АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Пора бы нам взрослым,

Читайте также:
  1. II. Способы решения детьми игровых задач
  2. II. Требования к структуре образовательной программы дошкольного образования и ее объему
  3. IV. Вторичный (подробный) осмотр пострадавшего и при необходимости
  4. VIII. ОХРАНА ПРОФЕССИОНАЛЬНОГО СООБЩЕСТВА И ОБЩЕСТВА В ЦЕЛОМ ОТ НЕКОМПЕТЕНТНОСТИ
  5. Базовые понятия пед.этики.
  6. Безусловные рефлексы и их значение для развития ребенка.
  7. БЕССИ СМИТ И НОВЫЙ БЛЮЗ
  8. В каком направлении путь держать?
  9. В письменной речи глухих школьников
  10. В Чаше Ребёнка сияет зародыш зерна Культуры
  11. ВЕДУЩАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ В ЮНОШЕСКОМ ВОЗРАСТЕ
  12. Веселый туристический марафон

очистить свои…

У процесі виховання людської особистості діє багато сил: по-перше, сім’я; особа педагога; колектив, де він знаходиться, духовне життя вихованця; непередбачені люди, ситуації.

Усе це я намагаюсь враховувати, вивчати, відповідно корегувати процес виховання, намагаюся, щоб вплив некерованої сфери на учнів не виявився

 

 

сильнішим за сутність моєї виховної роботи, організовані мною види діяльності. Намагаюсь, щоб виховні справи не були випадковими за мотивами і тематикою, охоплювали всі сфери та проблеми дитячого життя; враховували справжні психічні етапи. Розуміючи, що класний керівник лише частково організовує життя і діяльність вихованців, намагаюся постійно підтримувати тісний зв'язок з батьками, керівниками гуртків, секцій, факультативів, вчителями-предметниками.

З самого початку, коли я стала класним керівником 5 – го класу, найбільшою психологічною і педагогічною трудністю в моїй роботі було знаходження свого місця в класному колективі. З одного боку, маючи право на категоричну вимогу, з іншого – я сама член класного колективу. Зараз рівень розвитку класного колективу дев’ятого класу вже досить високий, а це означає, що прав на вольові акти стає все менше. І якщо цього не враховувати – погіршуються взаємовідносини з учнями. Тому намагаюся дотримуватися етики взаємовідносин, бути добре інформованою про участь моїх вихованців у різних видах діяльності, відносинах їх у групах, характер і зміст спілкування, потреби, інтереси, мотиви поведінки.

Основні завдання, які маю вирішувати ще з 5 – го класу, спрямовані на конкретну дитину, на її гармонійний розвиток з високоморальною громадською позицією, високу загальну культуру. Моральною серцевиною назвав В.Сухомлинський любов до дітей. Я мрію, щоб дороговказом моїм учням на життєвому шляху були слова великого вчителя, звернені до них: «Живи так, що щоб твоя серцевина була здоровою, чистою і сильною. Бути справжньою людиною - це значить віддавати сили своєї душі в ім’я того, щоб люди навколо тебе були красивішими, духовно багатшими, щоб у кожній людині, з якою ти зустрічаєшся в житті, залишалося щось хороше від тебе, від твоєї душі».

На основі національних традицій, починаючи з 6 – го класу, я намагаюсь формувати український менталітет, культуру міжнаціональних відносин. (Класні години: «Моя країна - Україна», «Я – громадянин незалежної України», «Обрядові страви української кухні», «День національних меншин» та інші).

Важливим у вихованні дітей є створення необхідних умов для фізичного розвитку, збереження і зміцнення їх життя. В духовно-моральному вихованні орієнтуюсь, перш за все, на загальнолюдські цінності. «Якщо ми йдемо до знань та при цьому поступаємося в моралі, то ми йдемо не в перед, а назад», - сказав у свій Аристотель. Тому, з самого початку, ще в 5- му класі проводжу класні спортивні змагання, для розвитку фізичних здібностей, змістовного дозвілля, з дітками ходимо в походи, а у літку виїжджаємо разом з батьками та дітьми до Криму у спортивно – туристичний табір.

 

Поряд з цим, намагаюся створювати умови для розвитку таланту, розумових і.

Ряд виховних заходів я спрямовую на підготовку до господарсько-трудової діяльності, організовую роботу з батьками. (Година спілкування «Це не так просто – дружба з батьками», родинне свято «Збираємо воєдино всю свою родину»).

