АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Гострий бронхіт

Читайте также:
  1. Гострий обструктивний бронхіт
  2. ГОСТРИЙ ХОЛЕЦИСТИТ. ПЕЧІНКОВА КОЛІКА

Режим - лiжковий на весь час лихоманки i напротязi 2-3 днiв пiсля закiнчення. У подальшому щадний режим. Їжа повинна бути у калорiйному вiдношеннi пiдвищена на 10-15%, термiчно i механiчно щадною. Вмiст бiлка у рацiонi теж збiльшується на 10-15 %, дiєта повинна бути збагачена кальцiєм, вiтамiнами (морси, кислi соки), фрукти, овочi, ягоди та зелень. В гарячковому перiодi корисно багато пити в 1,5-2 рази вiкових норм. Використовують чай з лимоном, малиною, липовим цвiтом, м'ятою, молоко з медом.

Етiотропна терапiя розпочинається з врахування вiрусної природи ГБ, тому сучасна стратегiя полягає саме у застосуваннi специфiчних противiрусних препаратiв. Лейкоцитарний iнтерферон по 0,25 мл. в обидва носовi входи кожнi 1,5 - 2 год. Слiд зауважити, що ця терапiя ефективна лише в першi два днi захворювання, а також як профiлактика у контактних осiб. Протигрипозний iмуноглобулiн вводять в першi 2-3 днi захворювання, внутрiм'язово, однократно в дозi 0,1 - 0,2 мл/кг. Показом для його застосування є тяжкий перебiг грипу з нейротоксикозом. При аденовiруснiй iнфекцiї застосовують у носовi ходи по 3-4 краплi i кон'юнктивальний мiшок 1-2 краплi кожнi три години розчин ДНК-ази (2 мг ДНК-ази в 1 мл. iзотонiчного розчину натрiю хлориду. А також препарат Альгiрем: дiтям вiд 1 року до 3 рокiв - в 1-й день по 10мл (2 ч. ложки) сиропа (20 мг) 3 раза на добу (добова доза - 60 мг); 2-3 денi по 10 мл 2 рази на добу (добова доза - 40 мг); 4-й день - 10 мл 1 раз на добу (добова доза - 20 мг). Дiтям вiд 3 до 7 рокiв - в 1-й день по 15 мл (3 ч. ложки) сиропу (30 мг) 3 раза на добу (добова доза - 90 мг); на 2-3 днi - по 15 мл 2 раза на добу (добова доза - 60 мг); на 4-й день - 15 мл 1 раз на добу (добова доза - 30 мг).

Протикашльовi засоби не повиннi широко застосовуватись оскiльки кашель - захисна реакцiя, яка сприяє видаленню харкотиння з дихальних шляхiв. Застосування вiдхаркуючих засобiв стимулює кашльовий рефлекс. При сухому кашлi на початку захворювання призначають настiй алтея (3-4 г на 100мл) пити кожнi 1,5 год. по 1 чайнiй, десертнiй або столовiй ложцi в залежностi вiд вiку, або мукалтiн (по 0,5-2 табл. на прийом). Корiнь солодки (6-8 раз в день в дозi 1 крапля екстракту на рiк життя дитини). Бромгексин, пертусiн (по 1 чайнiй - 1 десертнiй ложцi 4-6 раз на добу). Нашатирно-анiсовi краплi (по 1 краплi на рiк життя 4 рази в день).

Серед муколiтикiв широко застосовують ацетил цистеїн 15-20 мг/кг/добу на 4 прийоми.

Вiбрацiйний масаж з постуральним дренажом - вкрай важлива процедура для лiкування хворих з ГБ з продуктивним кашлем.

Вiтамiнотерапiя (В1, В2, С) призначається в середину в дозах, якi перевищують фiзiологiчну потребу в 2-4 рази. Антигiстамiннi препарати показанi для застосування лише з вираженими алергiчними проявами або при вологих хрипах в легенях, оскiльки цi препарати мають здатнiсть "пiдсушувати" слизовi оболонки.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)