АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Як виготовити домашнє вино

Читайте также:
  1. IV. Домашнє завдання з інструктажем.
  2. V. Домашнє завдання з інструктажем.
  3. VI. Домашнє завдання.
  4. VI. Домашнє завдання.
  5. VI. Домашнє завдання.
  6. VII. Домашнє завдання.

Багато людей полюбляє виготовляти та споживати вина домашнього приготування. Але щоб приготувати таке вино потрібно дещо знати. Порившись в своїх архівах я віднайшов рецепт приготування вина в домашніх умовах.

В першу чергу потрібно визначитися з тим, яке вино ви збираєтеся виготовити. Вино можна виготовити з винограду, фруктів та ягід. Коли ви знаєте яке будете виготовляти вино, то в першу чергу потрібно підготувати ємність в якій буде бродити вино. Для домашніх умов найкраще мати скляну бутлю ємністю 20-30 літрів. Можна і більшого об’єму, але це вже залежить від ваших можливостей. Бутлю потрібно гарно промити і просушити.

Тепер приступаємо до приготування сусла, тобто розчину для бродіння.

Для приготування вина необхідно використовувати дозрілі плоди та ягоди. Тверді плоди подрібнюють, та відділяють сік з допомогою звичайної соковижималки. Ягоди – малину, порічки, чорну смородину, полуниці, ожину спочатку промивають, потім потрібно поставити їх на сито, або дуршлаг, щоб стекла вода.

Після цього за допомогою макогона ягоди потрібно потовкти до отримання однорідної маси. Від цієї маси відокремлюють сік за допомогою преса, або вручну. До отриманого соку додають теплу воду в кількості 20% від об’єму, перемішують, підігрівають до температури 60-700С і витримують на протязі пів години. Жом, який отриманий після першого віджиму, заливають теплою водою у відношенні 1:5, настоюють на протязі 2-3 годин. Після цього суміш відтискають і фільтрують. Отримані розчини заливають у бутлю. Цукор додають в кількості від 100 г. до 1000 г. на літру сусла. Оптимальна додача 250 г на одну літру.

Для того, щоб процес бродіння проходив швидко і якісно необхідно попередньо приготувати закваску.

Для приготування закваски слід взяти 100-200 г ізюму, або дозрілого винограду, додати 50-100 г цукру, долити склянку кип’яченої води, добре перемішати, злити в пляшку і поставити в тепле місце для бродіння на 3-4 дні.

Після того, як закваска готова її додають до сусла, яке знаходиться в бутлі. Бутля має бути заповнена на 2/3 об’єму. Бутлю обов’язково потрібно герметизувати за допомогою гідрозатвору. Гідрозатвори можуть бути різних конструкцій, головне щоб не було контакту сусла з зовнішнім повітрям:
1 - бутля; 2 - медична рукавиця, проколота голкою


1 - сусло; 2 - резинова пробка; 3 - трубка; 4 - вода

Бутлю слід помістити в затемнене місце. Температура в приміщенні має бути в межах 18-200С. Процес бродіння продовжується на протязі трьох місяців.

Після того, як закінчилося бродіння, готове вино слід злити у скляні пляшки. Зливати слід так, щоб не збурити утвореного осаду. Зливати бажано через фільтр. Після цього пляшки слід закоркувати і поставити для відстою у приміщенні з температурою 5-100С.

Тепер готуйте наклейки і прикріплюйте їх до ваших пляшок. Це робиться для того, щоб не поплутати з іншими домашніми виробами, наприклад самогоном. Через місяць можете зарошувати друзів і пригощати їх своїм вином. Будьмо!
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)