АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Загальні відомості про волоконно – оптичні системи передачі

Читайте также:
  1. E. Відновлення свідомості
  2. I. Загальні положення
  3. I. Загальні положення
  4. I.ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  5. III. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ .
  6. IV. Настільні видавничі системи.
  7. Афінська та спартанська системи виховання: порівняльний аналіз.
  8. АФО імунної системи
  9. АФО органів сечової системи
  10. Взаємодія користувача та файлової системи ПК
  11. Ви приступили до надання допомоги дорослому постраждалому на місці події. Він без свідомості й лежить на животі. У якому випадку Ви перевертаєте постраждалого на спину?
  12. Ви приступили до надання допомоги постраждалому на місці події. Він без свідомості й лежить на животі. Ви перевернули його на спину. Постраждалий не дихає. Ваші дії далі.

Зміст

1. Вступ……………………………………………………………………………3

2. Загальні відомості про волоконно – оптичні системи передачі………….4

3. Синхронна цифрова ієрархія (SDH)……………………………………….13

3.1. Цифрова первинна мережа – принципи побудови та тенденції

розвитку…………………………………………………………………..13

3.2. Технологія SDH………………………………………………………….20

3.3. Побудова SDH……………………………………………………………24

3.4. Методи контролю парності і визначення помилок у системі SDH….39

3.5. Резервування…………………………………………………………….40

4. Склад мережі SDH. Топологія і архітектура…………………………….42

4.1. Слад мережі SDH…………………………………………………............42

4.2. Топологія мережі SDH…………………………………………………...47

4.3. Архітектура мережі SDH………………………………………………...50

5. Висновок…………………………………………………………………….54

6. Список використаної літератури………………………………………….55

 

 

Вступ

Мета – дослідження проектування ВОСП на основі технології SDH.

Проектування ВОСП являється актуальним, адже формування глобального інформаційного суспільства, підвищення вимог щодо якості зв'язку вимагають удосконалення існуючих телекомунікаційних систем. Стрімкий розвиток технологій зв'язку призвели до появи систем з майже необмеженою пропускною здатністю і дальністю передачі.

При побудові сучасних інформаційних мереж все частіше використовуються волоконно-оптичні лінії зв'язку, так як передача по ВОЛЗ має багато переваг у порівнянні з передачею по мідному кабелю.

Основними з них є:

- широка смуга провідності, яка зумовлюється надзвичайно високою частотою несучого сигналу 101,4Гц. Це дає змогу збільшити потік інформації переданий по одному оптичному волокну;

- мале затухання сигналу в волокні. Воно складає 0,2 – 0,3 дБ на 1 км на довжині хвилі 1,55 мкм, це дозволяє будувати лінії протяжністю до 100 км;

- висока захищеність від завад. Діелектричний матеріал із якого виготовляється оптичне волокно, робіть його несприйнятливим до електромагнітних завад;

- висока захищеність від несанкціонованого доступу. Інформацію, яка передається по ВОЛЗ неможливо прослухати, без пошкодження кабелю;

- економічність;

- довгий час експлуатації, до 25 років.

Звісно, ВОЛЗ має свої недоліки – це достатньо висока ціна на впровадження даної технології.

На даний час оптичні системи вийшли зі стадії лабораторних досвідів ш вступили у стадію практичного застосування. Це обумовлено підвищенням потреб суспільства щодо більшого спектру послуг, швидкості передачі та захисту інформації. Тому незважаючи на високу вартість ВОЛЗ, вони є найбільш перспективними лініями зв'язку.

Загальні відомості про волоконно – оптичні системи передачі

Науково - технічний прогрес значною мірою визначається обсягом та швидкістю передачі інформації.

Можливість збільшення обсягів інформації, що передається, найбільш повно реалізується при застосуванні волоконно-оптичних систем передачі (ВОСП), що поряд з такими широко розповсюдженими засобами зв'язку, як супутниковий зв'язок та радіорелейні лінії мають значно більш широку смугу пропускання.

Застосування ВОСП вирішує проблему електромагнітної сумісності, захисту кіл і трактів систем зв'язку від різноманітних впливів. В усьому світі досягнутий значний прогрес в розвитку волоконно-оптичних ліній зв'язку (ВОЛЗ).

