АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Спеціальне розслідування нещасних випадків на виробництві

Читайте также:
  1. Журналістське розслідування
  2. Збору до Фонду страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності
  3. Класифікація і групування витрат в ремонтно-будівельному виробництві
  4. Лекція 2. Державне управління та організація охорони праці на виробництві
  5. Механізм та порядок страхування від нещасних випадків.
  6. Модель управління ризиками нещасних випадків
  7. Модель управління ризиками нещасних випадків
  8. На відміну від прогнозу і гіпотеза і версія можуть бути націлені (і в більшості випадків націлюються) не на повідомлення про якесь явище, а на його пояснення, хоча і можливе.
  9. Надання долікарської допомоги при нещасних випадках
  10. Обов’язки роботодавця щодо розслідування нещасних випадків. Умови проведення розслідування.
  11. Організація оплати праці в ремонтно-будівельному виробництві
  12. Організація охорони праці на виробництві. обов'язки роботодавців і працівників щодо виконання вимог охорони праці

В особливому порядку відбувається розслідування групових нещас-них випадків та їх облік, а також випадки, що спричинили загибель лю-дей. У таких ситуаціях проводиться спеціальне розслідування, якому під-лягають:

- нещасні випадки зі смертельним наслідком;- групові нещасні випадки, які сталися одночасно з двома і більше працівниками- випадки смерті на підприємстві;- випадки зникнення працівника під час виконання ним трудових обов'язків;- нещасні випадки з тяжкими наслідками, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого (за рішенням органів держгірромнагляду).

У зазначених ситуаціях власник зобов'язаний негайно повідомити про те, що трапилося, за встановленою формою такі органи:- прокуратуру за місцем виникнення нещасного випадку- місцевий орган держгірпромнагляду;- орган безпосереднього управлін- місцевий орган фонду соціального страхування;- санепідемслужбу (у випадку виникнення гострих отруєнь);- профспілкову організацію, членами якої є потерпілі- вищий профспілковий орган;- у разі потреби – штаб з надзвичайних ситуацій;- місцеву держадміністрацію. Зазначені органи (організації) повідомляють про нещасний випадок

Органи (організації) вищого рівня. Повідомлення надсилається також у разі, коли смерть потерпілого настала внаслідок нещасного випадку, що стався раніше. Спеціальне розслідування такого випадку здійснюється в установленому порядку з використанням матеріалів раніше проведеного розслідування.Спеціальне розслідування нещасного випадку, під час якого загинуло менше 5 осіб або травмовано менше 10 осіб, проводиться комісією із спе-ціального розслідування нещасного випадку (далі – спеціальна комісія), що призначається наказом керівника територіального органу держгірп-ромнагляду за місцем знаходження підприємства або за місцем настання нещасного випадку, якщо він стався з особою, яка забезпечує себе робо-тою самостійно.

До складу спеціальної комісії включаються:- посадова особа територіального органу держгірпромнагляду (голова комісії);

представник робочого органу виконавчої дирекції фонду соціаль-ного страхування;

представник органу, до сфери якого належить підприємство, а у разі його відсутності – місцевої держадміністрації, якщо нещасний випа-док стався з особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, чи внаслі-док дорожньо-транспортної пригоди;- керівник (спеціаліст) служби охорони праці підприємства або ін-ший представник роботодавця;- представник профспілкового органу вищого рівня;

представник установи державної санітарно-епідеміологічної слу-жби, у разі розслідування випадку гострого професійного захворювання (отруєння);

представник інспекції державного технічного нагляду мінагропо-літики, якщо нещасний випадок стався під час експлуатації зареєстрова-них в інспекції сільськогосподарських машин.Залежно від кількості загиблих, характеру і можливих наслідків ава-рії до складу спеціальної комісії можуть бути включені й інші фахівці (органів охорони здоров’я, органу з питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій тощо).Потерпілий або особа, яка представляє його інтереси, не включається до складу спеціальної комісії, але має право брати участь у засіданнях комі-сії, висловлювати свої пропозиції, давати пояснення, одержувати від голови комісії інформацію про хід проведення розслідування тощо.

Роботодавець зобов’язаний забезпечити належні умови і сприяти ро-боті спеціальної комісії.

