АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Вимоги до змісту дипломної роботи

Читайте также:
  1. C. Написання курсової роботи
  2. Cтиль керівництва: сутність, вимоги у його сучасних умовах
  3. Автоматизация и роботизация
  4. Алгоритм роботи командирiв щодо попередження та подолання конфлiктних ситуацiй
  5. Алгоритми роботи посадових осіб щодо профілактики суїцидальних проявів
  6. Аналіз ефективності роботи основних засобів та довгострокових інвестицій
  7. Аналіз роботи системи
  8. Аналіз та прогнозування обсягу роботи пожежно-рятувальних підрозділів.
  9. Аналітичні реакції та вимоги до них
  10. Б. Аварійний режим роботи трьохфазної мережі з ізольованою нейтраллю.
  11. Безопасность функционирования автоматизированных и роботизированных производств.
  12. Ваговий бал – 6 . Максимальна кількість балів за якість виконання текстової частини курсової роботи дорівнює 6 балів.

ОСНОВНІ ВИМОГИ

До змісту та оформлення

Дипломних робіт

 

смт. Софіївка – 2015

В даному методичному посібнику дані вказівки до виконання і оформлення дипломної роботи.

В посібнику дані короткі теоретичні відомості та вимоги.

Автори: Дзюба Т.А., Гузь О.І.

Редагування: Ананьєв А.В.


Загальні положення

 

1.1. Назва дипломної роботи (ДР) повинна бути лаконічною, відповідати професії, демонструвати суть порушуваної наукової проблеми, вказувати на мету наукового дослідження. Іноді задля конкретизації можна додати невеликий (4-6 слів) підзаголовок.

1.2. При написанні ДР учень повинен обов'язково посилатися на наукову літературу та електронні ресурси (орієнтовно від 10 до 15 джерел), з яких запозичено теоретичний матеріал, відповідна позиція повинна підтверджуватися цитацією того чи іншого автора.

1.3. У ДР необхідно стисло, логічно й аргументовано викласти зміст і результати дослідження, уникаючи загальних слів, бездоказових тверджень, тавтології (невиправданих повторень).

1.4. До захисту ДР представляють у вигляді презентації та спеціально підготовленого друкованого тексту в папці-швидкозшивач.

1.5. У прошитий варіант ДР вставляють рецензію керівника ДР, компакт-диск із електронним варіантом ДР, презентацією, виконаним нарядом-завданням, також додається щоденник з виробничої практики, виробнича характеристика, наряд-завдання та роздрукований варіант зробленого наряду-завдання. Ці документи повинні бути заповнені належним чином та підтверджені необхідними підписами та печатями.

 

Структура дипломної роботи

Текст ДР повинен містити:

ü титульну сторінку (зразок оформлення додається);

ü зміст (зразок оформлення додається);

ü характеристику підприємства (зразок оформлення додається);

ü перелік умовних позначень і скорочень (за необхідності);

ü вступ;

ü основну частину (від 2 до 4 розділів);

ü висновки;

ü список використаних джерел (зразок оформлення додається);

ü додатки (за необхідності).

 

Вимоги до змісту дипломної роботи

 

3.1 Титульна сторінка ДР (див. зразок № 1).

3.2 ЗМІСТ (див. зразок № 2)передбачає найменування та номери початкових сторінок усіх розділів, підрозділів і пунктів (якщо вони мають заголовок), а також вступ, висновки, список використаних джерел, додатки (якщо є).

3.3 ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА містить: назву підприємства, П.І.Б. керівника (приватного підприємця, фізичної особи) установи, рік заснування, місце знаходження (адресу), площу території, вид діяльності, чисельність працюючих (див. зразок № 3).

3.4 ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ, символів, одиниць і т. ін., які повторюються (більше трьох разів), може бути представлений у вигляді окремого списку перед вступом. Перелік (за наявності) друкується двома колонками: ліворуч - алфавітний перелік, праворуч - детальний опис символу, скорочення і т. ін.

Якщо у ДР спеціальні терміни, скорочення і т. ін. повторюються менше трьох разів, перелік не складають, а їхнє розшифрування наводять у тексті при першому використанні.

3.4 ВСТУП розкриває суть наукової проблеми, її значущість, стан її розробки, репрезентує обґрунтування необхідності проведення відповідного дослідження.

Далі представляють загальну характеристику дослідження в рекомендованій послідовності.

Актуальність теми. Через критичний аналіз і зіставлення з наявними підходами до розв'язання поставленої проблеми зумовлюється актуальність і доцільність роботи.

Наприклад:

Тема ДР: Іnternet-браузер Opera.

Актуальність теми полягає в широкому розповсюдженні сфер застосування Інтернету, яким можна користуватися через браузер.

Мета і завдання дослідження. Чітко окреслені завдання (не більше п'яти) допомагають реалізації поставленої мети, яку не слід формулювати як “дослідження”, “вивчення”, оскільки ці слова вказують на засоби її досягнення, а не на саму мету. Наприклад: «Мета нашого дослідження полягає в тому, щоб вдосконалити знання про Інтернет браузери, дослідити веб-оглядач Opera.». А треба так: Мета роботи: вдосконалити знання про Інтернет-браузери, дослідити веб-оглядач Opera.

Об'єкт дослідження ― це процес або явище, що породжує проблемну ситуацію й обирається для вивчення.

Наприклад: Об'єкт дослідження: браузер Opera.

Предмет дослідження міститься в межах об'єкту.

Наприклад: Предмет дослідження: можливості та межі застосування веб-браузера Opera.

Об'єкт і предмет дослідження як категорії наукового процесу співвідносяться між собою як загальне і часткове. В об'єкті виділяється та його частина, яка є предметом дослідження. Саме на нього спрямована основна увага того, хто пише, оскільки предмет дослідження визначає тему ДР, зазначену на титульній сторінці як її назва.

Практичну значущість отриманих результатів представляють у вигляді відомостей про їхнє практичне використання або рекомендацій щодо можливості їхнього використання. Визначаючи практичну цінність отриманих результатів, необхідно враховувати інформацію про ступінь їх готовності до використання, сфери застосування.

Експериментальна база дослідження передбачає вичерпну інформацію про підприємство, організацію, господарство, товариство і т. ін., де проводилося пробне кваліфікаційне дослідження.

Публікації (якщо є). Указують кількість опублікованих статей, тез доповідей і т. ін., у яких представлено результати дослідження.

Структура роботи засвідчує основні структурні компоненти ДР та зазначено її обсяг.


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)