АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Відгадай за описом

Читайте также:
  1. Відгадай, де росте?
  2. Відгадай, кого я бачила?
  3. Відгадай, чого не вистачає

Мета: вчити дітей складати описові розповіді, виді­ляючи ознаки об'єкта опису.

Матеріал: телефон.

Хід гри. Вихователь: - Діти, в Незнайка сьогодні день народження. На жаль, він не зможе до нас прийти, він про­сив йому зателефонувати. Кожен з вас привітає його з днем народження і опише подарунок, який йому приготував, а Незнайко відгадає. Дітям по черзі дають телефон, вони складають тексти описових загадок. Послухайте, як я його привітаю (дає зразок розповіді).

 

Продовж далі

Мета: вчити дітей складати сюжетні творчі розповіді за літературним зразком.

Матеріал: оповідання В.Сухомлинського "Я вирощу внучку дідусю".

Хід заняття: Вихователь: - Телепузик Розмовляйко пропонує сьогодні подорожувати разом з ним до країни фантазій. Проте потрапити туди можна лише тоді, коли складеш продовження розповіді. Телепузик зачитує поча­ток розповіді. Дітям пропонує продовжити.

Телепузик Розмовляйко: (зачитує оповідання В.Сухомлинського "Я вирощу внучку дідусю").

- "У садочку росте стара вишня. Хлопчик Олесь поба­чив від неї маленьку вишеньку та й запитує дідуся:

- Дідусю, де взялася ця маленька вишенька?

- З кісточки виросла, - відповів дідусь.

- То це донька старої вишні? - Так,донька.

- А внучка у старої вишні буде?

- Буде Олесю, - відповідає дідусь, - якщо ти викопаєш оцю маленьку вишеньку, діждешся з неї ягідок, посадиш кісточку - ось з кісточки і виросте внучка старої вишні.

Олесь задумався.

- Я вирощу внучку старої вишні, - сказав Олесь.

- Діти давайте продовжимо цю казку. Розкажемо про те, як виростив Олесь внучку старої вишні.

 

Опиши героя улюбленої казки

Мета: вчити дітей складати описові розповіді.

Матеріал: телепузик Називайко.

Хід гри. Називайко пропонує дітям пригадати свого улюбленого героя казки і описати, не називаючи його. Діти описують своїх героїв казок, Називайко їх називає.

Рости, виростай деревце

Мета: ознайомити дітей зі структурою розповіді.

Матеріал: телепузик Розмовляйко, фланелеграф, гілки дерева, стовбур.

Хід гри. Вихователь: - Діти! Сьогодні до нас завітав те­лепузик Розмовляйко. Цей телепузик любить багато роз­повідати. Він знає безліч різноманітних історій. Розмовляйко хоче і вас навчити розповідати. Ось що він хоче вам сказати.

Телепузик: - Діти, подивіться, що я вам приніс (показує малюнок дерева). Це не просте дерево. Це дерево - розпо­відь. Кожна гілка - окреме речення. Всі разом речення-гілки складають цікаву розповідь. Сьогодні я пропоную вам склас­ти разом розповідь про дерево.

Телепузик пропонує кожній дитині по черзі скласти речення. Після кожного правильно складеного речення на фланеграфі з'являється гілочка, в кінці - стовбур. Якщо речення не об'єднані між собою одним змістом або порушена композиція, то стовбур не з'являється. Вихователь знайо­мить дітей із початком розповіді, зав'язкою, розгортанням подій, кульмінацією, кінцівкою на прикладі речень-гілок дерева.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)