АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Процес стружкоутворення. Типи стружок

Читайте также:
  1. I Раздел 1. Международные яиившжоши. «пююеям как процесс...
  2. II звено эпидемического процесса – механизм передачи возбудителей.
  3. II. Поняття соціального процесу.
  4. II. Принципы процесса
  5. III. Психические свойства личности – типичные для данного человека особенности его психики, особенности реализации его психических процессов.
  6. IV.3. Легисакционный процесс
  7. IV.4. Формулярный процесс и преторская юстиция
  8. IV.5. Когниционный процесс
  9. VI. Педагогические технологии на основе эффективности управления и организации учебного процесса
  10. VII. По степени завершенности процесса воздействия на объекты защиты
  11. XI. Гетерогенные процессы.
  12. XV. 1. Загальна характеристика електрохімічних процесів

Перші наукові дослідження процесу утворення стружки були проведені російським ученим І.А.Тіме. І.А.Тіме, а пізніше інші російські дослідники — А.Зворикін, Я.Г.Усачов довели, що під час різання металів поверхневий шар металу, який знімається у вигляді стружки, зазнає значні деформації. На основі своїх досліджень І.А.Тіме вперше ввів класифікацію різних видів стружки і показав, що процесом різання є процес послідовного сколювання окремих елементів металу, що деформується; встановив явище усадки стружки; ввів поняття про коефіцієнт усадки як чинник, що характеризує деформацію шару, що зрізується.

а) б) в) г)

Рисунок 2.7 – Типи стружок

 

Елементна стружка (рисунок 2.7,а) виходить під час обробки твердих і малов'язких металів з малою швидкістю різання.

Зливна стружка (рисунок 2.7,б) утворюється у процесі обробки в'язких металів (м'яка сталь, мідь, алюміній, свинець і ін.) з високою швидкістю різання. Стружка має вид безперервної стрічки, що завивається в спіраль. Верхня сторона стружки матова, з безліччю дрібних щербин, тріщин, а нижня сторона, яка ковзає по передній поверхні різця, гладенька.

Стружка ступінчаста (суглобиста) (рисунок 2.7,в) спостерігається під час обробки стали і інших пластичних матеріалів з середньою швидкістю різання. Стружка складається з міцно зв'язаних між собою частинок, які добре позначені щербинами на внутрішній стороні, а зі сторони різця – гладка.

Стружка надлому (рисунок 2.7,г) виходить під час обробки твердих і крихких металів (чавун, бронза). Така стружка складається з окремих невеликих мало деформованих шорстких частинок різної форми і величини, які слабо зв'язані або зовсім не зв'язані між собою.

Крім механічних якостей оброблюваного металу, на характер стружки впливають і інші чинники процесу різання: швидкість різання, величина подачі, глибина різання, геометрія різця, охолоджування і так далі За різних умов обробки стружка одного вигляду може переходити в іншій; можуть виникати також і проміжні форми стружки. Перехід стружки сколювання в зливну відбувається тим швидше, чим в’язуче метал, чим більше передній кут і, особливо, чим вище швидкість різання.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)