АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

ОЧИСНИК - ОХОЛОДНИК МОЛОКА

Читайте также:
  1. Ассортимент молока, реализуемого магазином «Рублёвский» (вырабатываемого поставщиками)
  2. Бактериологические показатели молока
  3. Белки молока
  4. Журнал № ____ обліку надою молока
  5. Идолов будят, им чистят зубы, их одевают, их умывают — омывают смесью из молока, розовой воды и коровьей мочи
  6. Классификация, характеристика ассортимента молока
  7. Мал. 4.2. Розрахунок параметрів нормалізації молока
  8. Метод определения относительной вязкости молока
  9. МИКРОБИОЛОГИЯ МОЛОКА И МОЛОЧНЫХ ПРОДУКТОВ
  10. Мікрофлора молока
  11. Молока в сельскохозяйственных предприятиях Ульяновской области»
  12. Моменты истории и тайны молока

Молоко охолоджують та очищують від механічних домішок, щоб збільшити період зберігання його в свіжому вигляді.

Охолодник-очистник ОМ-1А призначений для відцентрового очищення та охолодження молока.

Він складається (рис. 6) з відцентрового очисника 9, пластинчастого водяного охолодника 23, шлангів для молока та води.:

До складу відцентрового очисника (рис. 6) входять очисний барабан 9, приймально-відвідний пристрій 5, 6, приводний механізм. Барабан складається з основи 11, кришки 10, тарілкотримач 8, пакета тарілок, напрямного диска 7. Зазор між тарілками - 1 мм. В барабані очисника-охолодника ОМ-1А замість пакета тарілок встановлена крильчаста вставка, Прильмально-відвідний пристрій забезпечує подачу молока в очисний барабан та відведення з барабана очищеного молока.

Приводний механізм включає, електродвигун, редуктор, вертикальний вал 12 (веретено), горизонтальний вал з фрікційно-відцентровою муфтою, пульсатор, за допомогою якого контролюють частоту обертання барабана. При включенні пульсатора натисканням кнопки ведуть відлік: 47-49 поштовхів в хвилину, що відповідає робочій частоті обертання барабана. Барабан кріпиться на веретені гайкою.

Пластинчастий охолодник має пакет пластин 22 та дві плити 21. Крізь отвори 24 пластин та плит проходять дві штанги. За допомогою болтів та гайок пластини та плита збираються в один пакет. Кожна пластина має чотири технологічні отвори: два верхніх і два нижніх Розділова пластина, що установлюється в середині пакету, має тільки два верхніх отвори. На пластини наклеєні гумові прокладки, які забезпечують відповідний зазор між пластинами, а також перекривають в кожній пластині ліві або праві отвори. При складанні пакету ліві і праві пластини чергують, що забезпечує утворення двох систем каналів. Кожна з цих систем сполучається двома отворами пластин зверху і знизу. Пластини мають рифлену форму, що збільшує, поверхню теплообміну і забезпечує інтенсивне перемішування молока, яке рухається між пластинами.

 

 

Рис.5. Пристрій для нормалізації молока:

1 – патрубок для відвійок; 2 – патрубок для вершків; 3 - з¢єднувальна трубка; 4 – регулювальний кран; 5,6 – вентилі регулювання жирності вершків; 7 – корпус нормалізатора; 8 – патрубок для виходу нормалізованого молока; 9 – патрубок для виходу вершків


Холодоагентом, що використовується в охолоднику, є вода, яка подається з водохолодної або теплохолодної установки.

Робочий процес очисника - охолодника. Включається електродвигун приводу і барабан починає набирати необхідні оберти. Молоко в очисник подається насосом 3, на вихідному патрубку якого встановлюють спеціальний штуцер, що пропускає 1000 л молока за годину. З приймально-відвідного пристрою молоко надходить в барабан очисника. Центральною молочною трубкою 5 і каналом тарілкотримача 8 молоко потрапляє в простір між пакетом тарілок барабана 9 і кришкою 10. Під дією відцентрової сили всі домішки виділяються з молока і відкидаються до кришки барабана. А молоко під тиском нових порцій вертикальними каналами між тарілкотримачем, а також кришкою барабана підіймається вверх. Далі молоко проходить крізь направляючий диск 7 і шлангом 6 поступає в охолоджувач. Під час проходження молока між тарілками відбувається додаткова його очистка від домішок. Домішки сповзають з тарілок і прилипають до стінки кришки барабана. В процесі роботи очищувача на стінках кришки барабану поступово накопичується шар домішок, зазор між кришкою та барабаном зменшується і виділення домішок припиняється. Тому через 2,5 години роботи очищувач необхідно зупиняти, розбирати і мити.

Очищене молоко поступає в охолоджувач 22. Першу половину охолодника (до розподілювальної пластини) молоко заповнює простори через один між пластинами, піднімаючись вверх. Потім крізь верхній отвір розділювальної пластини молоко переходить в другу половину охолодника, заповнює через один простори між пластинами і опускається вниз. Охолоджене молоко виходить патрубком 16.

Вода в охолодник подається з холодильної установки трубопроводом 20. Вона надходить в інші простори між пластинами (не заповнені молоком) спочатку другої половини охолодника, піднімаючись вверх, потім верхнім отвором розділювальної пластини переходить в другу половину охолодника, опускається вниз і виходить з охолодника через патрубок І5. Рухаючись між пластинами, вода охолоджує молоко. При цьому зустрічний рух потоків (молоко і вода) дозволяє мати нижчу температуру молока. Гофрована форма пластин збільшує площу теплообміну, спричиняє завихренню потоків води та молока, що приводить до інтенсивного теплообміну.

До початку роботи установку необхідно промити теплою водою (температура 50-60° С (323-333 К). Потім включають насос для подачі води та молочний насос 3. Очищення молока потрібно починати з таким розрахунком, щоб закінчити його не пізніше, ніж через 10-15 хвилин після закінчення доїння корів.

Охолодник промивають після кожної зміни, а очисний барабан через кожні 2,5 години роботи. При митті пластинчастого охолоджувача шланги 4 та 6 з'єднують між собою, у ванну 36 заливають воду температурою 30°С (303 К) шланг 2 опускають у ванну і включають насос 3. Вода насосом подається в охолоджувач, проходить між пластинами шляхом руху молока і шлангом 16 відводиться на злив. Після промивання водою, охолоджувач протягом 15 хвилин промивають мийним розчином в циркуляційному режимі. Потім у ванну заливають чисту воду і промивають нею протягом 10 хвилин. Деталі барабана-очисника, приймально-відвідного пристрою та молочного насоса миють вручну, спочатку в теплій воді, потім в розчині, знову в теплій воді, а прополіскують в чистій проточній воді.

Дезинфекцію очисника-охолодника проводять влітку через день, а взимку один раз в 5 днів. При дезинфекції використовують 0,1% розчину гіпохлорита натрію або гіпохлорита кальцію. Один раз на місяць пластинчастий охолодник розбирають і чистять вручну. Для цього відкручують гайки на стягувальних болтах, відсувають плиту 21 до упору на штангах і по черзі чистять пластини. Потім збирають пластини в пакет, закручують Гайки стягувальних болтів і промивають охолодник водою.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)