АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Тема 7. ФІНАНСИ ПІДПРИЄМНИЦТВА

Читайте также:
  1. Державна підтримка торговельного підприємництва
  2. ДЕРЖАВНІ ФІНАНСИ
  3. ЕКОНОМІКА І ФІНАНСИ ПІДПРИЄМСТВА
  4. Етапи розвитку торговельного підприємництва
  5. Конкуренція як основна умова розвитку торговельного підприємництва
  6. Методи і критерії вибору видів торговельного підприємництва
  7. Місце і роль торговельного підприємництва в економічній системі і соціальній сфері держави
  8. Місцеві фінанси, їх суть і значення в економічному розвитку регіонів
  9. Мотивація торговельного підприємництва
  10. Оптова торгівля як сфера підприємництва
  11. Передумови самоорганізації суб'єктів торговельного підприємництва
  12. Післяреєстраційні процедури легітимізації суб'єкта підприємництва

У результатах рентабельної роботи підприємства значну роль відіграють фінанси і податки. Адже фінанси підприємства обслуговують кругообіг капіталу, а через механізм оподаткування держава вилучає з підприємств значну частку прибутку. Щоб виконати ці функції на підприємстві, необхідно здійснювати фінансове планування, вміло управляти фінансами.

Фінанси підприємства – сукупність грошових ресурсів, які використовують для здійснення процесу розширеного відтворення засобів виробництва, робочої сили (або речових і особистісних чинників виробництва) й існуючих відносин економічної власності.

Із цього випливає, що фінанси підприємства повинні виконувати передусім функцію відтворення. Оскільки одним з його елементів є відтворення існуючих на підприємстві відносин економічної власності (або виробничих відносин), сутність фінансів підприємства ще визначають як сукупність грошових відносин щодо формування і використання грошових ресурсів, забезпечення взаємних розрахунків між різними економічними суб’єктами.

Такими суб’єктами є працівники; постачальники сировини, матеріалів і комплектуючих виробів; держава (за сплати податків і одержання дотацій з бюджету або окремих державних фондів); банки (в разі одержання кредитів і сплати боргів); акціонери; лізингові компанії (за внесення орендної плати та викупу предметів оренди); покупці товарів і послуг; страхові компанії та ін.

Щодо руху капіталу фінанси повинні забезпечити кругообіг основного і оборотного капіталу, таких функціональних форм капіталу, як продуктивний, торговий і грошовий (згадайте про поділ капіталу на основний і оборотний, про сутність кругообігу та обігу капіталу).

Другою важливою функцією фінансів підприємства є контролююча, яка полягає у фінансовому контролі за раціональним використанням ресурсів (матеріальних, трудових, грошових), пошуку шляхів підвищення ефективності виробництва. Раціональне використання ресурсів передбачає водночас попередження і уникнення непродуктивних витрат, комплекс заходів з боротьби зі збитковістю.

Якщо розглядати фінанси як сукупність грошових ресурсів підприємства або як систему (сукупність) грошових відносин, виникає потреба в управлінні ними з метою досягнення основних цілей підприємства.

Управління фінансами підприємства – сукупність форм, методів і засобів управління грошовими ресурсами та грошовими відносинами з метою максимізації прибутку.

Повніше (комплексно) сутність фінансового менеджменту розкривається у виконуваних ним функціях. Такими функціями є:

1) здійснення інвестиційної політики на підприємстві (складання інвестиційних програм, пошук джерел самофінансування підприємства, визначення потреб у фінансових ресурсах);

2) випуск цінних паперів та виплата відсотків і дивідендів (розробка рекомендацій щодо випуску різних видів акцій та облігацій, розробка правил взаємовідносин між акціонерами, ведення переговорів з інвестиційними банками);

3) отримання позичок та кредитів і сплата боргів за ними (відкриття банківських рахунків, отримання кредитів);

4) аналіз фінансової звітності та звітування перед акціонерами про результати фінансової діяльності;

5) прогнозування грошових надходжень на рахунок підприємства та сплата ним боргів;

6) визначення платоспроможності торгових, збутових організацій, розрахунок термінів реалізації продукції.

Відповідальним за виконання цих функцій на крупних підприємствах є віце-президент компанії, а на середніх та дрібних фірмах – заступник директора з фінансів.

Фінанси – сукупність грошових або фінансових ресурсів. Тому важливо з’ясувати джерела фінансових ресурсів, на основі яких здійснюється процес розширеного відтворення підприємства. Двома найважливішими об’єктами фінансового менеджменту є здійснення інвестиційної політики та вибір джерел для її реалізації.


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)