АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Білет -17

Читайте также:
  1. IV. ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ БІЛЕТИ
  2. Білет -11.
  3. Білет -12.
  4. Білет -13.
  5. Білет -14.
  6. Білет -15.
  7. Білет -16.
  8. Білет -18.
  9. Білет -19.
  10. Білет -2.
  11. Білет -20.

1. Під час дегельмінтизації у хворого з фекаліями виділився гель­мінт довжиною до 2 м. Тіло складається з члеників, має маленьку голівку з гачками і чотирма присосками. Який гельмінт паразитував у людини?

A. Ціп’як озброєний.

B. Ціп’як неозброєний.

C. Ціп’як карликовий.

D. Ехінокок.

E. Стьожак широкий.

2. До лікаря звернулася жінка зі скаргами на загальну слабкість, порушення процесів травлення, біль у животі. Під час обстеження в неї виявлено анемію, яка пов’язана з дефіцитом вітаміну В12. З анамнезу відомо, що, проживаючи на Далекому Сході, вона часто вживала в їжу ри­б’ячу ікру. Лабораторне дослідження фекалій виявило наявність у них яєць гельмінта, які мали овальну форму, жовтий колір і кришечку на одному з полюсів. Яке захворювання в пацієнтки?

A. Теніоз.

B. Ехінококоз.

C. Дифілоботріоз.

D. Трихінельоз.

E. Аскаридоз.

3. Дитина неспокійно спить, уві сні скрегоче зубами, часто розчухує ді­лянку анального отвору. Під час огля­ду на білизні виявлено гельмінти довжиною до 1 см, ниткоподібної форми, білого кольору. Під час дослідження зскрібка з періанальних складок вияв­ле­но наявність асиметричних безбарвних яєць невеликого розміру. Як нази­ва­ється гельмінт, що паразитує у дитини?

A. Трихінела.

B. Аскарида людська.

C. Вугриця кишкова.

D. Гострик.

E. Волосоголовець людський.

4. У лікарню потрапив чоловік, 35 років, який втратив зір на одне око. З анамнезу лікар довідався, що хворий часто вживає свинину. Після рентгенологічного обстеження та проведення імунологічних реакцій діагностовано цистицеркоз. Який гель­мінт є збудником цього захворю­вання?

A. Taeniarhynchus saginatus.

B. Taenia solium.

C. Trichocephalus trichiurus.

D. Trichinella spiralis.

E. Diphyllobothrium latum.

5. Хворий, що приїхав в Україну з Австралії, звернувся до лікаря-уролога зі скаргами на біль під час сечовипускання. У сечі, взятій на ана­ліз у денний час, виявлено яйця з характерним шипом. На яке захворювання це вказує?

A. Опісторхоз.

B. Шистосомоз кишковий.

C. Шистосомоз японський.

D. Шистосомоз урогенітальний.

E. Дикроцеліоз.

6. У стоматологічне відділення звернувся хворий зі скаргами на біль у жувальних м’язах. З анамнезу відомо, що пацієнт захоплюється полю­ванням і вживає м’ясо диких тварин. Личинкову стадію якого паразита виявлено в результаті біопсії м’язів хворого?

A. Ancylostoma duodenale.

B. Taenia solium.

C. Dracunculus medinensis.

D. Trichinella spiralis.

E. Wuchereria bancrofti.

7. Під час медичного огляду у деяких юнаків під пахвами та на лобку було виявлено комах розміром 1—1,5 мм сірого кольору з коротким широким тілом, вкритим волосками. Як вони називаються?

A. Sarcoptes scabiei.

B. Pulex irritans.

C. Pediculus humanus capitis.

D. Cimex lectularius.

E. Phthirus pubis.

8. Чоловік перебуває в осередку дерматотропного лейшманіозу. Щеплення проти цієї хвороби проведено не було через наявність у нього протипоказань. Укусів яких комах треба уникати людині?

A. Москітів.

B. Бліх.

C. Ґедзів.

D. Комарів.

E. Кровосисних мух.

9. До лікаря звернувся пацієнт зі скаргами на свербіж між пальцями рук і на животі, який посилюється вночі. Під час огляду на шкірі виявлено тоненькі смужки сірого кольору і висип. Який збудник міг спричинити такі симптоми?