Свої виховні заходи проводжу у різноманітних формах: уроки Пам’яті, народознавства, громадянськості, духовності; класних годин; ігор; годин спілкування; годин довір’я; диспутів, дискусій; бесід; колективних творчих справ; зустрічей; тематичних свят; турнірів тощо.

На протязі всього часу роботи класним керівником, особливу увагу звертаю на класне самоврядування, починаючи організовувати цю роботу з 5 – го класу. Громадянський аспект виховної роботи у класі реалізовується шляхом проведення тематичних виховних годин, бесід, годин спілкування, присвячених державній символіці, вшануванню пам’яті видатних українських політичних діячів, письменників, діячів культури. Учні класу приймають активну участь у різноманітних районних конкурсах, серед яких конкурс з української мови ім. П.Яцика, районний етап всеукраїнського конкурсу «Пізнай свою Країну», «Історія міст і сіл України», «Шляхами подвигу і слави» та «Мій рідний край, моя земля».

Патріотичний напрямок виховної роботи знайшов відображення у проведені заходів, присвячених Дню визволення України та Харківщини від німецько-фашистських загарбників, Дню Збройних Сил України, Дню Захисника Вітчизни, Дню Перемоги. Учні класу підтримує тісний зв’язок з комітетом ветеранів Ленінського району м. Харкова, члени якого є постійними гостями наших свят. Проведено позакласні заходи за темою «Великі сини українського народу»; відбувся конкурс малюнку «Козацькому роду нема переводу»; випускається бюлетень «Вони боролися за нашу свободу». Систематично проводиться акції «Ветеран живе поруч», «Милосердя».

Система правового виховання в класі базується на правових актах і документах, таких як Конституція України, Конвенція про права дитини, Декларація прав дитини, Кодекс про шлюб та сім’ю, Закон України «Про охорону дитинства», Указ Президента України «Про Національну програму правової освіти населення», включає правоосвітню роботу та роботу по попередженню правопорушень.

Правоосвітня робота здійснюється під час уроків та в позаурочний час і охоплює як учнів, так і їхніх батьків, а також учителів. Освітня робота учнів здійснюється також і в позаурочний час через ряд позакласних та позашкільних заходів. Ефективною формою роботи, що є традицією, стало проведення Місячників, Тижнів правових знань у школі. У рамках Місячника правових знань проводиться цілий ряд заходів, таких як бесіди «Твої права і обов’язки», «Діти: злочин і кара», виховні години та години спілкування «Коли підліток переступає межу дозволеного», «Вчинки і відповідальність», «Коли мої права порушують», дні інформування про чинне законодавство, конкурси творів, рефератів на правову тематику, вікторини, правові брейн-ринги.

 

Одним з аспектів громадянського виховання є прищеплення учням почуття гідності за свою Батьківщину, любові до рідного краю, його традицій. Реалізація даного аспекту відбувається через проведення різноманітних екскурсій. Були організовані екскурсії до міста Полтава з відвіданням музеїв Полтавської битви, краєзнавчого музею, Котляревського, Висоти ім.. Конева, Києва,

У ході Тижня правових знань проведено акцію серед учнів «Мої права», в ході якої випущено й розповсюджено буклет «Обережно! Це мої права!», плакати, проведено анкетування «Як я знаю свої права!», засідання клубу для неповнолітніх «Ти знаєш, що ти – людина», засідання круглого столу «Роль учнівського самоврядування у захисті прав дитини», семінар нормативно-правові регулювання праці дітей в Україні, круглий стіл «Чи знаєш ти закони, що стоять на сторожі дітей».

Активну в правовому плані людину необхідно формувати змалку, особливо у шкільному віці. Тому переді мною стоїть завдання розширити правові знання молоді, сформувати в неї високу відповідальність перед суспільством і державою, виховати молодих людей у дусі безумовного дотримання норм права і моралі. Виконання цих завдань сприяє формуванню у школярів морально-правових якостей, які стануть на заваді допущенню ними проявів антисоціальної поведінки. Правове навчання й виховання в нашій гімназії розглядається як частина загальноосвітньої підготовки учнів.

