АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Особливості надання перукарських послуг та їх оподаткування

Читайте также:
  1. G. Послуги з транспортування трубопроводами
  2. IV. ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ УЧНІВ
  3. V. Особливості обліку деяких запасів
  4. V. Характерологічні особливості
  5. VIII. Особливості проходження служби військовослужбовцями, щодо яких провадиться дізнання, досудове слідство або справа розглядається судом чи вирок суду набрав законної сили
  6. Адміністративних послуг
  7. Адміністративно-правові відносини, їх структура, особливості та види.
  8. Адміністративної послуги
  9. Адміністративної послуги
  10. Адміністративної послуги
  11. Адміністративної послуги
  12. Адміністративної послуги

Відповідно до КВЕД побутові послуги відносять до секції О, класу 93 “Індивідуальні послуги”; перукарські послуги мають код 93.02.0 “Послуги перукарень та салонів краси”.

Основними видами перукарських послуг (робіт) є:

стрижка волосся проста;

— стрижка волосся модельна;

— укладання волосся і виконання зачісок;

— завивка волосся;

— фарбування та знебарвлення волосся;

— мелірування і тонування волосся;

— стрижка та гоління бороди, вусів;

— догляд за волоссям з використанням сучасних препаратів;

— косметичні послуги;

— манікюрні послуги;

— педикюрні послуги;

— пастижерні послуги.

Підприємства можуть надавати послуги (виконувати роботи) як в комплексі, так і спеціалізуватись на окремих їх видах. Згідно з п. 1.5 Правил [8] надання усіх видів перукарських послуг здійснюється відповідно до чинних нормативних документів.

Підприємства, що надають перукарські послуги, повинні забезпечити:

— застосування обладнання згідно із встановленою підприємству категорією;

— комплектацію білизни в обсягах не нижче санітарних норм;

— застосування препаратів за наявності відповідних їм сертифікатів якості;

— дотримання правил і норм техніки безпеки (в тому числі протипожежної) і виробничої санітарії.

Якість перукарських послуг насамперед залежить від кваліфікації майстра.

Відповідно до сертифіката є майстри: чоловічий, жіночий, манікюрний та комбінований (що виконує кілька видів робіт).

Підприємствам, які надають перукарські послуги, встановлюється вища, перша чи друга категорія за результатами їх атестації.

У випадках, коли підприємство має у своєму складі кілька структурних підрозділів (салонів, перукарень тощо), розташованих в окремих приміщеннях, атестація кожного підрозділу проводиться окремо. Кожному підрозділу видається свідоцтво про присвоєння категорії (вищої, першої, другої).

Відповідно до вимог п. 2.1 Правил [8] підприємства вищої категорії забезпечують високохудожнє виконання стрижок та зачісок з урахуванням напрямків моди, пропозицій замовника і надання інших перукарських послуг на високому професійному рівні. Виконання основних видів робіт здійснюється спеціалістами, що мають кваліфікацію вищого класу і відповідають поса­довим вимогам згідно з [15].

На підприємствах вищої категорії повинні дотримуватись такі вимоги:

а) виконання перукарських послуг з використанням сучасних технологій і препаратів, що забезпечують високу якість (без шкоди для здоров’я відвідувачів);

б) наявність комфортабельних меблів, спеціально обладнаних приміщень для кожного виду послуг, фірменого одягу для працівників;

в) наявність оформленого салону для очікування відвідувачів з фотовідбитками модних стрижок і зачісок, інформацією про напрями моди;

г) впорядкованість фасаду і приміщення підприємства, а також оточуючої території.

Надання перукарських послуг не потребує придбання спеціальних ліцензій. Для їх надання придбавається патент. Відповідно до правил [8] патентуванню підлягають перукарські послуги, які відносяться до кодів 18201—18256 та надаються на території міст Києва, Севастополя та обласних центрів.

Ціни на перукарські послуги встановлюються відповідно до Прейскуранту [10], який розроблено Державним комітетом з цін з урахуванням норм затрат витратних матеріалів. Цей прейскурант містить усі види перукарських робіт і послуг, а також мінімальні розцінки (тарифи). Він затверджений ще в 1978 р. та діє досі. Оскільки ціни 1978 р. різко відрізняються від сучасних, зазначений Прейскурант є базовим для розробки цін ітарифів, до яких застосовуються коефіцієнти залежно від категорії перукарні.

Прейскурант на перукарські роботи і послуги затверджується наказом директора перукарні. Його розцінки повинні покривати фактичні витрати. У разі зміни зовнішніх економічних факторів, що впливають на собівартість послуг (підвищення цін на електроенергію, додаткові податки та збори), розробляється новий прейскурант з урахуванням цих змін.

При наданні послуг населенню учнівськими перукарнями з урахуванням цін прейскуранту застосовується знижка в розмірі 50 %.

У цінах прейскуранту врахована вартість усіх технологічних та супутніх операцій, необхідних для виконання відповідних видів робіт і послуг перукарнями.

Діючі ціни прейскуранту передбачають виконання робіт в умовах перукарень. При виконанні перукарських послуг вдома у замовника оплата їх здійснюється також за цінами прейскуранту, із стягненням додаткової плати за виклик майстра додому. Плата за виклик майстра відшкодовує додаткові витрати, пов’язані з підвищеною трудомісткістю робіт у домашніх умовах, транспортні та інші витрати.

Перукарні обов’язково оформляють куточок споживача який розташовують в помітному для огляду та доступному для споживача місці. Він повинен містити таку інформацію:

1. Прейскурант.

2. Висновок санітарно-епідеміологічної станції.

3. Свідоцтво про реєстрацію підприємства.

4. Патент на перукарські послуги.

5. Перелік майстрів, які працюють у перукарні.

6. Перелік перукарських послуг.

7. Перелік залів.

8. Гарантії виконавця.

9. Книгу відгуків.

10. Телефони податкової інспекції та адміністрації району, телефон Управління у справах захисту прав споживачів.

Перукарські, косметичні та педікюрні кабінети повинні відповідати Санітарним правилам [15].

Розрахунок за перукарські послуги здійснюється, як правило, готівкою. Замовлення на побутові послуги приймаються як у приміщенні виконавця, так і за його межами з обов’язковим оформленням таких документів, як квитанція, касовий чек, товарний чек, квиток встановленої форми.

Для перукарських послуг наказом Укрсоюзсервісу від 29.09.95 р. № 8 затверджено форму квитанції ПО-Д2. Ця форма заповнюється у двох примірниках під копіювальний папір. Другий примірник форми видається замовнику.

Приймання й облік готівки при наданні перукарських послуг у стаціонарному приміщенні здійснюється із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій із видачею чека відпо­відно до Закону “Про РРО” [3] з одночасною видачею квитанції за встанов­леною формою,


1 | 2 | 3 | 4 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)