Члени спеціальної комісії мають право одержувати письмові та усні пояснення від роботодавця, посадових осіб, а також проводити опитуван-ня потерпілого та інших осіб – свідків нещасного випадку.Спеціальне розслідування групового нещасного випадку, під час яко-го загинуло 5 і більше або травмовано 10 і більше осіб, проводиться спе-ціальною комісією, яка призначається наказом держгірпромнагляду. До складу цієї комісії входять представники держгірпромнагляду (голова комісії), органу, до сфери управління якого належить підприємство, місцевого органу виконавчої влади, виконавчої дирекції фонду соціального страхування, галузевого або територіального об’єднання профспілок, роботодавця, представників первинних організацій профспілок або уповно-важених найманими працівниками осіб з питань охорони праці, якщо по-терпілі не є членами профспілок, відповідного органу з питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій (у разі необхідності), органу охорони здоров’я та інших органів(члени комісії).

У разі коли кабінетом міністрів україни прийнято спеціальне рі-шення щодо утворення комісії з розслідування групового нещасного ви-падку (аварій, що призвели до нещасних випадків), головою спеціальної комісії призначається посадова особа держгірпромнагляду.Спеціальне розслідування нещасних випадків, що сталися на ядерних установках, підконтрольних держатомрегулювання, проводиться комісі-єю, яка призначається держатомрегулювання.

Спеціальне розслідування нещасних випадків, що сталися з працівни-ками або особами, які забезпечують себе роботою самостійно, проводиться за рішенням територіального органу держгірпромнагляду спеціальною комісією, але якщо територіальним органом держгірпромнаглядуне при-йнято рішення про проведення спеціального розслідування такого нещас-ного випадку, розслідування проводиться роботодавцем або відповідним органом виконавчої дирекції фонду соціального страхування.

У разі коли нещасний випадок стався за кордоном і представники держгірпромнагляду, відповідного робочого органу виконавчої дирекції фонду соціального страхування, профспілки, членом якої є потерпілий, не можуть прибути на місце події, проведення розслідування може бути доручено цими органами представникові роботодавця.

Спеціальне розслідування нещасного випадку проводиться протягом 10 робочих днів. У разі необхідності строк спеціального розслідування мо-же бути продовжений органом, який призначив спеціальну комісію.

Комісія обстежує місце, де стався нещасний випадок, бере пояснення від роботодавця, осіб, причетних до нещасного випадку, та свідків, ви-значає відповідність умов праці та її безпеки вимогам законодавства про охорону праці, щоб з’ясувати обставини і причини нещасного випадку, визначає, чи пов’язаний цей випадок з виробництвом, та встановлює осіб, які допустили порушення законодавства про охорону праці, що призвело до нещасного випадку.

Комісія також розробляє заходи щодо запобігання подібним нещас-ним випадкам.

Члени спеціальної комісії повинні зустрітися з потерпілими або чле-нами їх сімей чи особами, які представляють їх інтереси, з метою розгля-ду питань щодо розв’язання соціальних проблем, а також дати роз’яснення щодо їх прав у зв’язку з настанням нещасного випадку.

У разі потреби додаткових досліджень, випробувань, експертизи і т.п. Для встановлення причини нещасного випадку і розроблення заходів щодо запобігання подібним випадкам роботодавець зобов’язаний за рі-шенням спеціальної комісії утворити експертну комісію із залученням до її роботи за рахунок коштів підприємства кваліфікованих фахівців. По за-вершенню роботи ця комісія складає висновок.

Комісія за результатами спеціального розслідування складає акт фо-рми н-5, акт форми н-1 стосовно кожного потерпілого, нещасний випа-док з яким визнано таким, що пов’язаний з виробництвом, або форми нпв в іншому випадку, карта форми п-5 стосовно кожного потерпілого у разі настання гострого професійного захворювання (отруєння), пов’язаного з виробництвом, та інші матеріали.

Кількість примірників акта форми н-5, акта форми н-1 (або форми нпв), карти форми н-5 визначається залежно від кількості потерпілих та органів, яким зазначені документи будуть надсилатися.

Примірники актів форми н-5, форми н-1 (або нпв) підписуються головою і всіма членами спеціальної комісії протягом 5 днів після оформлен-ня матеріалів спеціального розслідування. При цьому в акті форми н-5 за-значається категорія аварії, якщо нещасний випадок є її наслідком.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)