Програма з правової освіти передбачає реалізацію таких завдань:

1. Формування в дітей і підлітків правової культури

2. Організація забезпечення системи ранньої профілактики правопорушень

3. Організація забезпечення системи ранньої профілактики правопорушень

4. Контроль за вихованням, розвитком підлітків, які перебувають на обліку

5. Надання педагогічної допомоги сім’ям, у яких виховуються «важкі» діти

6. Реалізація принципу взаємодії у виховній роботі між різними ланками освіти

7. Підвищення правової культури всіх учасників навчально-виховного процесу: учнів, педагогів, батьків – як через систематичну правову пропаганду, так і через додержання правових норм у діяльності школи.

 

Свою Програму правового виховання учнів я складаю з розділів:

1. Педагогічні основи правового виховання учнів

2. Завдання правового виховання учнів

3. Формування умов для підвищення правового виховання учнів

4. Педагогічний всеобуч батьків

Система правового виховання базується на правових актах і документах, таких як Конституція України, Конвенція про права дитини, Декларація прав дитини. кодекс про шлюб та сім’ю, Закон України «Про охорону дитинства», Указ Президента України «Про Національну програму правової освіти населення» і включає правоосвітню роботу та роботу по попередженню правопорушень.

Правова культура є складовою частиною загальної національної культури. Тому правове виховання як один з напрямків виховної роботи сприяє соціальному зростанню учнівської молоді, утвердженню в її свідомості високогуманних принципів, утілених у праві, підвищенню її соціальної активності.

Правове виховання учнів порівняно з іншими напрямами виховання має свою специфіку. Вона визначається передусім соціально-правовим статусом учнівської молоді в нашому суспільстві. Школярі перебувають у матеріальній залежності від батьків чи опікунів, їхня самостійність і активність корегується педагогічним колективом, у них недостатній обсяг правових знань і досвід правових відносин. Вони мають засвоювати правові знання, які регулюють їх життя і діяльність як неповнолітніх, і ті правові норми, якими їм доведеться керуватися у своєму майбутньому житті й діяльності.

Належну увага приділяю трудовому вихованню та профорієнтації. Учні приймали участь у трудових десантах з покращання прилеглої до школи території. Профорієнтаційна робота ґрунтується на тісному зв’язку школи з вищими навчальними та середніми навчальними закладами. На базі школи систематично відбуваються зустрічі учнів старших класів з представниками харківських ВНЗ, технікумів та ПТУ. Були проведені класні години за темою «Я обираю професію», «Моя майбутня професія».

Художньо-естетичний аспект виховної роботи знайшов свою реалізацію в участі учнів класу в різноманітних районних та обласних конкурсах і турнірах, проведенні таких загальноосвітніх свят, як свято Першого дзвоника, Осінній бал, Новий рік, концерт до Дня захисника Вітчизни, Свято 8 Березня, святковий концерт до Дня Перемоги, свято Останнього дзвоника, участь у шкільному конкурсі КВК.

 

 

Доречною є робота з питань здорового способу життя у проведенні класних годин, бесід, круглих столів, анкетувань, тренінгів: «Як зберегти своє здоров», «Фізична зарядка та здоров’я», «»Обережно, гриби!», «Вогонь – ворог, вогонь – друг», «Здоровим будь», «Що ми їмо?», «В здоровому тілі здоровий дух», «Правильна постава – ваше здоров’я», «Кому потрібне здоров’я людини: їй самій чи країні?», «Що потрібно робити, щоб бути здоровим?, «Чи здорові ви фізично?», «Скажи наркотикам – Ні!», «Чому шкідливе паління», «СНІД – людство під знаком біди», «Знайди правду про ВІЛ-інфекцію і СНІД», «Тютюнова спокуса», «Наркоманія – дорога в безодню».

Розвиток творчої ініціативи, активності особистості відбувається тоді, коли класний керівник і вихованець діють разом, об’єднуючись спільною метою, спільними життєвими турботами, та будують свої відносини на основі співробітництва і довір’я. Тому я намагаюсь вести своє керівництво тактовніше і гнучкіше, допомагаю школярам знаходити потрібні, корисні заняття до душі, організовувати позанавчальний час, дозвілля, сприяти самовихованню. Підсумовуючи, можна сказати, що вся система моєї виховної роботи спрямована на те, щоб без фізичних і психічних перевантажень вихованців, на основі позитивних емоцій, оптимістичного ставлення до життя, виховати високоморальну, високодуховну особистість, допомогти їй реалізувати себе як індивідуальність, навчити виробляти свою позицію в житті, пізнати і зрозуміти себе і оточуючих, бути здатною до самореалізації, самовираження, самоорганізації.

 


 

 


Додаток 1.


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)