АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

ПРОИЗВОДСТВО И ЭКОНОМИКА

Читайте также:
  1. II. МИКРОЭКОНОМИКА
  2. III. Производство продукта и его издержки
  3. Административное судопроизводство
  4. Анализ общей суммы затрат на производство продукции
  5. Аудит учета затрат на производство
  6. Бакалавриат по направлению подготовки «Экономика»
  7. Безопасное производство работ грузоподъемными машинами
  8. Биологическая экономика
  9. Бразилия: экономика и население
  10. В каких случаях обязательно присутствие лица, ответственного за безопасное производство работ?
  11. Внутрифирменное международное производство
  12. Вопрос 8 совокупность методов управления производством:эконом., орган.распорядит. и социально-психологические методы

 

 

Виконав

Студент 2-го курсу

Групи ЛЕ-212

Кафедри Ляльки на естраді

Погорєлов Денис

 

 

Філософія є теоретичною основою світогляду. Якщосвітогляд є спосіб, характер духовної орієнтації людини внавколишньої дійсності, сукупність філософських, економічних,соціально-політичних, етичних і т.п. поглядів, переконань, ідеалів, тофілософський світогляд як теоретично обгрунтована система загальнихпоглядів на навколишній світ і місце людини в ньому становлять основусвітогляду в цілому.

Філософія узагальнює досягнення всієї світової культури, всесвітньо -історичної практики і позиція, є духовною квінтесенцією,самосвідомістю епохи (Гегель, Маркс). Вона виступає світоглядної, іметодологічною основою будь-якої діяльності.

філософія є не тільки вчення про загальні принципи буття і пізнання, алеі знаряддя послідовної зміни дійсності з метою звільненнялюдини від усіх видів експлуатації і гноблення, в інтересах розвиткуособистості, задоволення матеріальних і духовних потреб людей,творення суспільства соціальної справедливості.

Дофілософское світогляд і картини світу.

Філософія являє собою міровоззрітельную форму свідомості. Самою ранньою формою світогляду було міфологічне, суть якогополягала в тому, що тільки міфи могли пояснити все невідоме інепізнане, такий світогляд було притаманно Давньої Греції, Вавилону,
Єгипту, населення яких протягом досить-таки тривалого історичногоперіоду жило міфами, тобто мріями і фантазіями.

У міру історичного розвитку суспільство з'явилося релігійнеприродою, людиною і поза природи людини, саме тому людськадуша безсмертна, тому що після смерті фізичної його чекає зустріч з Богом.

Вищевказані світоглядні форми відрізняються від науки філософії,яка являє собою свідомість теоретичне, у той час, як,наприклад, релігія є просто масову свідомість, яка впринципі було не чим іншим, як прочувствованіем цілісності буття, що йзблизило релігію з філософією.

Філософія - світогляд.

Світоглядний тип філософського свідомості полягає в тому, щонауково-теоретичне знання - це тільки одна сторона --духовно-практична.

Говорячи про філософію як про світогляд, необхідно відмітити, що всучасної філософії першорядне значення має почуття найвищоїправоти і справедливості, а тільки потім - розум, таким чином, самегромадянська позиція у філософії пріоритетна.

У різні епохи складалися різні типи світоглядних систем,це:
- Космоцентризм, суть його в тому, що саме гармонія космосу єосновою світу (VII - VI в.в. до н.е.)
- Для середніх віків - це теоцентризм, коли всі без винятку булопідпорядковане Богу (Теос - Бог)
- Антропоцентризм (гуманізм) являв собою ідеал універсальноїособистості, вільної від поневолення.

Поняття філософської антропології.

Двадцяте століття пройшов під знаком своєрідного «антропологічного буму» вфілософії. Особливо важливо те, що відбулися серйозні зміни в підходахдо осмислення людини. Ці зміни стали пов'язаними, зі становленнямантропології, як особливої філософської дисципліни.

