АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Знайдіть записи студентів , які мають “5” з певного предмета

Читайте также:
  1. Cамостійна робота студентів
  2. I. Організація студентів до практичного заняття
  3. I. Організація студентів до практичного заняття
  4. II. Індивідуальна робота студентів.
  5. II. Індивідуальна робота студентів.
  6. VII. РОЗВИТОК САМОВРЯДУВАННЯ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ СТУДЕНТІВ
  7. А) розподіл навчального часу за темами для студентів-магістрів за спеціальністю 8.030109 – «Управління персоналом та економіка праці» стаціонарної форми навчання
  8. Адаптація студентів нового набору
  9. Аналіз захисту дипломних робіт студентів ФМТЗ 2011-2012 р. р. День 2(24.05.2012)
  10. Аудио- и видеозаписи как средства доказывания.
  11. Бухгалтерські записи
  12. Бухгалтерські записи

Інструкція

До лабораторної роботи з інформатики

на тему:

«Аналіз даних бази шляхом сортування та фільтрації записі. Створення запитів в MS Access»

Викладач Конончук П. П.

 

 

Львів 2011


Лабораторна робота на тему: Аналіз даних бази шляхом сортування та фільтрації записі. Створення запитів в MS Access.

Мета: Навчитись проводити аналіз даних бази шляхом сортування та фільтрації записів, створювати запити для відшукання інформації в середовищі MS Access.

Теоретичні відомості

СУБД Access дозволяє створювати запити за допомогою майстра та у режимі конструктора. В MS Access під час виконання запиту створюється набір записів, що виглядає як таблиця, але він не є таблицею. Фактично запит — це уявлення користувача про потрібні дані з різних таблиць або інших запитів. У процесі відкриття запиту в режимі таблиці або використання його у формах та звітах, створюється новий набір записів з поточного змісту бази даних.

Запит - один з найбільш потужних об’єктів MS Access, який дозволяє ефективно представити інформацію, що містять таблиці, з певними властивостями. В деякому розумінні запит подібний до фільтрів, коли з таблиць будується вибірка за певною умовою. Але на відміну від фільтру запит дозволяє отримати більш змістовний результат. Перш за все, це пояснюється тим, що фільтр дає інформацію для перегляду (друку), але, на відміну від запиту автоматично не зберігається, як окремий об’єкт бази даних. Запити, маючи таку властивість, дозволяють динамічно поновлювати інформацію у своїх таблицях, якщо у таблицях бази даних виникла зміна інформації. Крім цього, запит має і зворотну дію: якщо змінювати інформацію у його таблицях, то таблиці бази даних, на базі яких побудований запит, будуть адекватно змінювати свою інформацію.

Х і д р о б о т и:

Запустіть програму Access і відкрийте БД, що містить таблицю ОЦІНКИ.

2. Проекспрементуйте з командою ЗНАЙТИ, щоб відшукати записи, де прізвище студента починається на букву М (або іншу). Клацніть у полі Прізвище і виконайте команду Редагувати Þ Знайти ÞУ поле Зразок введіть М* і увімкніть перемикач Шукати тільки в поточному полі Þ Знайти Þ Знайти далі.

Знайдіть записи студентів, які мають “5” з певного предмета.

4. Внесіть зміни в БД, використовуючи команду Редагувати Þ Поміняти.
Наприклад, виправте оцінки студентів з “2” на “3” з певного предмета.

5. Виведіть на екран (відфільтруйте) записи про студентів, які мають з певного предмета “5”. Виберіть потрібне поле (клацніть мишею у будь-якій клітинці з оцінкою “5” з предмета будь-якого студента) і натисніть на кнопку Фільтр за вибраним. Перепишіть номери записів у звіт. Відновіть вигляд таблиці кнопкою Вилучити фільтр.

6. Відфільтруйте записи про студентів, що не мають “3” з певного предмета.
Виберіть поле з оцінкою “3” з предмета і виконайте команду з меню Записи Þ Фільтр Þ Заперечити вибране. Вилучіть фільтр.

7. Відфільтруйте записи з оцінкою “4” в полях вибраних вами двох предметів.
Тут умова складніша, тому виконайте команду Записи Þ Фільтр Þ Змінити фільтр. Задайте оцінки (4 і 4) в полях умов для цих двох предметів. Застосуйте фільтр: Записи Þ Застосувати фільтр. Перепишіть у звіт номери записів. Вилучіть фільтр.

8. Застосуйте розширений фільтр, щоб вивести записи про студентів, які навчаються на “4” або “5” з вибраних двох предметів. Записи Þ Фільтр Þ Розширений фільтр Þ У поля фільтрування вибраних двох предметів введіть умову 4 or 5 або введіть 4 та 5 у двох рядках Þ Застосувати фільтр Þ Перепишіть номера шуканих записів Þ Вилучити фільтр.


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)