АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Підпрограми

Читайте также:
  1. Стандартні підпрограми перетворення типів даних

Підпрограма – це програма, яка реалізовує певний алгоритм (наприк-лад, обчислення математичної функції) і використовується всередині іншої програми.

Підпрограми можуть бути двох типів: процедури (Procedure) та функції (Function). Спочатку розглянемо лише процедури, тому що програма в Delphi являє собою набір процедур, кожна з яких відповідає за опрацювання конкретної події й викликається тільки тоді, коли вона настає.

Структура процедури подібна до головної програми, лише в неї інший заголовок й наприкінці після слова End замість крапки ставиться крапка з комою (End;).

Приклад. Скласти підпрограму-процедуру й схему алгоритму обчислення такого виразу: y = a2 + + lg c,

де a= k+t2+x; х = 2. 3 Р; b= ; c= ек+а; k=7; t= 1.5; p= 2.2

 
 


Текст процедури:

 

Procedure fun (var у:real);

Var a,b,c,x:real;

Begin

x:=exp(p*ln(2.3));

a:=k+sqr(t)+x;

c:=exp(k+a);

b:=sqrt(a+c);

у:=sqr(a)+exp(1/3*ln(b))+ln(c)/ln(10);

end;

Пояснення. У заголовку процедури fun ключове слово var перед змінною у означає, що цей параметр процедури – вихідний, тобто його обчислене значення буде передано головній програмі, де здійснюється звернення до процедури.

Для звернення до процедури у головній програмі достатньо вказати її ім’я, в дужках через кому список фактичних параметрів закінчити крапкою з комою. Для звернення до наведеного прикладу підпрограми із змінною-результатом z необхідно записати оператор

fun(z);

Процедури в Delphi групуються в логічно незалежні блоки - модулі Unit, кожному з яких надається ім’я, яке має збігатися з ім’ям файла (типа PAS), в якому блок зберігається на диску. Модулі залучаються до головної програми і до інших модулів за допомогою оператора Uses [1].


1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)