АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Передумови і етапи становлення валютного ринку України. Валютний ринок в Україні - це переважно міжбанківський ринок,адже саме в ході міжбанківських операцій здійснюється основний обсягугод з купівлі-продажу

Читайте также:
  1. I. Історія становлення Європейського Союзу
  2. II. Організація перевірок органами Держтехногенбезпеки України
  3. II. ПРАВА ГРОМАДЯН УКРАЇНИ
  4. III. ОПЛАТА ПРАЦІ, ВСТАНОВЛЕННЯ ФОРМИ, СИСТЕМИ, РОЗМІРІВ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ Й ІНШИХ ВИДІВ ТРУДОВИХ ВИПЛАТ
  5. III. Організація роботи з підготовки та направлення структурними підрозділами органів ДПС запитів на встановлення місцезнаходження платника податків
  6. IV. Дії підрозділів податкової міліції при отриманні запитів на встановлення місцезнаходження платника податків
  7. IІІ. Проведення перевірок суб’єктів господарювання та органів влади та інших підконтрольних об’єктів органами Держтехногенбезпеки України
  8. N 1243, 31.10.2011, Наказ, Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
  9. NСерцевиною ринку єврокапіталів є європозики, які надаються через випуск єврооблігацій, тобто облігацій у євровалюті. Основна валюта єврооблігацій - долар США.
  10. V. Запишіть 2 приклади вчинення замаху на злочини, передбачені статтями розділу ІІІ Особливої частини КК України (складіть фабули).
  11. V. Сценарії і прогнозні оцінки інноваційного розвитку України на період до 2020 року за індикаторами Європейського інноваційного табло
  12. VII. ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

Валютний ринок в Україні - це переважно міжбанківський ринок, адже саме в ході міжбанківських операцій здійснюється основний обсягугод з купівлі-продажу іноземних валют.

З початку створення українського валютою ринку його специфіка по­лягала в тому, що він був представлений переважно валютною біржею, що функціонувала як структурний підрозділ Національною банку України.

Українська міжбанківська валютна біржа (УМВБ) - це перший за часом виник­нення сегмент валютного ринку держави.

Угоди з купівлі-продажу іноземних валют в безготівковій формі на внутрішньому ринку України спочатку укладалися тільки на біржовому ринку. Але з розвитком банківської системи й у зв’язку з лібералізацією валютної торгівлі (травень 1995 р.) з’явився ще один сегмент валютного ринку - міжбанківський ринок, де угоди почали укладатися безпосередньо між банками, уповноваженими на здійснення валютних операцій. Із появою цього сегмента ринку можна вважати, що структура українського валютного ринку повністю сформувалася.

На той час валютний ринок України складався з трьох великих сег­ментів:

біржового ринку;

позабіржового або міжбанківського ринку;

ринку продажу готівки.

Усі сегменти ринку - біржовий, позабіржовий і готівковий взаємопов’язані, хоч кожен з них виконує свою специфічну роль. Так, біржовий ринок діє згідно з формалізованими і твердо встановленими правилами: усі основні параметри угод фіксуються офіційною статистикою, тому інформація є достатньо повною і достовірною. На позабіржовому ринку, де поведінка учасників визначається їхнього взаємною домовленістю, умови угод є комерційною таємницею, тому про діяльність цього сегмента валютного ринку можна робити висновки лише за експертними оцінками. Ринок продажу готівки обслуговує готівковий оборот, суб’єктами цього ринку є фізичні та юридичні особи, які купують валюту в обмінних пунктах безпосередньою.

Ефективна діяльність валютного ринку багато в чому залежить від си­стеми його регулювання. Світова практика функціонування ринків знає два методи валютною регулювання - ринковий і державний.

Ринкове регулювання валютного ринку діє на основі закону вартості й закону попиту та пропозиції і застосовується в умовах економічної ста­більності.

Вплив валютних відносин на внутрішній економічний розвиток обумовлює наявність державного регулювання. Органи валютного регулювання в Україні:

Національний банк України;

Уповноважені банки;

Державна податкова адміністрація України;

Міністерство зв’язку України;

Державний митний комітет України.

Національний банк України є головним органом валютного контролю в державі, який:

здійснює валютну політику;

складає разом з Кабінетом Міністрів України платіжний баланс держави;

контролює дотримання ліміту зовнішнього державного боргу України;

визначає у разі необхідності ліміти заборгованості в іноземній валюті уповноважених банків-нерезидентам;

нагромаджує, зберігає і використовує резерви валютних цінностей для здійснення державної валютної політики;

видає ліцензії на здійснення валютних операцій і приймає рішення про їх скасування;

установлює способи визначення і використання валютних (об­мінних) курсів іноземних валют;

забезпечує публікацію банківських звітів про власні операції і операції уповноважених банків тощо.

Конкретними виконавцями валютного регулювання є комерційні бан­ки. Вони проводять валютні операції відповідно до ліцензії, яку отримують від НБУ, здійснюють контроль за дотриманням клієнтами валютного законодавства і поданням звітності про укладення валютних угод.

Крім НБУ, в межах своєї компетенції органами валютного контролю є:

Державна податкова інспекція України - здійснює фінансовий контроль за валютними операціями, що проводяться резидентами і нерезидентами на території України;

Міністерство зв’язку контролює додержання правил поштових переказів та пересилання валютних цінностей через митний кордон України;

Державний митний комітет України здійснює контроль за до­держанням правил переміщення валютних цінностей через митний кордон України.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.)