Вихідним положенням філософської антропології XX ст. є те, що вонаставить людину в центр всесвіту. Людина при такому підходірозглядається як своєрідний «ключ» до всіх проблем, навіть дотим, які на перший погляд сприймаються як що не мають відношення дотемі про людину. Головним засобом вивчення стає духовний світлюдини, а все інше розташовується «навколо», на «периферії».
Філософсько-антропологічний підхід має справу не з фактом людини якоб'єкта наукового пізнання (біологічного, соціального, психологічного тат.д.), а з фактом людини як суб'єкта самосвідомості. Суб'єктний світлюдини з'являється як особлива всесвіт, що являє собою цент всесвіту.

З філософсько-антропологічної точки зору людська духовністьперевершує всі природне буття, принципово несвідомих до нього. Томуфілософська антропологія у відомому сенсі звільняє себе від залежностівід строго наукових уявлень, бо людина для неї не стільки природнийоб'єкт, скільки надприродні суб'єкт. З іншого боку, людина,поставлений в центр світобудови, постає як мала всесвіт, що включаєв себе всі якості Всесвіту великий - давня ідея про мікрокосмос імакрокосмосі надзвичайно популярна в сучасних роздумах про людину. Улюдині приховані таємні космічні сили. Всі укладено в людині.
Глибинні прояви людської суб'єктивності, такі, як страх, гнів,еротичний потяг та інші, є лише аналогами таємничихкосмічних сил. І навпаки, таємничі глибини людської душі являютьсобою виявлення космічних начал. Вдивляючись у себе, можна побачитипрояви космічних сил, пізнати таємниці Космосу. Древнє вислів
«Пізнай самого себе» набуває нового звучання - пізнаючи себе, пізнаєшглибинну сутність Всесвіту, відчуєш її пульс, недостатній прямомуспостереження. Людина містить в собі цілий в зародку. Одночасно людина
- Об'єднуючий початок, він здатний об'єднати все різноманіття світу. Але цеозначає, що доля людини залежить від долі природи. Людинавідповідальний за весь лад природи.

Для сучасної філософської антропології характерно інше ставлення допозанаукові форм духовного досвіду і пізнання в порівнянні з тим, яким булоце відношення у філософській класиці XІX ст. й у філософії, орієнтуєтьсявиключно на науку.

Зокрема, філософська антропологія зверхньо і зневажливо до ідеймістичного пізнання, хоча і не приймає їх беззастережно. Вона враховуєнаукові дані з найрізноманітніших сфер знання. Разом з тим в ній неприйнятно пряме застосування наукових законів. Тут важливий сам процессамопізнання і напруженого самоспостереження. Антропологічні проблеми --це проблеми, чисто людські, тому не можна усуватися від них, яквід чужого явища.

У філософської антропології самопізнання служить не тільки метою, але йметодом. Звідси випливає, що думка, спрямована на самого себе, немовб по колу. Людина постійно повертається до себе, але щоразу по-новомуі в оновленому вигляді. Філософська антропологія закликає до самоугнетенію,тому головна її проблема і центр - це людська особистість. Людинатут постає не як абстракція, не як людина взагалі, а якекзистенція. Екзистенція - це людська самість (від слова «сам»). Цемоє «я». Екзистенція говорить про те, що людина створює самого себе не позаздалегідь заданому плану або готовому зразку, а самостійно у своємувнутрішньому світі. Наявність внутрішнього «я» безсумнівно для кожного, але воновислизає від того, щоб висловити його прямо і безпосередньо. Однак безспроб визначити своє «я» життя особистості неможлива. Філософськаантропологія підкреслює важливість звернення свого «я» і неможливістьтого, щоб обмежитися об'єктно-науковим підходом. Для останнього доступнітільки зовнішні і внутрішні прояви, але не безпосередня життяекзистенції. Пильна увага до екзистенційні питань істотновідрізняє філософську антропологію XX століття від філософських поглядів налюдини, відомих у минулому.

ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ФІЛОСОФІЇ З НАУКОЮ.

Наука - це розвивається система знань, пов'язана з відкриттям новихявищ і законів, вид пізнавальної, духовної діяльності і разом з тимособливий, що виконує важливу роль у суспільстві, соціальний інститут,що припускає наявність академій, міністерств, університетів та іншихорганізацій. Розрізняють гуманітарні (у тому числі соціально-політичні,громадські), природничі та технічні науки.

