АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Самостійна робота

Читайте также:
  1. V. Практична робота.
  2. VI. Практична робота.
  3. VI. Практична робота.
  4. VI.Самостійна робота(22 хв).
  5. В який історичний період соціологія оформилась як самостійна наукова дисципліна?
  6. В який історичний період соціологія оформилась як самостійна наукова дисципліна?
  7. Заочна форма навчання: лекцій – 10 год, практичні заняття – 8 год, самостійна робота студентів – 90 год.
  8. Контрольна робота.
  9. Лабораторна робота.
  10. САМОСТІЙНА АУДИТОРНА РОБОТА
  11. САМОСТІЙНА АУДИТОРНА РОБОТА
  12. САМОСТІЙНА ПОЗААУДИТОРНА РОБОТА

1) На основі поданих слів утворіть словосполучення способом приля­гання; визначте, чим виражене залежне слово.

Зразок:

І варіант. Розповідати; виховувати.

II варіант. Працювати, стояти.

ІІІ варіант. Написати, учитися.

2) Зробіть повний аналіз словосполучень за такою схемою:

а) виділіть з речення словосполучення і запишіть його;

б) вкажіть тип словосполучення за головним словом;

в) спосіб підрядного зв'язку між словами.

І варіант. Я довго слухала розмову чарівну ясного місяця і лагід­ної зорі.

II варіант. Темне чоло побережного каменя хвилі коханій назус­тріч засяяло.

III варіант. А у тую неділеньку рано синє море чудово так грає. (Із творів Лесі Українки)

VI. Підбиття підсумків уроків

VII. Домашнє завдання

1. Користуючись опорною таблицею, уміти розповідати про словос­получення.

2. Утворити словосполучення за допомогою керування.

Сподіватися (успіх); стикатися (труднощі); спіткнутися (поріг); зне­магати (спрага); чинити (кривда); ухилятися (робота); докоряти (брат); повідомляти (друг); ризикнути (життя); стосуватися (ми); пишатися (перемога); дошкуляти (він); поквитатися (насмішник); покладатися (хлопці).

3. Виконати вправу з підручника (на вибір учителя).


Урок № ___

Тема. Речення. Його основні ознаки.

Мета: систематизувати знання учнів про речення, підрядний та сурядний зв'язок слів у ньому; поглибити вміння визначати межі речень у тексті, грамотно вимовля­ти речення, різні за метою висловлювання та емо­ційним забарвленням, правильно вживати розділові знаки в кінці речень; розвивати логічне мислення, пам'ять, уміння узагальнювати та систематизувати наукову інформацію; виховувати естетичний смак.

Обладнання: підручник, узагальнюючі таблиці, картки, дидактич­ний матеріал.

ХІД УРОКУ

I. Актуалізація опорних знань учнів

Групова робота.

Завдання учням

І група

— Складіть зв'язну розповідь на тему «Словосполучення». Корис­туючись узагальнюючою таблицею, зробіть повідомлення.

II група

— Складіть зв'язне висловлювання на тему «Відмінність слово­сполучення від слова і речення».

III група

Випереджальне завдання

— Спробуйте накреслити узагальнюючу схему до теми «Ре­чення».

II. Оголошення теми й мети уроку

III. Опрацювання нового матеріалу

Групова робота.

Кожна група отримує картки із завданнями. Після групового аналі­зу й опрацювання учні розповідають однокласникам про основні озна­ки речення. Усі відомості колективно заносяться в узагальнюючу таб­лицю. Теоретичний матеріал ілюструється прикладами з карток.

І група Картка 1

Охарактеризувати речення за метою висловлювання та емоцій­ним забарвленням. Розповісти про інтонацію та розділові знаки в кінці речень.

Ставні берези вздовж дороги обабіч стали в два ряди. (М. Риль­ський) Любив дід гарну бесіду й добре слово. (О.Довженко) Що ж ро­бити? Чому той край так дивно звався — Герри? (Л. Костенко) Про­шу, боцмане, сідайте! (О. Корнійчук) Грайте, струни серця, грайте! (В. Сосюра) І в садку в нього справжні дива! (О. Гончар) Чи совам зборка­ти орла? Хай стануть усі проти воєн! Так ніхто не кохав! Через тисячі літ лиш приходить подібне кохання. (З творів В. Сосюри)

II група Картка 2

Охарактеризувати речення за складом граматичної основи та за будовою.

Не спить планета. (О. Гончар) Ранками на пониклі трави падали холодні роси. (Ю. Збанацький) Дорожи честю змолоду. (Народна твор­чість) Скрізь повіяло весною. Стиха долітають звуки піаніно, а дум­ки своє снують. (М. Івченко) Схід уже червонів малиново, але нав­коло ще стояла пітьма. (Ю. Збанацький) Змалку його обступали білі стіни, на яких висіли вишиті маминими руками рушники. (І. Цюпа) Защебетав соловейко — пішла луна гаєм. (Т.Шевченко)

III група Картка 3

Дати характеристику реченням за наявністю чи відсутністю дру­горядних членів речення та за повнотою вираження думки. Стугонить узбережжя. (О. Гончар) Зійшло сонце. Гриміло. (М. Стельмах) Нам скорились темні води... (М. Рильський) Так про­жила я цілу довгу зиму. (Леся Українка) Українська пісня може кож­не серце полонить. (М. Рильський) Людина — до праці. (Народна творчість) Інколи з'явиться земля. Але то не рідна, а чужа. (О. Дов­женко)


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)