A. Ixodes ricinus.

B. Sarcoptes scabiei.

C. Ornithаdorus papillipes.

D. Dermacentor pictus.

E. Ixodes persulcatus.

10. До лабораторії звернувся чоловік, 40 років, який мешкає в глинобитному будинку. У щілинах помешкання він знайшов членистоногих з овальним видовженим тілом, з дещо загостреним переднім кінцем, темно-сірого кольору. Його ротові органи лежать у заглибленні на черевній поверхні. Він має 4 пари ходильних ніг, на рівні першої пари яких розташований статевий отвір. Про якого кліща йдеться?

A. Ixodes ricinus.

B. Ixodes persulcatus.

C. Ornithаdorus papillipes.

D. Sarcoptes scabiei.

E. Dermacentor nuttalli.

11. Пацієнту встановлено попередній діагноз: токсоплазмоз. Який матеріал використали для діагностики цієї хвороби?

A. Фекалії.

B. Кров.

C. Сечу.

D. Дуоденальний вміст.

E. Мокротиння.

12. У жінки народилася мертва дитина з багатьма вадами розвитку. Яке протозойне захворювання могло спричинити внутрішньоутробну загибель плода?

A. Малярія.

B. Амебіаз.

C. Токсоплазмоз.

D. Лейшманіоз.

E. Лямбліоз.

13. Хворий скаржиться на загальну слабкість, поганий апетит, нудоту. Під час дослідження дуоденального вмісту виявлено найпростіші грушоподібної форми з 4 парами джгутиків та 2 ядрами. Яке захворювання може бути в пацієнта?

A. Трихомоноз.

B. Лейшманіоз.

C. Лямбліоз.

D. Токсоплазмоз.

E. Малярія.

14. У деяких регіонах світу поширилися випадки захворювання на малярію. Які комахи є біологічними переносниками збудника цієї інвазії?

A. Комарі роду Culex.

B. Москіти роду Phlebotomus.

C. Мошки роду Simulііum.

D. Комарі роду Anopheles.

E. Комарі роду Aedes.

15. До зоопарку м. Києва були до­ставлені антилопи з Африки. У кро­ві в них виявлено Trypanosoma brucei gambiensе. Чи епідеміологічно небезпечні ці тварини?

A. Небезпечні для свійських тварин і людини.

B. Небезпечні тільки для людини.

C. Не становлять епідеміологічної небезпеки.

D. Небезпечні для інших антилоп.

E. Небезпечні тільки для хижаків.

16. До лікаря звернувся хворий, у якого на обличчі не загоюються виразки. Нещодавно хворий приїхав з Туркменістану. Лікар встановив діагноз: шкірний лейшманіоз. Яким шляхом збудник цієї хвороби проник в організм людини?

A. Трансмісивним.

B. Повітряно-краплинним.

C. Контактно-побутовим.

D. Статевим.

E. Аліментарним.

17. Відомо, що деякі гельмінти на личинковій стадії паразитують у м’язах річкової риби. На який гельмінтоз може захворіти людина, вживаючи напівсиру річкову рибу?

A. Дикроцеліоз.

B. Теніоз.

C. Теніаринхоз.

D. Трихінельоз.

E. Дифілоботріоз.

18. До дерматолога звернувся хворий зі скаргами на появу гноячків на шкірі обличчя та шиї. Під час лабораторного аналізу вмісту гній­них фолікулів виявлено рухомих паразитичних павукоподібних. Яка тварина спричинила це захворю­вання?

A. Залозниця вугрова.

B. Коростяний свербун.

C. Блоха людська.

D. Блощиця.

E. Вольфартова муха.

19. Живi iстоти на планетi розселенi нерiвномiрно. Однорiднi дiлянки територiї (або акваторiї), якi заселенi живими органiзмами, називають:

A бiогеоценозами;

B бiотопами;

C бiоценозами;

D нацiональними парками;

E заповiдниками.

20. Останнiм часом в атмосферi спостерiгається пiдвищення концентрацiї CO2. До яких наслiдкiв може призвести ця змiна в газовому складi атмосфери:

A збiльшення концентрацiї кисню в атмосферi;

B створення парникового ефекту;

C виснаження озонового шару;

D зменшення рiвня води у Свiтовому океанi;

E пiдвищення рiвня радiоактивного фону?


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.)