 

Загальне Регіональне Чістонаучное знання знання знання

Перший шар представлений філософією, а також пов'язаною з неюматематикою. Це шар загального знання.

Другий шар складає приватні науки, які вивчають об'єкти в рамкаходнієї з форм матерії та руху, або на стику двох сусідніх структурнихрівнів матеріального світу (проміжні науки типу біофізики). Сюди жвідносяться сільськогосподарські і медичні науки, технічна сферазнань. Цей шар науки, називають частнонаучним.

У середині XX в. виникли дві галузі наукового знання міждисциплінарногохарактеру - загальна теорія систем і теоретична кібернетика, якіутворюють особливий, третій, шар науки, займаючи проміжне положення міжфілософією та математикою, з одного боку, і приватними науками - з іншого.

Класифікація наук, запропонована по, так би мовити «об'ємному» принципом,істотно доповнює традиційний поділ наук на гуманітарні,природничі та технічні, оскільки ні загальна теорія систем, нітеоретична кібернетика не зводиться ні до гуманітарних, ані до природних,ні до технічних науках.

Теорія систем та кібернетика - породження епохи НТР. Подібно до того, якв минулому столітті виникли неарістотелевская логіка і неевклидова геометрія,початок XX ст. був ознаменований виникненням теорії відносності іквантової механіки, середина століття - загальної теорії систем та теоретичноїкібернетики, які теж радикальним чином змінили наукову картину світуяк вищу форму систематизації наукового знання.

Структура філософії визначає її функції. Відповідно до свогостатусом філософія виконує по відношенню до всіх без винятку галузяхзнань дві основні функції - мирну і методологічну. У ретроспективномуплані філософія завжди виконує мирну функцію, а в перспективному, ввідношенні до подальшого розвитку науки, має методологічне значення.

метафізики. ОСНОВНІ ПИТАННЯ ФІЛОСОФІЇ.

В античності що йде від Аристотеля традиція вважала метафізику «першафілософією», наукою про буття. Метафізика є онтологія. В античностіскільки-небудь чітке розділення метафізики, науки і теології (вчення про
Бога) відсутня. Основні питання античної філософії такі: «Що єбуття?»,«Що є ідея?»(Платон),«Що є форма і матерія?»
(Арістотель).

Середньовічна філософія не ототожнює всі знання з метафізикою.
Тепер метафізика визнається вищою формою раціонального пізнання, але вонаспіввідноситься з сверхразумним знанням. Питання про сущому залишається основнимпитанням філософії, але він набуває нераціоналістіческіе риси, пов'язаніз релігійною вірою і відкриттям. «Що є Бог?» - Ось основне питаннясередньовічної філософії, яка, подібно до античної філософії, залишається заперевазі онтологією.

Кант робить вирішальні кроки до руйнування метафізики як онтології, наперше місце він ставить питання пізнання: «Що я можу знати?». У Кантафілософія і метафізика перетворюються переважно в гносеологію. Кантвважав, що метафізика можлива як чисто апріорне знання. Такуметафізику Кант побудував, але з суперечностями реальному житті не судилосябуло впоратися і йому.

Гегель побачив в метафізиці обмеженість розсудливого мислення,яка долається діалектичним розумом. Гегель зв'язав, розум здіалектикою, розум - з метафізикою, протиставивши тим самим діалектикуметафізичного методу. За Гегелем, а він дав початок нової філософськоїтрадиції, діалектика є протилежність метафізики як філософії,неадекватною дійсному стану справ. Діалектика виправляєнедоліки метафізики, не справляється з життєвими суперечностями,переходами, процесами розвитку. Основне питання гегелівської філософії --це питання про логіку. Філософія стає особливою філософсько-діалектичноїлогікою.