В останній час знайшли широке застосування оптичні кабелі (ОК) другого покоління, параметри передачі яких оптимізовані для другого та третього вікон прозорості, ці кабелі випускаються вітчизняною промисловістю. На мережах зв'язку України широко використовуються ВОСП для ліній зв'язку всіх ступенів ієрархії: магістральних, зонових, місцевих.

Застосування ВОСП доцільно і економічно ефективно на всіх дільницях Єдиної Національної Мережі Зв'язку України (ЄНМЗУ). Це не тільки підвищує техніко-економічні показники галузі зв'язку, але й забезпечує можливість поетапного переходу до цифрових мереж інтегрального обслуговування.

Особливо актуальне впровадження ВОСП у нинішній час, коли різко скоротилися запаси кольорових металів, особливо міді, внаслідок чого вартість електричних кабелів різко зростає, а вартість оптичних кабелів має тенденцію до зниження.

В Україні ВОСП найбільш широко використовуються для організації з’єднувальних ліній міської телефонної мережі (МТМ) та для зонового зв’язку.

В останній час прийняті рішення, які зобов’язують замовників в разі будівництва магістральних ліній зв’язку використовувати тільки оптичні кабелі.

Вже закінчується будівництво міжнародної ВОЛЗ “Схід”, що проходить по території України. Для цієї ВОЛЗ використовується сучасна система передачі п’ятіркової синхронної цифрової ієрархії.

Волоконно-оптичною системою передачі називається сукупність активних та пасивних пристроїв, призначених для передачі інформації на відстань по оптичних волокнах (ОВ) інакше – волоконних світловодах (ВС) за допомогою оптичних хвиль.

Таким чином, ВОСП – сукупність оптичних приладів та оптичних ліній передачі для створення, передачі і обробки оптичних сигналів. В цьому разі оптичним сигналом є модульоване оптичне вопромінювання джерела (лазера або світлодіода), що передається по ОВ у вигляді сукупності різноманітних типів оптичних хвиль (мод).

Середовищем передачі у ВОСП є оптичне волокно, а носієм інформації- електромагнітні коливання оптичного діапазону.

Оптичний діапазон на шкалі електромагнітних хвиль охоплює проміжок від 0.4 до 4 мкм (рис.1), що відповідає частотам близько 1014 Гц.

 

 
 

 


Рис. 1. Шкала електромагнітних хвиль

Для передачі та обробки інформації використовується не тільки видима частина спектра електромагнітних хвиль, але й частина інфрачервоного діапазону.

У системах волоконно-оптичного зв'язку використовується частина ближнього інфрачервоного діапазону з інтервалом довжин хвиль від 0,85 до 1,55 мкм, що визначається властивостями кварцевого скла, в якому існують «вікна прозорості» ВС.

У нинішній час ВОСП, які використовуються у першому вікні прозорості, вже не випускаються, але вони ще знаходяться в експлуатації.

Перспективною є частина ближнього інфрачервоного діапазону (довжина хвилі до 4 мкм), для роботи в якому використовується ВС на основі ербію або цирконію, загасання яких в цьому діапазоні не перевищує (0,02 - 0,05) дБ/км.

У сучасній техніці зв'язку затвердилися цифрові засоби передачі та обробки інформації.

Переваги цифрових систем передачі (ЦСП) - висока завадозахищеність, нечутливість до нелінійних спотворень, незалежність якості передачі від довжини лінії зв'язку, стабільність параметрів каналу звґязку та ін. призвели до того, що на мережах зв'язку аналогові багатоканальні системи передачі (АСП) витісняються цифровими.

Основний недолік ЦСП у порівнянні з АСП – необхідність застосування широкосмугових направляючих систем стає в цифрових ВОСП несуттєвим, бо загасання ОВ не залежить від частоти модулюючого сигналу, потенційна широкосмуговість ОВ складає десятки гігагерц.

Таким чином, збільшення смуги частот, необхідної для передачі цифрового сигналу, не викликає помітного погіршення техніко-економічних показників цифрових ВОСП, а збільшення довжини дільниці регенерації (ДР) призводить до зниження витрат на будівництво та експлуатацію ліній зв'язку з ВОСП.


1 | 2 | 3 | 4 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)