|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Женчичок-бренчичок
Мета: збагатити словник словами та образними виразами: женчичок, житечко, роса, жав, лан, стерня, Женчичок-бренчичок, бито-набито. Матеріал: картинка із зображенням жита, гербарій засушеного стебла. Хід заняття. Розповідь вихователя: Колись у давнину не було машин, які б обробляли поле, тому людям доводилося до схід сонця вставати і жати жито. Подивіться на цю картинку, тут зображено жито. Коли жито жнуть, залишається низ стебла, який називається стерня. Стерня дуже гостра, по ній не можна ходити босоніж, бо вона колеться і можна поранити ноги. Про людей, які працюють у полі, народ склав гру, яка називається "Женчичок-бренчичок". Вихователь читає слова гри. Пояснює слова. - Діти, а як ви думаєте, чому гра називається "Женчичок-бренчичок". Хто він такий? Хід гри. Хор стає у два ряди. "Вулицею" - між рядами - пробігає, пританцьовуючи, "женчик". При останніх словах приспіву він бере крайнього співака і пускає замість себе на "вулицю".
Женчичок-бренчичок вилітає, високо ніженьки підіймає. Приспів: Як бито, набито, ніженьку пробито. В зеленім лугу, бери собі другу! Ой до схід сонечка женчик схопивсь, росою чистою женчик умивсь. Приспів:
Зелене житечко в полі він жав, з ранку до вечора не спочивав. Приспів: Ой по ланочку він весь день ходив, грудою гострою ніжку набив. Приспів: Хоч стерня колеться, ніжка болить, - спати не хочеться, гуляти кортить. Приспів: Любий мій женчику, візьми мене, ніжка загоїться, біль твій пройде. Приспів.
Квочка Мета: розвивати діалогічне мовлення, доповнювати діалоги самостійно складеними репліками. Словник: горщик, окріпчик, пічка, квочка, шуліка, курчата. Матеріали: атрибути: квочка, курчата та шуліки, картинки із зображенням персонажів. Хід заняття. Дітям показують картинку, на якій зображені персонажі гри, і повідомляють, що між квочкою і шулікою відбувається розмова. Вихователь: Квочка з курчатами ходила по травичці. Коли бачить, шуліка щось робить у землі. Квочка запитує шуліку: - Що ти робиш? - Пічку копаю. - Нащо тобі пічка? - Запалити вогник. - Нащо тобі вогник? - Приставити горщик. - Навіщо тобі горщик? - На окріпчик. - Навіщо тобі окріпчик? - Твоїм дітям очі випалювати. - Навіщо? За що? - Щоб не лізли в городчик. - Позакладай, той не будуть лізти. - Я закладаю, а вони лізуть. Гай, гай, гай! - Квок, квок, квок. У кінці розмови шуліка зізнався, що хоче випалити курчатам очі окріпчиком, щоб не лізли в город. Бо він закладає (огороджує), а вони однаково лізуть; шуліка дуже хитрий і підступний. Він ніби лагідно говорить до квочки: вогник, горщик, окріпчик, городчик, а сам хоче її дітям очі випалити. Після цього пропонується дітям самостійно взяти на себе ролі шуліки і квочки. Вихователь допомагає дітям підказками. Для дітей, які добре засвоїли цей діалог, пропонується створити свій. Подаємо ще один варіант гри "Квочка". Хід гри. У цю гру найдоцільніше грати навесні, коли вперше випускають квочку з курчатами надвір. Забивають у землю кілок, прив'язують мотузок до кілочка, за вибором хтось із дітей стає за квочку і, взявшись за кінець мотузка, під приспів: Ходить квочка коло кілочка, Водить діток, дрібних квіток. Діти-квіти: "Квок" – ходить кружками. Після слів: "Діти - квіти: "Квок" - усі розбігаються, хто куди, а квочка, квокчучи, ловить їх та й збирає до купи. Мак Мета: розвиток діалогічного мовлення. Збагачення словника дітей. Словник: козачок, мачок, виорав, посіяв, посходив, цвіте, поспів, маківочки. Матеріал: головка маку, хлопчик одягнений у козачка. Хід заняття. Проведенню гри передує бесіда про сільськогосподарську працю, у результаті якої діти дізнаються, як обробляють землю та вирощують зернові культури. Вихователь: До нас на гостини сьогодні завітав козачок. Давайте привітаємося з ним. Діти, а ви знаєте, хто такі козаки? Вихователь пояснює, як виникло козацтво. Розповідає, що на вільних землях козаки сіяли зернові культури: жито, пшеницю, овес, мак. Вихователь: Що це в козачка в руках? (Якщо діти не знають, то козачок сам називає "мак". Дає можливість дітям розглянути). Козачок прийшов до нас у гості щоб навчити вас грати в гру "мак". Давайте уявимо собі, що козачок стоїть біля поля. Йому весело, тому він співає пісеньку. Козачок співає: Ой на горі мак, Під горою так. Маки ж мої маківочки, Золотої голівочки, Станьте ви так, Як на горі мак! До нього підходить гурт дітей і вони розмовляють: - Козачок, чи виорав мачок? - Виорав. - Козачок, чи посіяв мачок? - Посіяв. - Козачок, чи посходив мачок? - Посходив. - Козачок. Чи цвіте мачок? - Цвіте. - Козачок, чи поспів мачок? - Поспів. - Козачок, чи пора брать мачок? - Пора. Вихователь пропонує дітям пограти в гру разом із козачком. Якщо діти засвоїли зміст гри, вихователь пропонує самостійно придумувати запитання до козачка, підбирати ті, які безпосередньо стосуються праці на землі і пов'язані з ростом - розвитком рослини. Одночасно роль "козачка" пропонується й іншим дітям. Другий варіант гри "Мак". Хід гри. Побравшись за руки, діти стають у коло. Посередині сідає одна дівчина. Навколо неї ходять і співають: Ой на горі мак, Під горою так, Маки ж мої, маківочки, Золотої голівочки. Станьте ви так, Як на горі мак! Проспівавши ще раз, запитують у дівчинки: "Козачок, чи виорав мачок?" Дівчинка відповідає: "Виорав". Тоді знову ходять навколо і співають те саме. Запитують знову: "Козачок, чи посіяв мачок?" - "Посіяв". Знову співають. "Козачок, чи посходив мачок?" - "Посходив". Співають. "Козачок, чи цвіте мачок?" - "Цвіте" і т. ін.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |