя свя=тое Его; благослови=, душе= моя=, Го=спода, и не забыва=й всех воздая=ний Его, очища=ющаго вся беззако=ния твоя=, изцеля=ющаго вся неду=ги твоя=, избавля=ющаго от истле=ния живо=т твой, венча=ющаго тя ми=лостию и щедро=тами, исполня=ющаго во благи=х жела=ние твое=: обнови=тся я=ко о=рля ю=ность твоя=. Творя=й ми=лостыни Госпо=дь и судьбу= всем оби=димым. Сказа= пути= Своя= Моисе=ови, сыново=м Изра=илевым хоте=ния Своя=. Щедр и ми=лостив Госпо=дь, долготерпели=в и многоми=лостив. Не до конца= прогне=вается, ниже= во век вражду=ет: не по беззако=нием на=шим сотвори=л есть нам, ниже= по грехо=м на=шим возда=л есть нам. Яко по высоте= небе=сней от земли=, утверди=л есть Госпо=дь ми=лость Свою= на боя=щихся Его: ели=ко отстоя=т восто=цы от за=пад, уда=лил есть от нас беззако=ния на=ша. Якоже ще=дрит оте=ц сы=ны, уще=дри Госпо=дь боя=щихся Его=. Яко той позна= созда=ние на=ше, помяну=, я=ко персть есмы=. Челове=к, я=ко трава= дни=е его=, я=ко цвет се=льный, та=ко оцвете=т; я=ко дух про=йде в нем, и не бу=дет, и не позна=ет ктому= ме=ста своего=. Ми=лость же Госпо=дня от ве=ка и до ве=ка на боя=щихся Его, и пра=вда Его на сыне=х сыно=в, храня=щих заве=т Его и по=мнящих за=поведи Его твори=ти я=. Госпо=дь на Небеси= угото=ва Престо=л Свой, и Ца=рство Его все=ми облада=ет. Благослови=те Го=спода вси Ангели Его, си=льнии кре=постию, творя=щии сло=во Его, услы=шати глас слове=с Его. Благослови=те Го=спода вся си=лы Его, слуги= Его, творя=щии во=лю Его. Благослови=те Го=спода вся дела= Его, на вся=ком ме=сте влады=чествия Его, благослови=, душе= моя=, Го=спода.

На вся=ком ме=сте влады=чествия Его, благослови=, душе= моя=, Го=спода.

Псалом 142

Го=споди, услы=ши моли=тву мою=, внуши= моле=ние мое= во и=стине Твое=й, услы=ши мя в пра=вде Твое=й и не вни=ди в суд с рабо=м Твои=м, я=ко не оправди=тся пред Тобо=ю всяк живы=й. Яко погна= враг ду=шу мою, смири=л есть в зе=млю живо=т мой, посади=л мя есть в те=мных, я=ко ме=ртвыя ве=ка. И уны= во мне дух мой, во мне смяте=ся се=рдце мое=. Помяну=х дни дре=вния, поучи=хся во всех де=лех Твои=х, в творе=ниих руку= Твое=ю поуча=хся. Возде=х к Тебе= ру=це мои=: душа= моя=, я=ко земля= безво=дная, Тебе=. Ско=ро услы=ши мя, Го=споди, исчезе= дух мой, не отврати= лица= Твоего= от мене=, и уподо=блюся низходя=щим в ров. Слы=шану сотвори= мне зау=тра ми=лость Твою, я=ко на Тя упова=х. Скажи= мне, Го=споди, путь во=ньже пойду=, я=ко к Тебе= взях ду=шу мою=. Изми= мя от враг мои=х, Го=споди, к Тебе= прибего=х. Научи= мя твори=ти во=лю Твою=, я=ко Ты еси= Бог мой; Дух Твой Благи=й наста=вит мя на зе=млю пра=ву. И=мене Твоего= ра=ди, Го=споди, живи=ши мя, пра=вдою Твое=ю изведе=ши от пе=чали ду=шу мою=; и ми=лостию Твое=ю потреби=ши враги= моя= и погуби=ши вся стужа=ющия души= мое=й, я=ко аз раб Твой есмь.

Услы=ши мя в пра=вде Твое=й, и не вни=ди в суд с рабо=м Твои=м. Услы=ши мя в пра=вде Твое=й, и не вни=ди в суд с рабо=м Твои=м. Дух Твой Благи=й наста=вит мя на зе=млю пра=ву.

 

Слава, и ныне: Аллилуия, аллилуия, аллилуия, слава Тебе, Боже. (Трижды с поклонами.)

Господи, помилуй. (12 раз.)

Слава, и ныне:

Бог Господь[30]

Глас 6: Бог Госпо=дь, и яви=ся нам, благослове=н Гряды=й во и=мя Госпо=дне.

Стих 1: Испове=дайтеся Го=сподеви, я=ко Благ, я=ко в век ми=лость Его=.

Бог Госпо=дь, и яви=ся нам, благослове=н Гряды=й во и=мя Госпо=дне.

Стих 2: Обыше=дше обыдо=ша мя и и=менем Госпо=дним противля=хся им.

Бог Госпо=дь, и яви=ся нам, благослове=н Гряды=й во и=мя Госпо=дне.

Стих 3: Не умру=, но жив бу=ду и пове=м дела= Госпо=дня.

Бог Госпо=дь, и яви=ся нам, благослове=н Гряды=й во и=мя Госпо=дне.

Стих 4: Ка=мень, Его=же небрего=ша зи=ждущии, Сей бысть во главу= у=гла: от Го=спода бысть Сей, и есть ди=вен во очесе=х на=ших.

Бог Госпо=дь, и яви=ся нам, благослове=н Гряды=й во и=мя Госпо=дне.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.008 сек.)