Неопозітівісти зарахували в метафізику - а вони розуміли її якумоглядне конструювання - і діалектику, і загалом філософію Гегеля і
Маркса. Метафізику вони вирішили вигнати з науки. Цей захід закінчилосяневдачею, що й змушені були визнати постпозітівісти. Основним питаннямфілософії нео-і постпозітівізма стало питання про природу наукового знання.

Неопозітівістская тенденція, істотно пом'якшується розуміннямнеусувними з арсеналу знань філософських істин, призвела доаналітичної філософії. Основне питання філософії тепер зводиться допитання не просто про науку, а про раціональність, будь то в науці або вжиття.

Таким чином, багатовікове розвиток філософських уявлень привело вкінцевому рахунку до двох тлумачень змісту метафізики. Згіднонегативним уявленням, метафізика є незадовільний конкурентдіалектиці. Позитивне тлумачення полягає в розумінні її яксукупності основних принципів філософії.

Висновок.

Чому ж необхідно вивчення філософії?

По-перше, на базі філософії формується система знань, наукова картинасвіту, правильний образ світу, що дозволяє в підсумку підвищувати теоретичнийрівень і ефективність останніх наукових пошуків. Не менш важливо й те,що філософія допомагає формувати необхідну в суспільстві сприятливийморальний клімат, духовний світ людини, його моральні цінності,відповідає на сенс-життєві питання.

По-друге, філософія допомагає більш оптимальним чином розвивати всінауки, долати в них можливі методологічні труднощі і кризи.

По-третє, філософія дає теорію пізнання з її методами духовногоосвоєння дійсності.

По-четверте, у міру засвоєння філософії логічне мислення стаєбільш культурним, більш правильним, більш адекватним дійсності; улюдини, інакше кажучи, формується діалектичний метод мислення,стимулюючий критичне і творче ставлення до навколишнього світу.

По-п'яте, оскільки в кожному акті мислення в неявному вигляді використовуєтьсядинамічна система філософських категорій (вірніше, вся духовна культуралюдини, стрижнем якої є філософія), оскільки рівеньфілософської підготовки багато в чому визначає оптимальність прийнятихрішень керівником будь-якого рангу.

 

ПРОИЗВОДСТВО И ЭКОНОМИКА

В условиях рыночной экономики важнейшим направлением развития общества является экономический рост в стране, осуществляемый за счёт развития производства, расширенного воспроизводства преимущественно интенсивным путём.

Так как ресурсы в обществе ограничены, а потребности всё время растут и совершенствуются, предприятиям необходимо делать выбор, что предпочтительнее производить. Делая свой выбор, они опираются на экономическую выгоду – желаемую прибыль при наименьших затратах.

При этом определяются производственные возможности предприятия, альтернативные затраты и делается выбор какое количество каких товаров эффективнее производить. То есть предприятие выбирает наиболее эффективную производственную программу.

Основные понятия

Производство в экономическом смысле – процесс создания разных видов экономического продукта.

Товар –это продукт труда, способный удовлетворять какую-либо человеческую потребность и предназначенный для обмена.

Воспроизводство – непрерывно повторяющийся процесс производства.

Потребности –это нужды людей, выражающиеся в благах, товарах, услугах, требующихся для жизнедеятельности и развития.

Экономические ресурсы –это все то, чем располагает общество для производства товаров и услуг.

Факторы производства – ресурсы, вовлеченные в производство.

Альтернативная стоимость (затраты) – это цена, измеряемая через другую вещь, которую мы должны отдать взамен. Право именоваться ценой имеет лишь то благо, которое по желанности стояло на втором месте после выбранного варианта действий.

Кривая производственных возможностей (КПВ) демонстрирует различные комбинации двух благ, которые могут быть произведены в экономике при полном использовании ресурсов; каждая точка на данной кривой показывает максимально возможный объем производства двух продуктов из данного количества ресурсов.

Для построения кривой производственных возможностей необходимо принять несколько допущений:

1. Экономика функционирует в условиях полной занятости и полного объема производства.

2. Количество ресурсов постоянно.

3. Технология производства остается постоянной.

4. Экономика производит два продукта – средства производства (станки) и потребительские товары (хлеб).


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.008 сек.)